Προς το περιεχόμενο
Nfountou

Android TV box + cosmote TV ott

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποια android tv box είναι πιστοποιημένα και μας κάνουν;

Υπάρχει κάποια λίστα;

Επεξ/σία από jpil

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 1/10/2020 στις 4:17 ΜΜ, manoskost είπε

εαν εχει θυρα hdmi, μπορεις να παρεις ενα tvbox με πιστοποιημενο λογισμικο  android tv  πχ xiaomi mibox s. 

Η εφαρμογή της COSMOTE TV παίζει και σε Fire TV Stick της Amazon? Γιατί τέτοιο έχουν οι δικοί μου Γερμανία στη τηλεόραση (για Νετφλιξ, yt, προβολη οθονης κινητου συν μια δωρεαν εφαρμογη που ειχα βαλει με sideload για τα ελευθερα ελληνικα κανάλια που στην ουσία αναμεταδίδει απλά τα live webtv τους οπότε δεν λειτουργούν πάντα) και δεν χωράει και android tv box. Καπου διαβασα δεν γινεται γιατι εχουν παλια εκδοση android.  απλα θα ηταν βολικη μια τετοια συνδρομη για πιο ξενοιαστα και ευκρίνεια. 

Οποτε ειπα απλα να εμπαινε η εφαρμογη οτε tv στη τηλεοραση και τελος. Ειδα εχει αρκετα φθηνα πακετα με δεσμευση ενός μηνα καθε φορα μονο και τα κοβεις οποτε θες (ta mini packs, οπου βαζεις πx τα εθνικα καναλια συν τα κινηματογραφικά ή όπως θες και αν καταλαβα σωστά δεν απαιτειται android box μιας κ ειναι αpp). Cosmote ID πουναι υποχρεωτικό, υπάρχει γιατι εχει άτομο στην Ελλάδα, οποτε μεσω αυτου θα γινόταν. Σε ρωταει και στο σιτε αν θες ενεργοποιηση για θέαση και στο εξωτερικο εντός ΕΕ. Τώρα αν στο κόψουν καποια στιγμή, αυτή τη δυνατότητα, δεν το πολυκατάλαβα, φανηκε λιγο περιεργο το 5.... Λεει αυτα:

20201013_072503.jpg

Βεβαια αυτα ειναι για το Go με συνδρομή. Ισως στα πακετα του ΟΤΤ που ειναι μηνιαια, να μην υπαρχει τετοιο θεμα. 

20201013_073125.jpg

Επεξ/σία από Neoss

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Στις 12/10/2020 στις 4:26 ΜΜ, alexx είπε

Xiaomi Mi box s, Nvidia Shield TV,  Mecool KM1, 3, 8, KM9PRO   https://storage.googleapis.com/play_public/supported_devices.html

Έχουμε άποψη για τα Mecool;

Ποιο είναι καλύτερο;

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Παιδιά δεν ξέρω αν έχει γραφτεί. Προχτές στο android tv store του mi box s εμφανίστηκε η Cosmote ott εφαρμογή και παίζει άψογα με εξαιρετική ποιότητα. Και το ΕΡΤflix διαθέσιμο. 

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά θέλω τη βοήθεια σας, έχω ένα tv box t95q με rom alvatech όπου την είχα κάνει unroot διαγράφοντας τα αρχεία su και με τη παλιά εφαρμογή της cosmote tv go έπαιζε κανονικά τα κανάλια. Τώρα με την αλλαγή της εφαρμογής άρχισε να μου βγάζει ότι η συσκευή είναι root και δεν υποστηρίζει την αναπαραγωγή. Αντιμετωπίζετε και εσείς το ίδιο πρόβλημα? Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? 

Επεξ/σία από alexandro673

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
17 ώρες πριν, alexandro673 είπε

Παιδιά θέλω τη βοήθεια σας, έχω ένα tv box t95q με rom alvatech όπου την είχα κάνει unroot διαγράφοντας τα αρχεία su και με τη παλιά εφαρμογή της cosmote tv go έπαιζε κανονικά τα κανάλια. Τώρα με την αλλαγή της εφαρμογής άρχισε να μου βγάζει ότι η συσκευή είναι root και δεν υποστηρίζει την αναπαραγωγή. Αντιμετωπίζετε και εσείς το ίδιο πρόβλημα? Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει? 

δεν υπαρχει καμμια βοηθεια οσον αφορα το cosmote go, για να παιξει θελει μονο πιστοποιημενο μηχανημα απο την google για να εχει το gps locator που δεν εχουν τα απλα android. το πιο οικονομικο tvbox για να σου παιξει την εφαρμογη ειναι το xiaomi mibox s.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...

Χρήσιμες πληροφορίες

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.