Προς το περιεχόμενο

Το YouTube θα αφαιρέσει βίντεο με θεωρίες συνωμοσίας που συνδέουν τον κορωνοϊό με το 5G


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 λεπτά πριν, kokoviosR είπε

Σημερα ειναι αυτο, αυριο κατι αλλο.Ποιος θα αποφασιζει καθε φορα;Οι επιστήμονες;

Αμα ηταν δικο σου το site ποιος θα ηθελες να αποφασιζει, εσυ ή καποιος αλλος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 185
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Οπότε... δείτε τα πριν τα κατεβάσουν

383593542_.jpg.008e87e2b30573ee94ac3cdec6464c2a.jpg

3 ώρες πριν, MikeJ είπε

Επίσης όλοι οι "εμπλεκόμενοι" που κινούν τα νήματα και θα πλουτίζουν, έχουν ανοσία στο 5G; δε κυκλοφορούν στον ίδιο πλανήτη;

Έχουν ανοσία γιατί έχουν εμβολιαστεί. Ώπα λάθος. Ανάποδα τα είπα.

Έχουν ανοσία γιατί ΔΕΝ έχουν εμβολιαστεί. :rolleyes:

2 ώρες πριν, AtiX είπε

Εντέλει βγάλαμε συμπέρασμα αν ότι αστήρικτη βλακεία μας κατέβει στο κεφάλι μπορούμε και να την δημοσιεύσουμε στο όνομα της ελευθερίας της έκφρασης???

Πολύ περιγραφικό, αρκούσαν τρία γράμματα:

Μ

Μ

Ε.

:-D

 

Ίσως θα ήταν πιο δόκιμο, να αφήνει το YT και κάποιο βίντεο όπου θα αποδεικνύεται πέραν πάσης αμφιβολίας ότι 5G και κορωνοϊός δεν έχουν καμία απολύτως σχέση (όπως η λογική λέει).

Υπάρχει τέτοιο βίντεο; Εδώ σε θέλω κάβουρα.

5 λεπτά πριν, rus είπε

Αμα ηταν δικο σου το site ποιος θα ηθελες να αποφασιζει, εσυ ή καποιος αλλος?

Οπότε να αλλάξει ονομασία σε MYTube.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, rus said:

... ότι το youtube κανει πολύ καλα οταν θετει τετοιους κανονες.

και γω μαζί σου.

 

3 minutes ago, rus said:

... Προστατευει τον εαυτο του και το κοινωνικο συνολο.

επιφυλλάσσομαι, δεν είδα τα βίντεο, αν τα βίντεο λένε κάτι σαν: "...παιδιά να μαζευτούμε να κάψουμε κεραίες ...  " τότε καλά έκανε και τα κατέβασε.

Αν δεν λένε τότε λογοκρισία + τζίρο στους απίθανους. Αυτό το τελευταίο βλάφτει το κοινωνικό σύνολο, ούτε βαλτοί να ήταν.

Επίσης δεν απάντησες τι θα γίνοταν αν ό,τι έκανε σήμερα το youtube το έκανε Ρώσικη/Κινέζικη/Ιρανική/άλλος κακός κυβέρνηση/εταιρεία/πλατφόρμα.

Εγώ λέω ότι θα είχε πάρει φωτιά το ίντερνετ όλο, και οι εφημερίδες μαζί.

 

12 minutes ago, rus said:

... Οι λιγοι που δε συμφωνείτε μπορειτε να αποχωρησετε, δε σας κραταει με το ζορι.

εσύ καλά λες αλλά όταν ό x youtuber είναι χρόνια και έχει επενδύσει κόπο, χρόνο, ιδρώτα, χρήμα, δουλεύει 12 ωρες την ημέρα για να βγάλει 1-2 βίντεα/week είναι κάπως. Το youtube όταν άρχισε ήταν καλό, από κάποια χρονιά και μετά άρχισε να χαλάει. Τώρα το παράκανε.

 

24 minutes ago, rus said:

... δε σας κραταει με το ζορι.

ευτυχώς κάτι γίνεται, τουλάχιστον στα εκπαιευτικά που παρακολουθώ. Ετσι όπως πάει το youtube (χωρίς να φταίει πάντα αυτό) κάποτε θα αρχίσει να συρρικνώνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, kondoras είπε

Οπότε να αλλάξει ονομασία σε MYTube.

