Προς το περιεχόμενο

Android TV box + cosmote TV ott


Nfountou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

26 λεπτά πριν, phanispal είπε

Βασικά στο site της Cosmote αναφέρουν το εξής:

Μίλησα και με εκπρόσωπο στο 13888 και μου είπε το ίδιο, ότι υπάρχουν συσκευές στο εμπόριο που κάνουν τη δουλειά.

Η τηλεόραση προφανώς και έχει θύρες HDMI.

Οπότε θεωρείς ότι το Mi Box S είναι συμβατό με το Cosmote TV app αλλά και άλλα apps (π.χ. Eurosport);

για την cosmote ειναι, το αλλο δεν ξερω αν εχει δικο του app.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 580
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

44 λεπτά πριν, manoskost είπε

για την cosmote ειναι

Το Mi Box S λες ε;

44 λεπτά πριν, manoskost είπε

το αλλο δεν ξερω αν εχει δικο του app

Το Eurosport εννοείς;

Μάλλον πάω για το Mi Box S που το βρίσκω και κοντά μου στα 45€.

Άλλες επιλογές υπάρχουν να τσεκάρω και διαφορές σε τεχνικά χαρακτηριστικά κ.λπ.;

Πώς ψάχνω να βρω τα συμβατά; Αρκεί να φοράνε Android 8.0 και πάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να εχεις υποψιν σου οτι το xiaomi δεν εχει θυρα ethernet οποτε αν χρειασθεις θα πρεπει να βαλεις ενα ανταπτορα οποτε συν 20 ευρω κοστος. ενναλακτικα μπορεις γυρω στα 80 ευρω να παρεις το mecool km1 πιστοποιημενο android tv με 4gb μνημη και 64gb αποθηκευτικο χωρο απο αποθηκη ευρωπαικη του geekbuing χωρις τελωνειο.    https://www.geekbuying.com/item/MECOOL-KM1-Collective-S905X3-4GB-64GB-Android-9-0-TV-BOX--424497.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτως ή άλλως επειδή το router είναι στην άλλη άκρη του σπιτιού δε γίνεται να βάλω ethernet, μόνο Wi-Fi, κι αυτό φαντάσου με Powerline Wi-Fi (που όμως φτάνουν στην τηλεόραση ~25Mbps).

Σ' ευχαριστώ για την αντιπρόταση, λέω να πάω στο Xiaomi, εξάλλου προς το παρόν δεν έχω πολλές απαιτήσεις και διαβάζω ότι είναι αρκετά καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πήρα πριν λίγο, θα το δοκιμάσω όταν γυρίσω σπίτι.

Ρώτησα εκεί που το πήρα αν παίζει η εφαρμογή της Cosmote και μου είπαν ότι έγινε αναβάθμιση της εφαρμογής και δεν εγγυώνται ότι παίζει, και ότι η προηγούμενη έπαιζε σίγουρα.

Πριν ανοίξω τη συσκευασία, γνωρίζει κανείς κάτι σχετικό; Έχει δοκιμάσει την αναβαθμισμένη εφαρμογή και του παίζει με το Mi Box S;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, phanispal είπε

Το πήρα πριν λίγο, θα το δοκιμάσω όταν γυρίσω σπίτι.

Ρώτησα εκεί που το πήρα αν παίζει η εφαρμογή της Cosmote και μου είπαν ότι έγινε αναβάθμιση της εφαρμογής και δεν εγγυώνται ότι παίζει, και ότι η προηγούμενη έπαιζε σίγουρα.

Πριν ανοίξω τη συσκευασία, γνωρίζει κανείς κάτι σχετικό; Έχει δοκιμάσει την αναβαθμισμένη εφαρμογή και του παίζει με το Mi Box S;

για την καινουργια εφαρμογη: κατά την εγκατάσταση της εφαρμογής η διαδικασία απαιτεί ''GPS Locator'' που δεν έχει το απλό android για τα κουτιά και έτσι ...ΤΖΙΦΟΣ!!!  . Το android TV περιέχει GPS Locator (αφού είναι πιστοποιημένο από την Google) και για αυτό π.χ. μπαίνει σε κινητά και tablets που έχουν ''απλό'' android αλλά δεν μπαίνει στα κουτιά επειδή τους λείπει το GPS!  αυτη την πατεντα κανουν τωρα,  που σημαινει οτι θα παιζει μονο σε πιστοποιημενη συσκευη android tv που εχει gps locator οπως αυτη που πηρες, και προφανως κατι θα θελουν να ελεγχουν.

Επεξ/σία από manoskost
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, makis269 είπε

με το παρακάτω παίζει το cosmote ott .

δοκιμασμένο στην τελαιυτέα εκδοση.

https://www.mi.com/global/mi-tv-stick/

Xiaomi Mi TV Stick

ολα τα πιστοποιημενα που εχουν android tv rom της google παιζουν την εφαρμογη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα να ρωτήσω κάτι σχετικά με την διαδικασία σύνδεσης..

έχω βάλει το app στο κινητό μου βάζω το πιν και παίζει κανονικά

εχω android tv box - κατεβασα την εφαρμογή - όταν βαζω σαν id το κινητό μου - μου στέλνει με μηνυμα το 4ψήφιο πιν - αφού το βάλω μου ζητάει τον κωδικό του id?

ποιος είναι ο κωδικός του id? (στο κινητό δεν μου ζητάει τίποτα) όταν βάζω τα πιν μου λέει ότι ο κωδικός είναι πάνω από 5 ψηφια άρα δεν τα δέχεται..

γνωρίζετε πως μπορώ να συνεχίσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 6/10/2020 στις 8:44 ΜΜ, userAnon είπε

Καλησπέρα να ρωτήσω κάτι σχετικά με την διαδικασία σύνδεσης..

έχω βάλει το app στο κινητό μου βάζω το πιν και παίζει κανονικά

εχω android tv box - κατεβασα την εφαρμογή - όταν βαζω σαν id το κινητό μου - μου στέλνει με μηνυμα το 4ψήφιο πιν - αφού το βάλω μου ζητάει τον κωδικό του id?

ποιος είναι ο κωδικός του id? (στο κινητό δεν μου ζητάει τίποτα) όταν βάζω τα πιν μου λέει ότι ο κωδικός είναι πάνω από 5 ψηφια άρα δεν τα δέχεται..

γνωρίζετε πως μπορώ να συνεχίσω?

για να παιξει η νεα εφαρμογη του οτε σε tvbox πρεπει να ειναι android tv πιστοποιημενο απο την google για να εχει το gps locator που απαιτειται οπως το εχει το κινητο σου, ποιο tv box εχεις?

 

Επεξ/σία από manoskost
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, manoskost είπε

για να παιξει η νεα εφαρμογη του οτε σε tvbox πρεπει να ειναι android tv πιστοποιημενο απο την google για να εχει το gps locator που απαιτειται οπως το εχει το κινητο σου, ποιο tv box εχεις?

H96 pro+ (αν σου λεει κατι, το έχω 2-3 χρόνια)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, jpil είπε

Δεν έχει βρεθεί άκρη για τα tv box χωρίς gps να υποθέσω, αν αυτό φταίει.

γιατι να βρεθει, επιτηδες το εκαναν και αλλαξαν την εφαρμογη, κερδισμενη και η google που θα πουλησει το πιστοποιημενο προιον της, κερδισμενος και ο οτε που θα παρακολουθει αυτο που θελει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...