Προς το περιεχόμενο

Android TV box + cosmote TV ott


Nfountou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 580
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/10/2020 στις 4:17 ΜΜ, manoskost είπε

εαν εχει θυρα hdmi, μπορεις να παρεις ενα tvbox με πιστοποιημενο λογισμικο  android tv  πχ xiaomi mibox s. 

Η εφαρμογή της COSMOTE TV παίζει και σε Fire TV Stick της Amazon? Γιατί τέτοιο έχουν οι δικοί μου Γερμανία στη τηλεόραση (για Νετφλιξ, yt, προβολη οθονης κινητου συν μια δωρεαν εφαρμογη που ειχα βαλει με sideload για τα ελευθερα ελληνικα κανάλια που στην ουσία αναμεταδίδει απλά τα live webtv τους οπότε δεν λειτουργούν πάντα) και δεν χωράει και android tv box. Καπου διαβασα δεν γινεται γιατι εχουν παλια εκδοση android.  απλα θα ηταν βολικη μια τετοια συνδρομη για πιο ξενοιαστα και ευκρίνεια. 

Οποτε ειπα απλα να εμπαινε η εφαρμογη οτε tv στη τηλεοραση και τελος. Ειδα εχει αρκετα φθηνα πακετα με δεσμευση ενός μηνα καθε φορα μονο και τα κοβεις οποτε θες (ta mini packs, οπου βαζεις πx τα εθνικα καναλια συν τα κινηματογραφικά ή όπως θες και αν καταλαβα σωστά δεν απαιτειται android box μιας κ ειναι αpp). Cosmote ID πουναι υποχρεωτικό, υπάρχει γιατι εχει άτομο στην Ελλάδα, οποτε μεσω αυτου θα γινόταν. Σε ρωταει και στο σιτε αν θες ενεργοποιηση για θέαση και στο εξωτερικο εντός ΕΕ. Τώρα αν στο κόψουν καποια στιγμή, αυτή τη δυνατότητα, δεν το πολυκατάλαβα, φανηκε λιγο περιεργο το 5.... Λεει αυτα:

 

20201013_072503.jpg

 

Βεβαια αυτα ειναι για το Go με συνδρομή. Ισως στα πακετα του ΟΤΤ που ειναι μηνιαια, να μην υπαρχει τετοιο θεμα. 

20201013_073125.jpg

Επεξ/σία από Neoss
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 12/10/2020 στις 4:26 ΜΜ, alexx είπε

Xiaomi Mi box s, Nvidia Shield TV,  Mecool KM1, 3, 8, KM9PRO   https://storage.googleapis.com/play_public/supported_devices.html

Έχουμε άποψη για τα Mecool;

Ποιο είναι καλύτερο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά δεν ξέρω αν έχει γραφτεί. Προχτές στο android tv store του mi box s εμφανίστηκε η Cosmote ott εφαρμογή και παίζει άψογα με εξαιρετική ποιότητα. Και το ΕΡΤflix διαθέσιμο. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά θέλω τη βοήθεια σας, έχω ένα tv box t95q με rom alvatech όπου την είχα κάνει unroot διαγράφοντας τα αρχεία su και με τη παλιά εφαρμογή της cosmote tv go έπαιζε κανονικά τα κανάλια. Τώρα με την αλλαγή της εφαρμογής άρχισε να μου βγάζει ότι η συσκευή είναι root και δεν υποστηρίζει την αναπαραγωγή. Αντιμετωπίζετε και εσείς το ίδιο πρόβλημα? Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? 

Επεξ/σία από alexandro673
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, alexandro673 είπε

Παιδιά θέλω τη βοήθεια σας, έχω ένα tv box t95q με rom alvatech όπου την είχα κάνει unroot διαγράφοντας τα αρχεία su και με τη παλιά εφαρμογή της cosmote tv go έπαιζε κανονικά τα κανάλια. Τώρα με την αλλαγή της εφαρμογής άρχισε να μου βγάζει ότι η συσκευή είναι root και δεν υποστηρίζει την αναπαραγωγή. Αντιμετωπίζετε και εσείς το ίδιο πρόβλημα? Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? 