To "you" εχει την εννοια οτι μπορεις να ανεβασεις το βιντεο σου. Αυτο δε σημαινει οτι δε θα πειθαρχεις στους κανονες τους. Χωρις κανονες δε λειτουργει τιποτα.

3 λεπτά πριν, eyw είπε

Επίσης δεν απάντησες τι θα γίνοταν αν ό,τι έκανε σήμερα το youtube το έκανε Ρώσικη/Κινέζικη/Ιρανική/άλλος κακός κυβέρνηση/εταιρεία/πλατφόρμα.

Εγώ λέω ότι θα είχε πάρει φωτιά το ίντερνετ όλο, και οι εφημερίδες μαζί.

Γιατι τους χαρακτηριζεις... "κακους"? Οι καλοι ποιοι ειναι?

Και πως συγκρινεις κυβερνησεις με ιδιωτικες εταιριες? Το youtube δεν είναι κρατικο.

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, RcManiac είπε

Just for the record 

2g-3g-4g-5g-radiation.jpg.eb174a5ea9fab84e1e145c9035abb41b.jpg

imageproxy.php?img=&key=1845fd3b90269583imageproxy.php?img=&key=1845fd3b90269583Compare-2-4G-Wi-Fi-vs-5G-Wi-Fi-2.png.75beccaef67061f78ee4ba8b05d55cf0.png

What's the record here? Τί ακριβώς μας δείχνεις και τί πρέπει εμείς να καταλάβουμε από αυτό? 

Επεξ/σία από polaki
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, eyw είπε

εσύ καλά λες αλλά όταν ό x youtuber είναι χρόνια και έχει επενδύσει κόπο, χρόνο, ιδρώτα, χρήμα, δουλεύει 12 ωρες την ημέρα για να βγάλει 1-2 βίντεα/week είναι κάπως.

Ο x youtuber oμως πρεπει κι αυτός να συμμορφωνεται με τις πολιτικες του site που τον φιλοξενει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, rus είπε

Αμα ηταν δικο σου το site ποιος θα ηθελες να αποφασιζει, εσυ ή καποιος αλλος?

Βρε καλε μου, εδω για παραδειγμα το site που γραφουμε ανηκει σε καποιους. 

Αν γραψω κατι που δεν ειναι κοινως αποδεκτο (και μπορει να μη συμφωνει και ο ιδιοκτητης)θα υπαρξουν καποια απαντητικα σχολια και θα φαω ας πουμε ενα κοσμιο κραξιμο, εαν ο τροπος διατυπωσης των σχολίων μου ειναι κοσμιος και δεν καλει σε εγκληματικες πραξεις, οσο παραξενο κι αν ειναι αυτο που γραφω.Το πολυ να με παρουν στην πλακα.

Ο ιδιοκτητης ουτε θα μου σβησει τα σχολια ,ουτε θα με πλακωσει στις φαπες επειδη εγραψα στο site του κατι που δεν του αρεσε.

Αυτο ειναι αντιδημοκρατικο.

Λεγεται στερηση ελευθεριας του λογου.

Φασισμος, ετσι λεγεται.

ΔΕΝ καιμε βιβλια, ΔΕΝ σβηνουμε αρθρα, ΔΕΝ κατεβαζουμε βιντεακια, αν ειναι διατυπωμενα κοσμια και δεν καλουν ευθεως σε πραξεις βιας.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Το θέμα δεν είναι στο αν υπάρχουν θεωρίες συνωμοσίας ή όχι, αλλά ποιος είναι αυτός που αποφασίζει τι είναι ορθό και τι όχι . 

Η ελευθερία του λόγου είναι δικαίωμα του κάθε ενός μας.

Τώρα αν κάποιος ενστερνίζεται τις απόψεις που αναπαράγονται, είτε σωστές είτε λάθος, είναι δικό του θέμα.

Η πράξη φίμωσης των χρηστών του  youtube από το μέσο, είναι πάρα πολύ κακή εξέλιξη.  Το ίδιο και από το Facebook . 

Στην ουσία είναι χειραγώγηση των μαζών.

