Προς το περιεχόμενο

Apple Pay από σήμερα με κάρτες Visa της Alpha Bank


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14 λεπτά πριν, JcD είπε

Πες μου το εξής σε παρακαλώ αν γνωρίζεις, κάθε top up που κάνουμε στην revolut φαίνεται ως αγορά στην συστημική τράπεζα, δλδ μετράει στο κτίσιμο αγορών για την εφορεία? Διότι αν είναι έτσι τα πράγματα τότε τις εδώ τράπεζες δεν τις χρειαζόμαστε παρά μόνο για το top up!

Δεν μετράει στο αφορολόγητο η Revolut, αυτό ήταν πάντα το πρόβλημα και περιμέναμε όλοι πως και πως το Apple Pay.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, JcD είπε

Πες μου το εξής σε παρακαλώ αν γνωρίζεις, κάθε top up που κάνουμε στην revolut φαίνεται ως αγορά στην συστημική τράπεζα, δλδ μετράει στο κτίσιμο αγορών για την εφορεία? Διότι αν είναι έτσι τα πράγματα τότε τις εδώ τράπεζες δεν τις χρειαζόμαστε παρά μόνο για το top up!

Όχι δεν το μετράει.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, thodoris20s είπε

Δεν μετράει στο αφορολόγητο η Revolut, αυτό ήταν πάντα το πρόβλημα και περιμέναμε όλοι πως και πως το Apple Pay.

Για κάνε το λιανά να παραγγείλω iphone επί τόπου 😁Οι αγορές μέσω applepay μετράνε στην εφορία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, JcD είπε

Για κάνε το λιανά να παραγγείλω iphone επί τόπου 😁Οι αγορές μέσω applepay μετράνε στην εφορία?

Ναι φυσικά. Οι πόντοι δεν μετράνε ακόμα, αλλά νομίζω είναι θέμα χρόνου. Ας μπούνε αρχικά όλες οι συστημικές και θα γίνουν όλα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την ώρα οι κάτοχοι iphone βολεύονται με τις ελληνικές συστημικές και apple pay μέσω curve.
Σημαντικό μειονέκτημα που δεν γνώριζα το ότι δεν μαζεύεις πόντους bonus όταν χρησιμοποιείς apple pay.
Θα συνεχίζω να χρησιμοποιώ apple pay αλλά για μικρά ποσά διότι χρησιμοποιώ τους πόντους σε εκπτώσεις.

Τώρα για όσους γράφουν σχόλια του τύπου "αυτός έχει iphone και είναι μπατίρης" ήμαρτον!
Μην είσαστε στερεοτυπικοί. Αυτό δηλώνει κάτι για τον χαρακτήρα σας!

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, thodoris20s είπε

Ναι φυσικά. Οι πόντοι δεν μετράνε ακόμα, αλλά νομίζω είναι θέμα χρόνου. Ας μπούνε αρχικά όλες οι συστημικές και θα γίνουν όλα.


αυτο με τους ποντους ποιος το εχει ελέγξει; Διοτι οι κινησεις για τους bonus ποντους δεν φαινονται ολοι real time. Αν καποιος δηλαδη εκανε σημερα που μπηκε το Apple Pay κινηση, ειδικα αν δεν ειναι σε συνεργαζόμενη επιχείρηση, θα φανει σε λιγες μερες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, yazidis είπε


αυτο με τους ποντους ποιος το εχει ελέγξει; Διοτι οι κινησεις για τους bonus ποντους δεν φαινονται ολοι real time. Αν καποιος δηλαδη εκανε σημερα που μπηκε το Apple Pay κινηση, ειδικα αν δεν ειναι σε συνεργαζόμενη επιχείρηση, θα φανει σε λιγες μερες.

