Προς το περιεχόμενο

Apple Pay από σήμερα με κάρτες Visa της Alpha Bank


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίρνεις iPhone, κάνεις την δουλειά σου, ακόμα και σε οπισθοδρομικές στον τομέα χώρες όπως η Ελλάδα. Παίρνεις android, καληνύχτα, καλά κρασιά, μαύρη είναι η νύχτα στα βουνά κλπ κλπ

Πικρές αλήθειες για εμάς τους χρήστες των σάμυ. Ερώτηση προς τα μηλόπαιδα που θα μπουν εδώ και συγνώμη για το off topic. Multitasking του τύπου να ανοίγεις 2 εφαρμογές σε μία οθόνη παράλληλα όπως γίνεται στα σάμυ υπάρχει ή ακόμα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, kastorakos84 είπε

Μπράβο στην Apple που μπήκε και στην ελληνική αγορά. Εμείς ακόμη περιμένουμε το google Pay... 

Για κάρτες Alpha, το my Alpha Wallet δουλεύει καλά πάντως. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η alpha Bank πρωτοπορεί σε κάτι τέτοια. 

Εγώ πχ από πέρυσι πληρώνω με garmin pay που έχω συνδέσει την κάρτα με το garmin fenix 5x plus  ρολόι μου. 

Πολύ μεγάλη ευκολία, όπου πάω και κάνω ανέπαφη με το ρολόι, με κοιτάνε περίεργα, με ρωτάνε πως γίνεται, ποια υπηρεσία είναι, ποιο ρολόι κτλπ 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 minutes ago, kurillakoc said:

θα επαιρνα iphone μονο και μονο για αυτο το λογο 

Νταξει, άλλοι παίρνουν iPhone μόνο και μόνο για να χουν iPhone 😋

Ontopic : Σας δουλεύει η εφαρμογή του Alpha Web banking? Προσπαθώ εδώ και ώρα να συνδεθώ αλλά τζίφος

Επεξ/σία από Kostasspil
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, apos είπε

Για κάρτες Alpha, το my Alpha Wallet δουλεύει καλά πάντως. 

Δεν ξέρω σε Iphone πως λειτουργεί, πάντως σε Android που έχω εγώ, και πιο συγκεκριμένα σε Note 10+, κάνει τρελό battery drain. Με το που θα το χρησιμοποιήσεις, μετά δεν κλείνει ποτέ και αν δεν το διακόψεις εσύ χειροκίνητα, σου έχει φάει για πλάκα τη μπαταρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν χωρις το πορτοφόλι βρεθω να θέλω να πληρώσω κάτι, μάλλον βλακεία θα ειναι τύπου παγωτο ή λουκουμά στην παραλία. με σώνει να μην έχω τετοιες ευκολίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, stevengreeceGR είπε

Εάν έχεις revolut για τώρα σύνδεσε αυτή με το Google Pay. Λειτουργεί παντού στην Ελλάδα

Επειδή αυτά αλλάζουν από βδομάδα σε βδομάδα, το παραπάνω λειτουργεί με το Tap & Pay του Android; Γιατί στις physical/virtual κάρτες της Revolut που έχω συνδέσει με ελληνικό Google Pay, δεν ενεργοποιείται η επιλογή για contactless (με μήνυμα "card cannot be used to pay in shop" ή κάτι τέτοιο). Συνεπώς να φανταστώ ότι πληρωμές από NFC κινητού σε POS δεν θα παίξουν.

Σαν workaround έχω το κλασικό κόλπο με N26 => γερμανικό Paypal => Google Pay => Tap & Pay στο NFC του κινητού.

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, kastorakos84 είπε

Δεν ξέρω σε Iphone πως λειτουργεί, πάντως σε Android που έχω εγώ, και πιο συγκεκριμένα σε Note 10+, κάνει τρελό battery drain. Με το που θα το χρησιμοποιήσεις, μετά δεν κλείνει ποτέ και αν δεν το διακόψεις εσύ χειροκίνητα, σου έχει φάει για πλάκα τη μπαταρία.

Ε καλά, γι'αυτό δε φταίει η συσκευή αλλά το app που είναι της πλάκας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, stafaf είπε

Ε καλά, γι'αυτό δε φταίει η συσκευή αλλά το app που είναι της πλάκας.

Καλά, εννοείται ότι φταίει η εφαρμογή. Και απορώ γιατί δεν τη φτιάχνουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kastorakos84 είπε

Καλά, εννοείται ότι φταίει η εφαρμογή. Και απορώ γιατί δεν τη φτιάχνουν. 

Δε μπορούν τώρα, είναι ταμπουρωμένοι στα σπίτια τους.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...