Προς το περιεχόμενο

Αυτό είναι το DualSense, το χειριστήριο του PlayStation 5


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, xtrmsnpr είπε

ρε μπρο, έχω και  2 gamepads από το 2016 που πήρα το ps4 και λειτουργούν φίνα(μάλιστα το ένα είναι μεταχειρισμένο γιατί πήρα μεταχειρισμένη κονσόλα,και το άλλο καινούργιο).. περίεργο να μην έχουν χαλάσει ούτε μια φορά ,τι μας κρύβουν?

---

επίσης τί φάση με όσους γράφετε ότι θα γίνουν μαύρα; Δηλαδή του xboxONE μαύρισαν εσάς; Γιατί 1.5 χρόνο που έχω και αυτή την κονσόλα, τα χειριστήρια ούτε καν έχουν αλλάξει στο ελάχιστο χρώμα,αλλά οκ γράψτε εσεις γράψτε.

Ειναι τωρα αυτο στατιστικο δειγμα ; Επειδη δεν χαλασε εσενα παει να πει πως δεν χαλουσε ; η οτι το κακομεταχειρηστηκαν καποιοι ;

Μπες μια google να δεις τι χαμος γινεται με τα παραπονα αναφορικα με την ποιοτητα του ds4 και πολυ συγκεκριμενα τον joysticks.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στο ps10 θα καταλάβει η Sony πως το 95% των παιχνιδιών παίζονται  με αναλογικό κ όχι με d-pad. Σου λέει  αντιγράφω που αντιγράφω τη νιντεντο μην αντιγράψω και ms για να το βάλω εκεί που βολεύει..

Επεξ/σία από greed
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, TsironakosMix είπε

Φιλος το κινητο το φορτιζω μια φορα στις 3 μερες, ναι εννοειτε που με πειραζει οταν φορτιζω το μοχλο γιατι απλα τυχενει και γινετε μεσα στο παιχνιδι, σε αντιθεση με αλλους μοχλους πχ xbox, nintendo pro controller που βγαζουν για πλακα 30ωρες ειναι για πεταμα το ds4 και γενικα σαν μοχλος οι 7 ωρες ειναι απαραδεκτες...

Εαν τελειωνει η μπαταρια εγω απλα το συνδεω με ενα μακρύ usb καλωδιο στην κονσολα η το βαζω σε εναν φορτιστή κινητου αν ειμαι κοντα σε μπριζα και συνεχιζω να παιζω ενω φορτιζει, πολυ ποιο πρακτικο και απλο απο το να σταματας το παιχνιδι σου οποτε τελειωνει η μπαταρια..

  • Confused 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Raiden5 είπε

Εαν τελειωνει η μπαταρια εγω απλα το συνδεω με ενα μακρύ usb καλωδιο στην κονσολα η το βαζω σε εναν φορτιστή κινητου αν ειμαι κοντα σε μπριζα και συνεχιζω να παιζω ενω φορτιζει, πολυ ποιο πρακτικο και απλο απο το να σταματας το παιχνιδι σου οποτε τελειωνει η μπαταρια..

Πιο πρακτικό ακόμα θα ήταν να δέχονταν και μπαταρίες ή να είχε μεγαλύτερη ενσωματωμένη...

Λέμε τώρα ιδέες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, greed είπε

Στο ps10 θα καταλάβει η Sony πως το 95% των παιχνιδιών παίζονται  με αναλογικό κ όχι με d-pad. Σου λέει  αντιγράφω που αντιγράφω τη νιντεντο μην αντιγράψω και ms για να το βάλω εκεί που βολεύει..

Οι αλλες εταιριες ειναι αγιες δηλαδη και δεν αντιγραφουν ποτε τιποτα....Μια χαρα ειναι το χειριστήριο και οτι στην πλειοψηφία αρεσει πολυ κατι λεει...

12 λεπτά πριν, vtsuk είπε

Πιο πρακτικό ακόμα θα ήταν να δέχονταν και μπαταρίες ή να είχε μεγαλύτερη ενσωματωμένη...

Λέμε τώρα ιδέες.

Οχι, ενα πραγμα που δεν μου αρεσε στο xbox οταν ειχα ειναι οτι επρεπε να αγορασω ξεχωριστα το κιτ για να το φορτιζω και να μην βαζω βγαζω μπαταριες ολη την ωρα. Καλοδιάκι για να φορτιζει ενω παιζω και ολα καλα, μακρια απο μπαταριες για εμενα. Για μεγαλυτερη μπαταρια συμφωνώ .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το θέμα δεν είναι να αντιγράφεις αλλά να δίνεις και κάτι ώστε να σε αντιγράψουν. Δεν θυμάμαι την τελευταία φορά που κάποια εταιρεία αντέγραψε πατέντα της sony.

Το ότι αρέσει σε κάποιους κατόχους δεν σημαίνει πως αρέσει ούτε στη πλειοψηφία αλλά ούτε πως όλοι έχουν άποψη.

