Προς το περιεχόμενο

Apple Pay από σήμερα με κάρτες Visa της Alpha Bank


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Talepwros είπε

Πρεπει να εχεις και λεφτα μεσα;
Καπου ειχα διαβασει οτι ολοι αυτοι με iPhone δεν εχουν ουτε για αναπαντητη.

Εμείς στο Android αδερφέ δεν έχουμε ακόμα ούτε λεφτά , ούτε gpay στην Ελλάδα. Τουλάχιστον στα iPhone μπορεί να μην έχεις λεφτά, το απλικεισιο θα το έχεις όμως .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Talepwros είπε

Πρεπει να εχεις και λεφτα μεσα;
Καπου ειχα διαβασει οτι ολοι αυτοι με iPhone δεν εχουν ουτε για αναπαντητη.

Δεν απέχει πολύ από την πραγματικότητα αυτό...

Ένας γνωστός μου με iPhone συνέχεια αναπάντητες μου κάνει αλλά δεν το παραδέχεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, bromiaris είπε

Δεν απέχει πολύ από την πραγματικότητα αυτό...

Ένας γνωστός μου με iPhone συνέχεια αναπάντητες μου κάνει αλλά δεν το παραδέχεται...

Ε αμα το κανει ενας γνωστος σου....λογικο και το τσουβαλιασμα.

 

Επεξ/σία από BackFromHell
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@JcD @SeaLion ..... κάνατε εγγράφως (mail) παράπονο? Αν ναι, σίγουρα θα έχετε λάβει απάντηση, σωστά???

Το θέμα με την ενημέρωση, εδώ κ δύο χρόνια που ξέσπασε ο πόλεμος με τις προμήθειες είναι υπηρεσία επι πληρωμή, μάλιστα υπογράφεις σύμβαση για έχεις το συγκεκριμένο alert/ υπηρεσία(με sms ή e-mail)...η το αγοράζεις μέσα απο την winbank.

Όπως είπες, με κάρτα απο "άλλες εποχές" δεν υπήρχε καν έλεγχος πόσο μάλλον τα απαραίτητα χαρτιά ( στα οποία πρέπει να γίνεται επικαιροποίηση τακτικά κ όποτε επέλθει αλλαγή/δική σου ευθύνη) .

Αυτό ισχύει για όλους, όχι μόνο για την Πειραιώς. Η νομοθεσία υπήρχε απο το 2010 (ίσως κ πιο νωρίς, πρέπει να το ψάξω ώστε να σου βρω κ τον σχετικό νόμο) απλά η διαφορά είναι ότι τώρα έχουν αρχίσει να πέφτουν πρόστιμα (παρακολουθεί τα πάντα η Τράπεζα Ελλάδος) γι αυτό έχουν μαγκωθει.

Επίσης ισχύει πλέον ο περιορισμός καθώς κ άρνηση συναλλαγής (με οποιοδήποτε τρόπο) σε περίπτωση που επανειλημμένα αρνηθείς να προσκομίσεις έγγραφα (συνέβη μπροστά μου) νομίζω περιθώριο 4 συναλλαγών (αλλά δεν γνωρίζω πως γίνεται η ακριβής καταμέτρηση τους)

Επεξ/σία από TechnoState
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, BackFromHell είπε

Ε αμα το κανει ενας γνωστος σου....λογικο και το τσουβαλιασμα.

 

Δεν "τσουβάλιασα"...

Απλά αναφέρω ότι δεν απέχει πολύ από την πραγματικότητα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, paolo.catti είπε

Κάπου είχα διαβάσει ότι μέχρι το Πάσχα θα υποστηρίζεται και η Eurobank. Μακάρι να βγει αληθινό.

ναι μη συζητάς για τη συγκεκριμένη τράπεζα, μη μας λήψει κι όλας { μη το πάρεις προσωπικά φίλε μου }

πάντως τουλάχιστον η apple δίνει δυνατότητες, εμείς στη google μόνο στα όταν μένουμε γενικά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, TechnoState είπε

..... κάνατε εγγράφως (mail) παράπονο? Αν ναι, σίγουρα θα έχετε λάβει απάντηση, σωστά???

Όχι φίλε μου, δεν θέλω να ασχοληθώ, απλά την εμπειρία μου περιέγραψα και όπως είπα και στην διευθύντρια αν δεν απλοποιηθούν οι διαδικασίες θα την κάνουμε όλοι για τις ιντερνετικές τράπεζες σιγά σιγά. Τα περί επικαιροποίησης των εγγράφων δεν μου έχουν τύχη σε καμία τράπεζα με τις οποίες συναλλάσσομαι, ούτε μου ζητήθηκε ποτέ κάτι τέτοιο πέραν περιπτώσεως που άλλαξα ταυτότητα και πήγα και την δήλωσα ο ίδιος στην τράπεζα. 

 Α να συμπληρώσω το ανήκουστο του να μου ζητάει η τράπεζα να τους πάω απόδειξη του τι έκανα κάποια χρήματα που σήκωσα για αγορά ακινήτου. Έπρεπε λέει να τους πάω αντίγραφο του συμβολαίου 😂

Επεξ/σία από JcD
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, JcD είπε

Στην Πειραιώς θέλει να έχεις κολλητό τον διευθυντή για να σου φτιάξουν e-banking 😂 Δύο μέρες ταλαιπωρία με τις γνωστές ουρές του κορονοιου για να μου ανήξει το e-banking και εν τέλη μου το έφτιαξε η διευθύντρια ζητώντας και συγνώμη 😆 Στην revolut απ'την άλλη σε 5 λεπτά έχεις λογαριασμό χωρίς να βγεις από το σπίτι.!

Θες πραγματικά να πιάσουμε μια-μια τις ελληνικές συστημικές τράπεζες?

Η μια χειρότερη απο την άλλη είναι.

Ειδικά η Πειραιώς έχοντας το μεγαλύτερο μερίδιο στην αγορά, πάντα σε κοίταζε και συμπεριφερόταν με το χειρότερο τρόπο.

Γι' αυτο και καταλήξαμε σε Revolut η πλειοψηφία.

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, nikosgnr είπε

Θες πραγματικά να πιάσουμε μια-μια τις ελληνικές συστημικές τράπεζες?

Η μια χειρότερη απο την άλλη είναι.

Ειδικά η Πειραιώς έχοντας το μεγαλύτερο μερίδιο στην αγορά, πάντα σε κοίταζε και συμπεριφερόταν με το χειρότερο τρόπο.

Γι' αυτο και καταλήξαμε σε Revolut η πλειοψηφία.

Πες μου το εξής σε παρακαλώ αν γνωρίζεις, κάθε top up που κάνουμε στην revolut φαίνεται ως αγορά στην συστημική τράπεζα, δλδ μετράει στο κτίσιμο αγορών για την εφορεία? Διότι αν είναι έτσι τα πράγματα τότε τις εδώ τράπεζες δεν τις χρειαζόμαστε παρά μόνο για το top up!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άρθρο αναφέρει ότι το My Alpha wallet υποστηρίζει το Garmin Pay. Ισχύει, αλλά μόνο για κάρτες Visa. Σε λίγο κλείνει ένας χρόνος από τότε που το ενεργοποίησε για αυτές, και ακόμη δεν το έχει κάνει για τις κάρτες mastercard...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...