Με το να σε αφήνει δωρεάν να εμπλουτίσεις την πλατφόρμα του , σου δίνει την αίσθηση του ελεύθερου μέσου. Από την στιγμή όμως που επιλέγει το μέσο τι θα μεταδίδεται και τι θα διαγράφεται,  χειραγωγεί όλους τους χρήστες ... και τους βάζει σε νόρμες σκέψης τύπου political correct και δεν συμμαζεύεται .

 

 

14 λεπτά πριν, rus είπε

Ο x youtuber oμως πρεπει κι αυτός να συμμορφωνεται με τις πολιτικες του site που τον φιλοξενει.

Και το youtube πρέπει να συμμορφώνεται με τις διατάξεις που διέπουν το κάθε κράτος στο οποίο παρέχει τις υπηρεσίες του, επιχειρεί .

Δεν είναι δικαστής το youtube.

Πολύ αέρα έχουν πάρει οι πολυεθνικές.

Επεξ/σία από adtakhs
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, rus είπε

To "you" εχει την εννοια οτι μπορεις να ανεβασεις το βιντεο σου. Αυτο δε σημαινει οτι δε θα πειθαρχεις στους κανονες τους. Χωρις κανονες δε λειτουργει τιποτα.

Προσωπικά δεν περιμένω κανένα youtube για να ενημερωθώ και να μάθω τί συμβαίνει στον κόσμο. Θεωρώ ότι από όποιον και αν "μάθεις" κάτι, θα το μάθεις 100% biased, όπως στο σχολείο που τα μισά που μαθαίναμε είναι εντελώς παπάτζες. Από κει και πέρα από άποψη επιστήμης, η αλήθεια είναι μία, αυτό που αποδεικνύεται και τέλος, αλλιώς δεν λέγεται επιστήμη, λέγεται επιστημονική φαντασία. Άρα ως κανάλι, είμαι υπέρ του να αφήνεις τα πάντα ελεύθερα (όσα δεν μειώνουν και δεν επιτίθενται σε ομάδες ατόμων φυσικά) ώστε ο κάθε άνθρωπος να δει και να βγάλει τα δικά του συμπεράσματα. 

Ακόμα περιμένω κάποιον να μου αποδείξει ότι το να στέκομαι μπροστά από το microwave μου κάνει κακό. Ότι το κινητό μου καίει τον εγκέφαλο, και η "απόδειξη" (wtf???) είναι ότι το ακουμπάς και είναι ζεστό! Και η ρημαδιασμένη ηλεκτρική σκούπα ζεστή είναι όταν τη χρησιμοποιώ, να τη σταματήσω και αυτήν? Γιατί δεν κατεβάζει λοιπόν το Youtube το βίντεο αυτό? 

Όσο λοιπόν τραγικοί είναι οι κλόουν που καίνε τις 5G κεραίες, άλλο τόσο τραγικό είναι και το YouTube στα δικά μου μάτια που κατεβάζει αυτά τα βίντεο, και όχι ΚΑΙ κάτι γελοιότητες για Ιλλουμινάτους, Ψεκασμένους και παπάρια μάντολες. Έχουμε φτάσει 2020 και ακόμη υπάρχουν βίντεο για chemtrails και η "απόδειξή" τους? Τα βαρέλια που υπάρχουν μες τα αεροπλάνα τα οποία ΕΝΑ Γ***ΜΕΝΟ search θα ήταν αρκετό για να δείξει σε όλους αυτούς τους ψεκασμένους ότι είναι βαρέλια με ΥΓΡΟ για να προσομοιώνουν το ΒΑΡΟΣ των επιβατών κατά τις δοκιμαστικές πτήσεις.... 

Άσε το Youtube να σβήνει βίντεο για 5g κεραίες και να αφήνει όλα τα υπόλοιπα.. το 5G τους μάρανε... εδώ ο κόσμος καίγεται, και το μ**νί χτενίζεται..

Προσοχή δεν λέω να σβήσουν και τα υπόλοιπα.. λέω να ΜΗΝ σβήσουν τίποτα απ'την στιγμή που δεν είναι ούτε ρατσιστικό ούτε επίθεση σε κοινωνική ομάδα ούτε ούτε ούτε!! Είναι ένα βίντεο ΓΕΓΟΝΟΤΟΣ. Ότι κάποιοι καίνε κεραίες, και κελαηδάνε κατά του 5G. Πού (ΣΚΑΤΑ) είναι το κακό που πρέπει να το κατεβάσουμε? 