Σπαστικό εκτός ότι γλιστράει ο αντίχειρας κάθε 3ης κ λίγο να πρέπει να μαζεύεις τα δάχτυλα σου πάνω από τα analogs για να μη βρίσκει το ένα με το άλλο.

Επεξ/σία από greed
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, purespyros είπε

εμένα πάλι μου θυμίζει κάτι από χειριστήριο xbox και μούμερανγκ... 

Προσπαθεί αλλά έχασε την ουσία...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά ωραίο είναι το χειριστήριο και σίγουρα καλύτερο του ps4 controller ,επίσης πάρα πολύ θετικό που μοιάζει με αυτό του χβοχ one που όπως και να το κάνουμε είναι ανώτερο χειριστήριο από το dualshock του ps4 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο σχεδιασμος παει και ερχεται γουστα ειναι οκ...δεν εβγαλε και controller Nintendo 64 :P

Προσωπικά με ενδιαφέρει πολυ η ποιότητα , την οποια εχει ριξει η Sony ειδικα στο ps4 dual shock.Δεν ξερω τι παιζει με το quality control η το εργοστασιο που προμηθευεται joysticks αλλα αν συνεχισει και στο ds5 το χαλι αυτο θα με χαλασει. 

Μετα την ποιοτητα ερχεται φυσικα το παρα μα παρα πολυ ενοχλητικό φωτακι που ακομα και στο low dim σε συνθηκες σκοτους κανει αντανακλασεις.Ειναι αληθεια τοσο δυσκολο ακομα και με ενα update να βαλεις επιλογή να το κανεις OFF ? Ελπιζω το φως στο 5 να εχει την επιλογη.

Μακαρι για μενα να μην έδιναν τοσο χωρο στο touchpad . αληθεια δεν ξερω κανεναν να κανει χρηση και απο δοκιμες σε browser ειναι χαλια.Νομιζω μονο 2 παιχνιδια εχω παιξει που εκαναν χρηση του που καλιστα θα μπορουσες απλα να κουνας joystick.Αν θυμαμαι σωστα τα παιχνιδια ηταν το last of us και Until Dawn.Δεν θα ειχα τοσο θεμα με το pad αν τα options/share ηταν μεγαλυτερα.

Κατα τα αλλα θετικο το μικροφωνο , κατι το οποιο ειχα λυσει στο 4 αγοραζοντας απο amazon ενα mic που κουμπωνε στο controller.

Τελος και απο τα συμαντικοτερα , μπαταρια....Για καποιον σαν εμενα που στο PC εχω το x360 wireless και βγαζει 50+ ωρες και στο switch pro controler , οταν φτανει η ωρα του ds4 απογοητεύομαι.Δωστε μια καλη μπαταρια ρε ελεος. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, greed είπε

Το θέμα δεν είναι να αντιγράφεις αλλά να δίνεις και κάτι ώστε να σε αντιγράψουν. Δεν θυμάμαι την τελευταία φορά που κάποια εταιρεία αντέγραψε πατέντα της sony.

Το ότι αρέσει σε κάποιους κατόχους δεν σημαίνει πως αρέσει ούτε στη πλειοψηφία αλλά ούτε πως όλοι έχουν άποψη.

Σπαστικό εκτός ότι γλιστράει ο αντίχειρας κάθε 3ης κ λίγο να πρέπει να μαζεύεις τα δάχτυλα σου πάνω από τα analogs για να μη βρίσκει το ένα με το άλλο.

Καταρχας δεν γινετε να κρινουμε με σιγουρια αν δεν το πιασουμε στο χερι να δουμε πως εφαρμοζει, απο την στιγμη που δεν το εχουμε καν πιασει δεν μπορεις να λες οτι χανει την ουσια...Η ουσια ειναι να το κρατας στο χερι και να παιζεις. Τι αντιγραφες εχει κανει? εγω θυμαμαι το Backward combatibility παραδειγμα να το ξεκινησε η σονυ στο ps2 πρωτη. Θυμαμαι οτι τα free παιχνιδια που δινει η σονυ καθε μηνα με το ps plus τα αντεγραψε η microsoft στο 360 οταν τοτε πληρωνες 60 μονο για να παιζεις online. Ψιλο αντιγραφες ολοι κανουν παντου σε πραγματα που ειναι λειτουργικα και ολα τα χειριστηρια παντα θα μοιαζουν μεταξυ τους πανω κατω μιας και το καλουπι για να εφαρμόζεται στο ανθρωπινο χερι δεν γινετε να αλλαξει ριζικα, εκτος αν εισαι νιντεντο και δοκιμάζεις τελείως διαφορετικα πραγματα. Η σονυ συχνα δοκιμαζει νεα πραγματα γενικα ακομα και αν δεν εχουν επιτυχία, βλεπε οθονη αφης, vr κλπ

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ότι αντιγράφει χβοχ δεν είναι κακό μιας και ειναι τρομερά βολικό, αλλα στην προσπάθεια να το "κρύψουν" έχασε την ταυτότητα του και ειναι κρίμα γιατί εχει μεγάλη ιστορία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...