Προς το περιεχόμενο

Αυτό είναι το DualSense, το χειριστήριο του PlayStation 5


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 136
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, platanos23 είπε

Όντως μοιάζει με του XBox....

Τα πιο ωραία ήταν του PS3.....

Εγω παντως που εχω 12 χρονια περιπου το ps3 μια χαρα κραταει το εργοστασιακο χωρις να εχω χρησιμοποιησει αλλο,βεβαια ολο το λιωσιμο επεσε με gran turismo και τημονιερα,πλεον το εχω για να βλεπω σειρες στο netflix 

50 λεπτά πριν, Marduk1 είπε

Σαν drone ειναι

Σαν αυτους απο το starwars ειναι

Επεξ/σία από georgepppo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, music_lover είπε

Γκρίνια, το εθνικό σπόρ του Έλληνα εν έτη 2020 🤣

Πες τα, γιατί μας έχουν ζαλίζει οι ειδικοί και οι ελληναράδες 

Επεξ/σία από nekrik
  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, zaico13 είπε

Μέχρι τώρα το ΧBox έχει βάλει γκολ από τα αποδυτήρια.

Για να δούμε 

Χαλάρωσε εσυ, ειδικέ στις κονσόλες και στο hardware.  Μια μάντρα εχει κ..... το Xbox, ακόμα δεν έχουν βγει οι νεες κονσόλες αρχίσανε τα καναρίνια. Σε λάθος thread είσαι.Πανε  δες μπάλα καλύτερα η παίξε κανα pro!

Επεξ/σία από nekrik
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, zaico13 είπε

Μέχρι τώρα το ΧBox έχει βάλει γκολ από τα αποδυτήρια.

Για να δούμε 

Δεν εχεις τι να πεις και κανεις 'επιθετικο' ποδοσφαιρικο αστειο...με τα ποδοσφαιρακια θα μεινεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αυτό είναι το main contoller design, τότε μάλλον και η κονσόλα θα πάει κάπου προς τα εκεί. Λευκό (για να τιμήσουν κάπως το γκριζάκι του PSone), μαύρο (από τα PS2-PS4) και μπλε που είναι και γενικά το χρώμα του brand PlayStation.

Σχεδιαστικά φέρνει περισσότερο στο Xbox controller, παρόλα αυτά, δε μου φαίνεται πολύ βολικό για πολύωρη χρήση. Ίσως η τοποθέτηση των αναλογικών χαμηλά να είναι λίγο θέμα για κάποιους, αν χρειάζεται να έχεις τους αντίχειρες σε εκείνη την θέση, προσπαθώντας να αγκαλιάσεις ταυτόχρονα το χειριστήριο. Οι καμπύλες για να αγκαλιάσεις το χειριστήριο φαίνονται να είναι ψηλά (στην τελευταία φωτογραφία), οπότε το χέρι θα "δένει" ψηλά στο χειριστήριο, με ό,τι αυτό συνεπάγεται στην εργονομία σε σχέση με την τοποθέτηση των αναλογικών χαμηλά.

Χρωματικά μου αρέσει, θα προτιμούσα όμως να μην έχει τέτοια αντίθεση το μαύρο με το άσπρο γιατί φαίνεται σαν να "κόβεται" το χειριστήριο σε λάθος σημείο. Θα προτιμούσα να είναι όλο λευκό ή στη θέση του μαύρου να δούμε ένα ανοιχτό γκρι για παράδειγμα για να δένει καλύτερα με το υπόλοιπο "σώμα". Ελπίζω το lightbar που μεταφέρθηκε μπροστά, να μην ενοχλεί σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Chocobo είπε

Ωστε κρατησαν το touchpad κουμπι...

Πολυ ασχημο για μενα.Αυτες οι καμπυλες θυμιζουν design seat ibiza 2001' goodbye clean look.

Οπως ειπα το touch ειναι αχρηστο αλλα οκ βαλτε μεγαλυτερο whatever καντε το option / share ακομα μικροτερα.

Βαλτε χαζο τεχνολογιες οπως το 4 να χαλαει καθε μηνα.

ρε μπρο, έχω και  2 gamepads από το 2016 που πήρα το ps4 και λειτουργούν φίνα(μάλιστα το ένα είναι μεταχειρισμένο γιατί πήρα μεταχειρισμένη κονσόλα,και το άλλο καινούργιο).. περίεργο να μην έχουν χαλάσει ούτε μια φορά ,τι μας κρύβουν?

---

επίσης τί φάση με όσους γράφετε ότι θα γίνουν μαύρα; Δηλαδή του xboxONE μαύρισαν εσάς; Γιατί 1.5 χρόνο που έχω και αυτή την κονσόλα, τα χειριστήρια ούτε καν έχουν αλλάξει στο ελάχιστο χρώμα,αλλά οκ γράψτε εσεις γράψτε.

Επεξ/σία από xtrmsnpr
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια εινια οτι του xbox ειναι πιο ανετο.Το εκανε λιγο robocop μισο ετσι μισο αλλιως και εφτασε σε αυτο το αποτελεσμα!το χρωμα φανταζομαι ειναι μονο για την παρουσιαση δεν νομιζω να βγαλουν ασπρο μοχλό!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, tilaverboy είπε

Αν το Μάιο βγούμε από την κρίση με Q80R τηλεόραση τι αγοράζω; ps4 pro(όχι το απλό δεν το θέλω) ή ps5(κάνοντας υπομονή)? Ιδού η απορία!

Ps4 pro 

Και όταν με το καλό βγει το 5αρι το πουλάς. 

Σιγά μην περιμένεις μέχρι Δεκεμβριο (αν όλα πάνε καλά και δεν πάρει καμία αναβολή) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ήταν να το χαρακτηρίσω με μια λέξη θα έλεγα "μοντέρνο".

Εγώ και μόνο στην μπαταρία να βελτιωνόταν θα ήμουν ευχαριστημένος.

Αν ισχύει ότι τα πλήκτρα είναι φωτιζόμενα, cool.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...