4 λεπτά πριν, kokoviosR είπε

Ο ιδιοκτητης ουτε θα μου σβησει τα σχολια ,ουτε θα με πλακωσει στις φαπες επειδη εγραψα στο site του κατι που δεν του αρεσε.

Αυτο ειναι αντιδημοκρατικο.

Λεγεται στερηση ελευθεριας του λογου.

Φασισμος, ετσι λεγεται.

ΔΕΝ καιμε βιβλια, ΔΕΝ σβηνουμε αρθρα, ΔΕΝ κατεβαζουμε βιντεακια, αν ειναι διατυπωμενα κοσμια και δεν καλουν ευθεως σε πραξεις βιας.

Απολύτως σωστός!

Επεξ/σία από polaki
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

12 λεπτά πριν, kokoviosR είπε

Βρε καλε μου, εδω για παραδειγμα το site που γραφουμε ανηκει σε καποιους. 

Αν γραψω κατι που δεν ειναι κοινως αποδεκτο (και μπορει να μη συμφωνει και ο ιδιοκτητης)θα υπαρξουν καποια απαντητικα σχολια και θα φαω ας πουμε ενα κοσμιο κραξιμο, εαν ο τροπος διατυπωσης των σχολίων μου ειναι κοσμιος και δεν καλει σε εγκληματικες πραξεις, οσο παραξενο κι αν ειναι αυτο που γραφω.Το πολυ να με παρουν στην πλακα.

Ο ιδιοκτητης ουτε θα μου σβησει τα σχολια ,ουτε θα με πλακωσει στις φαπες επειδη εγραψα στο site του κατι που δεν του αρεσε.

Αυτο ειναι αντιδημοκρατικο.

Λεγεται στερηση ελευθεριας του λογου.

Φασισμος, ετσι λεγεται.

ΔΕΝ καιμε βιβλια, ΔΕΝ σβηνουμε αρθρα, ΔΕΝ κατεβαζουμε βιντεακια, αν ειναι διατυπωμενα κοσμια και δεν καλουν ευθεως σε πραξεις βιας.

 

Το YouTube δεν είναι κάποιο κοινωνικό αγαθό στο οποίο σου στερούν τη πρόσβαση.

Δεν παίζουμε με λέξεις όπως φασισμός για ανούσια πράγματα (προσωπική άποψη μου βέβαια).

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, rus said:

To "you" εχει την εννοια οτι μπορεις να ανεβασεις το βιντεο σου. ...

αυτό ήταν μια φορά και έναν καιρό. Τώρα έχουμε φίλτρα και αλγόριθμους. Εκτός και αν εννοείς ότι μπορείς να κάνεις κλικ στο κουτάκι upload.

.

8 minutes ago, rus said:

... Αυτο δε σημαινει οτι δε θα πειθαρχεις στους κανονες τους. ...

οι κανόνες τους είναι λάστιχο, εφαρμόζονται κατά το δοκούν ή από μηχανές. Να το ξαναπώ: λένε πουθενά στα βιντεάκια "παιδιά πάμε να κάψουμε κάναν ιστό 5G" ?

Αλλά ok, ιδιωτική εταιρεία είναι, ό,τι γουστάρει κάνει και σε όποιον αρέσει.

.

13 minutes ago, rus said:

... Γιατι τους χαρακτηριζεις... "κακους"? Οι καλοι ποιοι ειναι? ...

εννοείται ότι οι κακοί είναι όσοι αντιστέκονται στις ΗΠΑ aka δύση, ελεύθερος κόσμος, σύμμαχοι, free trade (μέχρι πρότινος) κλπ.

Οι καλοί είναι ofc όλες οι χώρες του ΝΑΤΟ και λοιπές φιλοαμερικανικές.

.

18 minutes ago, rus said:

... Και πως συγκρινεις κυβερνησεις με ιδιωτικες εταιριες? Το youtube δεν είναι κρατικο.

είπα:

22 minutes ago, eyw said:

... Επίσης δεν απάντησες τι θα γίνοταν αν ό,τι έκανε σήμερα το youtube το έκανε Ρώσικη/Κινέζικη/Ιρανική/άλλος κακός κυβέρνηση/εταιρεία/πλατφόρμα. ...