δεν υπαρχει καμμια βοηθεια οσον αφορα το cosmote go, για να παιξει θελει μονο πιστοποιημενο μηχανημα απο την google για να εχει το gps locator που δεν εχουν τα απλα android. το πιο οικονομικο tvbox για να σου παιξει την εφαρμογη ειναι το xiaomi mibox s.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα παιδιά. Δεν έχω βγάλει άκρη οπότε θα ρωτήσω εσάς μπας κ καταλάβω. 'Εχω δορυφορικό ote tv + 2 multiroom συνδρομές. Χρησιμοποιούσα το ote go μέχρι τώρα κανονικά στο κινητό μου (είχα ενεργοποιήσει κ αυτή την υπηρεσία). Σκοπεύω επίσης να αγοράσω και ένα boxάκι android σύντομα. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής: Αν κάνω τη μετατροπή για το ote go που πρέπει να γίνει σύντομα, και καταργήσω και τη μια συνδρομή multiroom, μπορώ με την αγορά ενός mi box s ή κάποιου άλλου πιστοποιημένου android box να συνεχίσω να έχω ote tv στην τηλεόραση μου αλλά μέσω του box και της εφαρμογής χωρίς τον αποκωδικοποιητή? Εννοώ χωρίς να αλλάξω πακέτο και τιμή. Επίσης θα μπορώ να παρακολουθώ και στο κινητό (όχι ταυτόχρονα) ή είνια μόνο για μια συσκευή? Γίνεται αυτό ή έχω καταλάβει οτι να' ναι, και αν ναι χάνω κάτι (ote tv full που βλέπω τώρα σε ote tv μέσω app?)   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/10/2020 στις 2:30 ΜΜ, asikis είπε

Παιδιά δεν ξέρω αν έχει γραφτεί. Προχτές στο android tv store του mi box s εμφανίστηκε η Cosmote ott εφαρμογή και παίζει άψογα με εξαιρετική ποιότητα. Και το ΕΡΤflix διαθέσιμο. 

Παίζει όντως πάρα πολύ ωραία. Αρκετά συχνά όμως βλέπω ότι ενώ παίζει η Cosmote TV OTT το μηχάνημα κολλάει και κάνει restart. Μια και ουσιαστικά μόνο για το Cosmote χρησιμοποιώ το mi box s δεν ξέρω αν γενικά είναι θέμα του μηχανήματος ή του συνδυασμού mi box s + Cosmote TV OTT.

Έχει τύχει και κατά τη διάρκεια μιας ταινίας να κολλήσει 2 φορές το μηχάνημα, έχει τύχει και άλλες φορές να μην κολλήσει για μερικές μέρες καθόλου. Αλλά συνήθως ένα κόλλημα ανά 2 μέρες συμβαίνει. Έχετε και άλλοι την ίδια εμπειρία με το mi box s;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Giama είπε

Παίζει όντως πάρα πολύ ωραία. Αρκετά συχνά όμως βλέπω ότι ενώ παίζει η Cosmote TV OTT το μηχάνημα κολλάει και κάνει restart. Μια και ουσιαστικά μόνο για το Cosmote χρησιμοποιώ το mi box s δεν ξέρω αν γενικά είναι θέμα του μηχανήματος ή του συνδυασμού mi box s + Cosmote TV OTT.

Έχει τύχει και κατά τη διάρκεια μιας ταινίας να κολλήσει 2 φορές το μηχάνημα, έχει τύχει και άλλες φορές να μην κολλήσει για μερικές μέρες καθόλου. Αλλά συνήθως ένα κόλλημα ανά 2 μέρες συμβαίνει. Έχετε και άλλοι την ίδια εμπειρία με το mi box s;

το δουλευεις ασυρματα ή με καλωδιο ethernet ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, manoskost είπε

εχεις καλη συνδεση?

Ναι, 100 Mbit. Ισως δεν περιεγραψα καλα το θεμα. Δεν ειναι οτι παγωνει η εικονα και κανει buffering, αλλα οτι το mi box κανει επανεκκινηση. Και αντε να περιμενεις να ξανανοιξει, να ανοιξεις το Cosmote TV, να βρεις ο,τι εβλεπες και να ξαναπας στο σημειο που ειχες μεινει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Giama είπε

Ναι, 100 Mbit. Ισως δεν περιεγραψα καλα το θεμα. Δεν ειναι οτι παγωνει η εικονα και κανει buffering, αλλα οτι το mi box κανει επανεκκινηση. Και αντε να περιμενεις να ξανανοιξει, να ανοιξεις το Cosmote TV, να βρεις ο,τι εβλεπες και να ξαναπας στο σημειο που ειχες μεινει.

εχεις κανει την τελευταια ενημερωση? η xiaomi  προτεινει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων μετα την αναβαθμιση, αν δεν το εχεις κανει , καντο .

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, manoskost είπε

εχεις κανει την τελευταια ενημερωση? η xiaomi  προτεινει επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων μετα την αναβαθμιση, αν δεν το εχεις κανει , καντο .

Ευχαριστω, θα το κοιταξω. Θυμαμαι οτι ειχα κανει μια ενημερωση αμεσως μολις το αγορασα πριν 2-3 μηνες (πριν του εγκαταστησω ο,τιδηποτε). Θα δω αν εχει καποια αλλη και θα κανω επαναφορα να δουμε.

Γενικα δηλαδη στο δικο σου δεν εχεις τετοιο θεμα αν καταλαβαινω καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...