Προς το περιεχόμενο

Αυτό είναι το DualSense, το χειριστήριο του PlayStation 5


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 136
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπαχχαχαχαχα πως ειναι ετσι. Πάντα απεχθανομουν το DS. Το κακό ειναι πως για δευτερη συνεχή γενιά θα πρεπει να το υποστούμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου αρέσει πολύ, ΔΕΝ μου θυμίζει του xbox πάντως, αντίθετα είναι πολύ πιο όμορφο. Οι μοχλοί είναι θέμα συνήθειας έχω δουλέψει και xbox και ps δεν με κουράζει κανένα και με βολεύουν και τα 2 

Ελπίζω και εγώ να έχει και σε μαύρο 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορίστε και το μαύρο.. Μόνο να είναι πιο ξεκούραστο και εργονομικό από το 4.. και ελπίζω να μην το φορτίζουμε συνέχεια, γιατί στο 4 υπήρχε ένα θέμα..

black_o.jpg.018feb4b05665bc9d1e24286bb60e044.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το χρώμα δεν ξέρω λίγο παράξενο μου φαίνεται θα ήταν ωραίο σχεδόν έτοιμο για έκδοση Star wars R2D2 😄Εμφανισιακά είναι σαφώς πιο κοντά στου Xbox και επειδή δεν ξέρουμε ακόμη και την αίσθηση νομίζω πως αν είναι η κονσόλα σε αυτά τα χρώματα θα είναι τουλάχιστον πιο ωραίο εμφανισιακά απο οτι το προηγούμενο,δυστυχώς αν και έβαλαν τα adaptive που είναι περισσότερο gimmick και το έχουμε δει και πιο παλιά,ακόμη δεν έφτιαξαν τις σκανδάλες να είναι σωστές αναλογικά και πιο βασικό δεν έφτιαξαν το θέμα με την εργονομία,αφού συνεχίζουν να έχουν και τους 2 μοχλούς στο ίδιο επίπεδο και πάρα πολύ κοντά μεταξύ τους..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, Superuser είπε


παίζεις παραπάνω από δέκα ώρες σερί;

Απλα όταν τελειώνεις βάζεις την κονσόλα σε ρεστ μοουντ και φορτιζει

δεν σας πειράζει που φορτίζετε το κινητό κάθε μέρα και σας πειράζει το χειριστήριο μια φορά την βδομάδα;

αν είναι να αυξηθεί το βάρος καλύτερα να το φορτιζω πιο συχνα

Φιλος το κινητο το φορτιζω μια φορα στις 3 μερες, ναι εννοειτε που με πειραζει οταν φορτιζω το μοχλο γιατι απλα τυχενει και γινετε μεσα στο παιχνιδι, σε αντιθεση με αλλους μοχλους πχ xbox, nintendo pro controller που βγαζουν για πλακα 30ωρες ειναι για πεταμα το ds4 και γενικα σαν μοχλος οι 7 ωρες ειναι απαραδεκτες...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω έστω και στα σημεια άλλη μια νίκη για την Microsoft μετά τα χαρακτηριστικά των κονσολών  που γενικώς το xbox κέρδισε τώρα έρχεται και στο θέμα χειριστηρίου!!!! μετά τα  πολλά που γράφονταν για το χειριστήριο της sony αυτό που βλέπω εγώ  είναι ότι το κάνανε όπως του xbox σχεδιαστικά δηλαδή ότι γράφεται πολύ στο ίντερνετ από αρκετους  ότι όσοι έχουν πιάσει και τα 2 συμφωνούν ότι τα xbox είναι καλύτερα στο χέρι γενικώς!!!! Για μένα νίκη έστω και για λίγο για την microsoft... Τώρα  και το πιο σημαντικό που στης κονσόλες είναι τα exclusive games της εκάστοτε εταιρίας που εκεί ΝΑΙ υπερτερεί η sony, αλλά περιμένω μετά της τόσες εξαγορές που έχει κάνει η microsoft ανακοινώσεις για τα exclusive game της τα οποία πιστεύω θα φανερωθούν όταν θα πλησιάζει η κυκλοφορία της κονσολας, αλλά  αν κρίνω από το Ori and the Will of the Wisps  τότε ναι πιστεύω ότι σε αυτήν την ΣΟΥΠΕΡ γενιά κονσολών ότι η  μόνοι κερδισμένοι για πρώτη φορά θα είμαστε εμείς η καταναλωτές!!!!!! 

  • Like 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν το Μάιο βγούμε από την κρίση με Q80R τηλεόραση τι αγοράζω; ps4 pro(όχι το απλό δεν το θέλω) ή ps5(κάνοντας υπομονή)? Ιδού η απορία!

Επεξ/σία από tilaverboy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που βλεπετε να μοιαζει στου xbox δεν εχω καταλαβει,ποτε πηγατε σε οφθαλμιατρο τελευταια φορα;

αν καπου μοιαζει ειναι στου switch..

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...