Προς το περιεχόμενο

Apple Pay από σήμερα με κάρτες Visa της Alpha Bank


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

45 λεπτά πριν, stelios25us είπε

Δεν βγάζω άκρη . 
περασα την κάρτα enter visa στο wallet και δεν μπορώ να κάνω επαλήθευση όταν πατάω επαλήθευση  βγάζει να καλέσω στην alphabak φυσικά κάλεσα και μου είπαν ότι δεν γνωρίζουν και δεν έχουν καμία ενημέρωση για το Apple Pay. Και πως γινεται η επαλήθευση . Παραθέτει και screenshot από το Apple wallet 

FC0CF316-7005-4401-97ED-EB3B5A916318.png

4F20A9BF-E145-4BE1-AC95-5C9E97F25040.png

Ερωτηση: εχεις το mobile app? Εαν ναι εχεις μπει μηπως μεσα, και στο μενου να πατησεις στο ενημερωση εγγράφων μηπως εχει με κοκκινο οτι θελει καποια ενημερωση αυτών;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 235
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ευχαριστώ η λύση βρέθηκε ξανακαλεσα στο τμήμα καρτών της alpha και αυτην την φορα γνωριζανε το προβλημα . δεν ειχε συνδεθει ο αριθμος του κινιτου με την καρτα

και δεν μπορούσε το apple pay να ανακτηση των τηλεφωνικο μου αριθμο για να μου στειλει το sms επιβαιβεωσης. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, stelios25us είπε

Δεν βγάζω άκρη . 
περασα την κάρτα enter visa στο wallet και δεν μπορώ να κάνω επαλήθευση όταν πατάω επαλήθευση  βγάζει να καλέσω στην alphabak φυσικά κάλεσα και μου είπαν ότι δεν γνωρίζουν και δεν έχουν καμία ενημέρωση για το Apple Pay. Και πως γινεται η επαλήθευση . Παραθέτει και screenshot από το Apple wallet 

FC0CF316-7005-4401-97ED-EB3B5A916318.png

4F20A9BF-E145-4BE1-AC95-5C9E97F25040.png

Καλημέρα, δεν ξέρω να θα σε βοηθήσει αλλά για εμένα η αποστολή δούλεψε με τον παρακάτω τρόπο

Αφού έτρωγα και εγώ στη μάπα το μήνυμα για ενεργοποίηση μέσω κλήσης στην Άλφα, πήγα στο Settings--> Wallet & Apple Pay--> Transaction Defaults και στο πεδίο Phone πέρασα τον αριθμό του κινητού μου που έχω δηλώσει και στην τράπεζα με τοι πρόθεμα 0030 μπροστά. Μόλις το έκανα και ξαναπροσπάθησα να βάλω την κάρτα από την αρχή μου ήρθε κανονικά το μήνυμα

Δοκίμασε το και πες μας αν λειτουργεί και σε εσένα για να επιβεβαιώσουμε ότι εκεί οφείλεται το θέμα με το sms

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30 minutes ago, dim_sek said:

Πότε θα έρθουν για τις alpha bank mastercard?

Σήμερα, η δυνατότητα ισχύει για τις κάρτες Visa της Alpha Bank, ενώ πολύ σύντομα θα ισχύσει και για τις Mastercard.

https://www.alpha.gr/el/idiotes/support-center/kartes/apple-pay/ti-einai-to-apple-pay

Αυτό ξέρουμε μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/4/2020 στις 10:28 ΠΜ, crossmo είπε

Καλημέρα, δεν ξέρω να θα σε βοηθήσει αλλά για εμένα η αποστολή δούλεψε με τον παρακάτω τρόπο

Αφού έτρωγα και εγώ στη μάπα το μήνυμα για ενεργοποίηση μέσω κλήσης στην Άλφα, πήγα στο Settings--> Wallet & Apple Pay--> Transaction Defaults και στο πεδίο Phone πέρασα τον αριθμό του κινητού μου που έχω δηλώσει και στην τράπεζα με τοι πρόθεμα 0030 μπροστά. Μόλις το έκανα και ξαναπροσπάθησα να βάλω την κάρτα από την αρχή μου ήρθε κανονικά το μήνυμα

Δοκίμασε το και πες μας αν λειτουργεί και σε εσένα για να επιβεβαιώσουμε ότι εκεί οφείλεται το θέμα με το sms

Μπράβο ρε φίλε! Ακολούθησα τις οδηγίες σου κ με το που άνοιξα τις επιλογές ενεργοποίησης εμφανίστηκε επιτέλους το Αποστολή sms κ όχι η κλήση στην τράπεζα! Η διαδικασία επαλήθευσης πραγματοποιήθηκε σε 5”! Ευχαριστώ πολύ!!! Χ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Επισκέπτης

Παιδια αν καποιος χρησιμοποιει apple pay, ξερει πως μπορω να δω περαν μονο των προσφατων transactions? Και αν οχι, πως μπορω να της διαχειριστω ολες, υπαρχει καποια εφαρμογη που κραταει ολες τις πληρωμες με apple pay για να βλεπω ολα τα εξοδα μου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 minutes ago, jimd6776 said:

Παιδια αν καποιος χρησιμοποιει apple pay, ξερει πως μπορω να δω περαν μονο των προσφατων transactions? Και αν οχι, πως μπορω να της διαχειριστω ολες, υπαρχει καποια εφαρμογη που κραταει ολες τις πληρωμες με apple pay για να βλεπω ολα τα εξοδα μου?

Στο mobile app της τράπεζά σου, τουλάχιστον της Alpha Bank, στις κινήσεις της κάρτας βλέπεις όλες τις πληρωμές. Σε όσες γίνονται με Apple Pay, το γράφει από κάτω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
11 λεπτά πριν, CheOnWeb είπε

Στο mobile app της τράπεζά σου, τουλάχιστον της Alpha Bank, στις κινήσεις της κάρτας βλέπεις όλες τις πληρωμές. Σε όσες γίνονται με Apple Pay, το γράφει από κάτω. 

Οι κινησεις της καρτας (πχ online payment) ανανεωνονται να φαινονται στο apple wallet? Παντως, δε θελω να μπαινω με τα στοιχεια του λογαριασμο σε app . Απλα θελω να μαθω αν μπορουν να καταγραφουν ολες οι κινησεις της καρτας μεσω apple pay στο κινητο για να τις βλεπω οργανωμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Το περίμενα καιρό το συγκεκριμένο feature και είναι πάρα πολύ χρήσιμο. Μπορείς να έχεις λεφτά παντού πλέον χωρίς να χρειάζεται να κουβαλάς την κάρτα καθώς καμιά φορά χρειάζεται να πάρεις κάτι ενώ δεν το είχες υπολογίσει. Σήμερα έκανα και την πρώτη δοκιμή και όλα κομπλέ. Αφάνταστα εύκολο στην εγκατάσταση και χρήση.

Απορία. Μέσα στην εφαρμογή του wallet υπάρχει αυτή η επιλογή:

97732520_520905698577479_6807442324285554688_n.jpg.e29147c40e215681c6e2dced678a2315.jpg

 

Τι ακριβώς σημαίνει αυτό? Μπορώ να πάω στα εκδοτήρια του μετρό και να πληρώσω για να μου δώσει εισιτήριο χωρίς να χρειαστεί δαχτυλικό αποτύπωμα? Αν ναι γιατί να μην το ζητάει αφού έτσι και αλλιώς δεν είναι κόπος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...