Προς το περιεχόμενο

Android TV box + cosmote TV ott


Nfountou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 ώρες πριν, nikos_abel είπε

το boxάκι της cosmote δεν παίρνει το netflix

Παίρνει netflix με sideload αλλά μου τυχαίνει συχνά να το αφαιρεί από την λίστα με τις εφαρμογές και να πρέπει να το ξαναστήσω. Δεν μου ξαναζητάει τους κωδικούς όμως και αυτό είναι καλό. το apple δεν ξέρω αν το παίρνει.

3 ώρες πριν, nikos_abel είπε

Η πλάκα είναι ότι η TV μου έχει προεγκατεστημένο (και με κουμπί στο remote) το Roku (Samsung).

Το roku tv έχει που είναι η stream υπηρεσία της roku. Δεν είναι το ίδιο με τη συσκευή. Δεν παίρνει μέσω browser τίποτα καθώς έχει δικό της λειτουργικό και δεν υπάρχουν κάπου αλλού οι εφαρμογές για κατέβασμα πέρα από το store της roku.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 580
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 21/4/2023 στις 11:38 ΠΜ, -WISE- είπε

Γιατί δεν παίρνεις το Mi Stick 4K;
Του έχω πετάξει τα πάντα μέσα

Ναι, έλεγα να μην πάρω κάτι 4K μιας που θα παίζει σε TV 720p, αλλά βλέπω ότι έχει περισσότερο VFM.
Αυτό έχει προβλήματα ή είμαστε εντάξει;

 

Επεξ/σία από nikos_abel
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω περίπου ένα μήνα το Chromecast with Google tv το απλό ,σε μια basic fu 42" και δεν έχω παράπονο ούτε πολλές απαιτήσεις βέβαια. Δοκίμασα netflix, apple tv, disney plus,cosmote,vodafone και ertflix μια χαρά..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα,πρόσφατα μου έστειλαν το box της cosmote tv ( skyworth hy 4415).Έχω μια samsung q60 και προσπαθώ να ''κάνω'' universal το τηλεκοντρολ της tv ώστε να χρησιμοποιώ 1,και όχι και τα 2 αλλά δεν μπορώ.Καμία απο τις επιλογές για pairing της tv δεν δουλεύει (roku,xiaomi κτλ).Κάποια ιδέα?

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ σε μια "μαϊμού" hyundai (vestel δηλαδή) απλά ενεργοποίησα το hdmi-cec στις ρυθμίσεις της tv και τίποτε άλλο και δουλεύει κανονικά το τηλεκοντρόλ όταν είμαι και στην tv και όταν αλλάζω στο hdmi χειρίζομαι το tv box.

Επεξ/σία από micos000
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, phanispal είπε

Ρε παιδιά καμιά λύση με τα reboots του Xiaomi;

Δεν παλεύεται πια.

Έχεις συνδέσει στην θύρα usb κάποιον ανταπτορα για ethernet? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά και με ασύρματο το έκανε.

Άσε που το Wi-Fi του είναι τραγικό, 100άρα σύνδεση και πιάνει 1-2 Mbps σε απόσταση γύρω στο ένα μέτρο ενώ όλες οι άλλες συσκευές παίζουν στο full.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, phanispal είπε

Ναι αλλά και με ασύρματο το έκανε.

Άσε που το Wi-Fi του είναι τραγικό, 100άρα σύνδεση και πιάνει 1-2 Mbps σε απόσταση γύρω στο ένα μέτρο ενώ όλες οι άλλες συσκευές παίζουν στο full.

Αποσύνδεσε το modem/router (για 5-6 λεπτά)σου από το ρεύμα/ διέγραψε όλα τα ασύρματα δίκτυα από το xiaomi αποσύνδεσε τον αντάπτορα και αποσύνδεσε το από το ρεύμα/ επανασύνδεσε το modem/router σου στο ρεύμα και περίμενε να ενεργοποιηθεί/σύνδεσε το xiaomi στο ρεύμα και ξανακάνε σύνδεση στο δίκτυο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, phanispal είπε

Ναι αλλά και με ασύρματο το έκανε.

Άσε που το Wi-Fi του είναι τραγικό, 100άρα σύνδεση και πιάνει 1-2 Mbps σε απόσταση γύρω στο ένα μέτρο ενώ όλες οι άλλες συσκευές παίζουν στο full.

Εγώ πάντως από τότε που πεταξα τον ανταπτορα σταμάτησε τις επανεκκινήσεις.  Να τονίσω ότι το έκανε μόνο όταν έβλεπα cosmote tv. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω με τις επανεκκινήσεις στο mibox στην cosmote απαλλάχτηκα  βγάζοντας  στην προβολη το auto και εβαλα χειροκίνητα 1080p50hz και χρωματα RGB .(απο εκει που ειχα καθε τεταρτο επανεκκίνηση εχω μια φορα την εβδομαδα )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, kokosxa είπε

εγω με τις επανεκκινήσεις στο mibox στην cosmote απαλλάχτηκα  βγάζοντας  στην προβολη το auto και εβαλα χειροκίνητα 1080p50hz και χρωματα RGB .(απο εκει που ειχα καθε τεταρτο επανεκκίνηση εχω μια φορα την εβδομαδα )

Ισχυει.Το δοκιμασα σε 2 τηλεορασεις(μια f&u 24αρα fhd και μια Samsung 37 hd ready) μολις αλλαξα τις αναλυσεις αναλογα με την tv εστρωσε τελειως(σπανια επανεκκινουσε,περισσοτερο κρασαρισμα της εφαρμογης σε ακυρο χρονο).

Επεξ/σία από Gatilaras
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλημερα σε ολους. Νεος κατοχος του νεου Nokia Streaming Box 8010 και η Cosmote TV δινει μαυρη εικονα και μονο ηχο. Εχει κανεις προβλημα με αντιστοιχο box με Android 11 και επεξεργαστη S905X4; Εχω ανοιξει ticket στην Cosmote αλλα δεν βρισκουν το προβλημα. Τυχαινει να εχω και το προηγουμενο μοντελο Nokia 8000 με Android 10 και S905X3 και εκει δουλευουν ολα ρολόι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...