Το ανέφερε ένα παιδί εδώ μέσα, το γράφει και στο άρθρο, που έκανε το πρωί συναλλαγή. Δεν μπορώ να το επιβεβαιώσω καθώς δεν έχω alpha bank, πάντως σε εθνικη που χρησιμοποιώ τα goformore μπαίνουν αμέσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, thodoris20s είπε

Το ανέφερε ένα παιδί εδώ μέσα, το γράφει και στο άρθρο, που έκανε το πρωί συναλλαγή. Δεν μπορώ να το επιβεβαιώσω καθώς δεν έχω alpha bank, πάντως σε εθνικη που χρησιμοποιώ τα goformore μπαίνουν αμέσως.

Καλο ειναι τοτε να μπει με αστερίσκο, διοτι μου εχει τυχει μεχρι και με μια βδομαδα καθυστερηση να φανούν οι bonus πόντοι, ειδικα οταν ειναι με μη συνεργαζόμενες επιχειρήσεις που εχουν τερματικά άλλων τραπεζών ή ακομα και τυπου Viva Wallets κτλ.

Για την ακρίβεια αν και δεν βγηκα σημερα καθολου εξω για να το χρησιμοποιήσω, εγω θα διαφωνήσω με το παραπανω, διοτι δεν γινεται να εμφανιστει κινηση στον λογαριασμο σου χωρις να σου δωσει τους ποντους. Ακομα και σε συναλλαγές στο εξωτερικο ή και ακομα και μεσω της Curve μου εδινε τους ποντους εστω και ως 1€=1 πόντος.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον ΑΒ που χρησιμοποιώ alpha με garmin pay κανει 4-5 μερες να εμφανισει τους ποντους, ενω με την φυσικη καρτα ειναι σχεδον real time. Πιθανον η καθυστερηση αυτη να ισχυει και με το apple pay της alpha.Οι επομενες μερες θα δειξουν

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, alexakos89 είπε

Curve και εχεις ολες τις ελληνκες τραπεζες και μη..

Λυνει τα χερια.

 
Οχι ακριβώς. Τα προγράμματα επιβράβευσης (επιστροφή, yellows, bonus)  δεν λειτουργούν αν χρησιμοποιείς την Curve 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jumper12 είπε

 
Οχι ακριβώς. Τα προγράμματα επιβράβευσης (επιστροφή, yellows, bonus)  δεν λειτουργούν αν χρησιμοποιείς την Curve 

Ξανά ειπώθηκε. Και μέσω Apple Pay προς το παρών δεν παίρνεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, panosk0 είπε

Σε android μονο

Μα στον φίλο που μίλησε για Android, απάντησα 

4 ώρες πριν, kastorakos84 είπε

Δεν ξέρω σε Iphone πως λειτουργεί, πάντως σε Android που έχω εγώ, και πιο συγκεκριμένα σε Note 10+, κάνει τρελό battery drain. Με το που θα το χρησιμοποιήσεις, μετά δεν κλείνει ποτέ και αν δεν το διακόψεις εσύ χειροκίνητα, σου έχει φάει για πλάκα τη μπαταρία.

Σε xiaomi mi8, άψογα πάντως 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, JcD είπε

Παίρνεις iPhone, κάνεις την δουλειά σου, ακόμα και σε οπισθοδρομικές στον τομέα χώρες όπως η Ελλάδα. Παίρνεις android, καληνύχτα, καλά κρασιά, μαύρη είναι η νύχτα στα βουνά κλπ κλπ

Πικρές αλήθειες για εμάς τους χρήστες των σάμυ. Ερώτηση προς τα μηλόπαιδα που θα μπουν εδώ και συγνώμη για το off topic. Multitasking του τύπου να ανοίγεις 2 εφαρμογές σε μία οθόνη παράλληλα όπως γίνεται στα σάμυ υπάρχει ή ακόμα?

Πολύ εύστοχο φίλτατε.  Η καθολικότητα του iPhone, έχει επιφέρει τρομερή αποδοχή και ευχρηστία, που κατά τη γνώμη μου δεν θα υπάρξει ποτέ στο android, λόγω του κατακερματισμού. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...