δεν απάντησες αλλά δεν πειράζει, καλά νάμαστε. Τα βίντεα φταίνε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, aypnia είπε

Το YouTube δεν είναι κάποιο κοινωνικό αγαθό στο οποίο σου στερούν τη πρόσβαση.

Με λέξεις όπως φασισμός δεν παίζουμε για ανούσια πράγματα (προσωπική άποψη μου βέβαια).

Η πράξη φίμωσης των χρηστών του  youtube από το μέσο, είναι πάρα πολύ κακή εξέλιξη.  Το ίδιο και από το Facebook . 

Στην ουσία είναι χειραγώγηση των μαζών.

Με το να σε αφήνει δωρεάν να εμπλουτίσεις την πλατφόρμα του , σου δίνει την αίσθηση του ελεύθερου μέσου. Από την στιγμή όμως που επιλέγει το μέσο τι θα μεταδίδεται και τι θα διαγράφεταιχειραγωγεί όλους τους χρήστες ... και τους βάζει σε νόρμες σκέψης τύπου political correct και δεν συμμαζεύεται .

 

Ας μην αυτοπροσδιορίζεται το youtube σαν μέσο κοινωνικής δικτύωσης και όλα καλά . Ας μας δώσει την εικόνα του τι πρεσβεύει να ξέρουμε και εμείς αν μας καλύπτει και μας εκφράζει.

Επεξ/σία από adtakhs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, kokoviosR είπε

Βρε καλε μου, εδω για παραδειγμα το site που γραφουμε ανηκει σε καποιους. 

Αν γραψω κατι που δεν ειναι κοινως αποδεκτο (και μπορει να μη συμφωνει και ο ιδιοκτητης)θα υπαρξουν καποια απαντητικα σχολια και θα φαω ας πουμε ενα κοσμιο κραξιμο, εαν ο τροπος διατυπωσης των σχολίων μου ειναι κοσμιος και δεν καλει σε εγκληματικες πραξεις, οσο παραξενο κι αν ειναι αυτο που γραφω.Το πολυ να με παρουν στην πλακα.

Ο ιδιοκτητης ουτε θα μου σβησει τα σχολια ,ουτε θα με πλακωσει στις φαπες επειδη εγραψα στο site του κατι που δεν του αρεσε.

Αυτο ειναι αντιδημοκρατικο.

Λεγεται στερηση ελευθεριας του λογου.

Φασισμος, ετσι λεγεται.

ΔΕΝ καιμε βιβλια, ΔΕΝ σβηνουμε αρθρα, ΔΕΝ κατεβαζουμε βιντεακια, αν ειναι διατυπωμενα κοσμια και δεν καλουν ευθεως σε πραξεις βιας.

Καμια σχεση δεν εχει εχει το καψιμο βιβλιων με τις πολιτικες του site που σε φιλοξενει, αν δε συμφωνεις απλα αποχωρεις.

Αντιδημοκρατικο είναι να μην ακολουθεις κανονες. Άλλο δημοκρατια, άλλο ασυδοσια, να ερθω εγω στην επιχειρηση σου να κανω κουμαντο?

Επεξ/σία από rus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, adtakhs είπε

Η πράξη φίμωσης των χρηστών του  youtube από το μέσο, είναι πάρα πολύ κακή εξέλιξη.  Το ίδιο και από το Facebook . 

Στην ουσία είναι χειραγώγηση των μαζών.

Με το να σε αφήνει δωρεάν να εμπλουτίσεις την πλατφόρμα του , σου δίνει την αίσθηση του ελεύθερου μέσου. Από την στιγμή όμως που επιλέγει το μέσο τι θα μεταδίδεται και τι θα διαγράφεταιχειραγωγεί όλους τους χρήστες ... και τους βάζει σε νόρμες σκέψης τύπου political correct και δεν συμμαζεύεται .

Ας μην αυτοπροσδιορίζεται το youtube σαν μέσο κοινωνικής δικτύωσης και όλα καλά . Ας μας δώσει την εικόνα του τι πρεσβεύει να ξέρουμε και εμείς αν μας καλύπτει και μας εκφράζει.

Δεν είναι όμως ελεύθερο μέσο, είναι ιδιωτικό φόρουμ και για αυτό έχουν αποφασίσει τα δικαστήρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...