Προς το περιεχόμενο

Μαύρη οθόνη


anonimos01

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα μου έχει βγάλει θέμα το pc  έχει βγάλει μαύρη οθόνη ενώ το  pc ανοίγει κανονικά επίσης δεν αναγνωρίζει ούτε πληκτρολόγιο ούτε ποντίκι το θέμα αυτό μου το έβγαλε την παρασκευή το μεσσημέρι ενώ το πρώι λειτουργούσε κανονικά  μετά το μεσσημέρι που πήγα να τον ανοίξω με έβγαλε μαυρη οθόνη.Τα έχω ελέγξει ολα είναι καλά κουμπωμένα έχω δοκιμάσει δυο διαφορετικές οθόνες και πάλι το ίδιο μου έβγαλε εχώ αλλάξει και καλώδια μήπως κάποιο δεν έκανε καλή επαφή πάλι τίποτα το δοκίμασα και σε καρτα γραφικών γιατι το εχω κουμπομένο πάνω στην μητρική αλλά και πάλι με την κάρτα γραφικών δεν έγινε.Επίσης έχω δοκιμάσει τρια διαφορετικά τροφοδοτικά μήπως έχει κάποιο θέμα το τροφοδοτικό αλλά πάλι τίποτα.Επιπλέον έχω δοκιμάσει να βγάλω την ραμ και να την ξαναβάλω και πάλι δεν έγινε.Το pc μου έχει μητρική asrock a320m-hdv r4 ραμ hyper x furry ddr4 16gb cpu amd ryzen 5 2400g.Επίσης ξέχασα να αναφέρω πως δεν δείχνει ούτε το bios η οθόνη.Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας εκ τον πρωτέρον καλή συνέχεια!!!   

Επεξ/σία από anonimos01
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, anonimos01 είπε

Η οθόνη δεν δείχνει τίποτα ούτε το bios

υπάρχει κάτι που δουλεύει όταν πατάς το start ? κάποιος ανεμιστήρας -ο δίσκος - το dvd - ζεσταίνεται  η ψήκτρα του επεξεργαστή ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, anonimos01 είπε

οπότε δεν νομίζω να ζεσταίνεται ο επεξεργαστής

δεν ρώτησα αν ζεσταίνεται ο επεξεργαστής Αλλα αν ζεσταίνεται η ψήκτρα του Που σημαίνει οτι λειτουργεί ο επεξεργαστής 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, anonimos01 είπε

ναι ο επεξεργαστής λειτουργεί κανονικά  οποτε ναι η ψύκτρα του λείτουργει κανονικά

ξεκίνα από τα βασικά Βγάλε το pc από την πρίζα Πάτα το start 2-3 φορές και κρατατο πατημένο για λιγο   Βγάλε την μπαταρια της μητρικης Πατα το start 2-3 φορες και κρατατο πατημένο για λίγο  Δες από το manual μητρικης πως κανεις  reset BIOS  Ξανα βαλε μπαταρία και δοκίμασε 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, hp8 είπε

ξεκίνα από τα βασικά Βγάλε το pc από την πρίζα Πάτα το start 2-3 φορές και κρατατο πατημένο για λιγο   Βγάλε την μπαταρια της μητρικης Πατα το start 2-3 φορες και κρατατο πατημένο για λίγο  Δες από το manual μητρικης πως κανεις  reset BIOS  Ξανα βαλε μπαταρία και δοκίμασε 

Το δοκίμασα και αυτό μόλις πάλι τίποτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, anonimos01 είπε

Το δοκίμασα και αυτό μόλις πάλι τίποτα

1. Αποσυνδέσε ότι εξωτερικό δεν χρειάζεται
2. Ενεργοποίηση το pc Παρατήρησε led του NumLock στο πληκτρολόγιο να ανάβει
3. Πάτα το F3
4. Πάτα το Enter
5. Πάτα το F4
6. Πάτα το Enter

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, hp8 είπε

1. Αποσυνδέσε ότι εξωτερικό δεν χρειάζεται
2. Ενεργοποίηση το pc Παρατήρησε led του NumLock στο πληκτρολόγιο να ανάβει
3. Πάτα το F3
4. Πάτα το Enter
5. Πάτα το F4
6. Πάτα το Enter

οχι παλι τιποτα

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα πρεπει να ξεκινησεις απο την αρχη σαν να στηνεις το μηχανημα για πρωτη φορα.Ασε μονο μητρικη επεξεργαστη και μια μονο μνημη.Οτι δηποτε αλλο Να αποσυνδεθει hdd  ODD, ssd.Βγαλε μπαταρια του bios.Κλεισε το τροφοδοτικο.Πατα το κουμπι που ξεκιναει για 5 δευτερα.Το αφηνεις ανοιγεις το τροφοδοτικο και βαζεις μπροστα.Ελπιζω να εχεις ηχειο να ακουσεις τιποτα beep. Αν κανει το ιδιο τοτε αλλαζεις μνημη  εφοσον λοιπον εχεις.Δοκιμαζεις το ιδιο σε ολα τα slot  μνημης μια μια.Μην σου φανει παραξενο, ολα παιζουν.Κανε αυτο και πες αποτελεσματα.

Επεξ/σία από gio23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

5 λεπτά πριν, gio23 είπε

Θα πρεπει να ξεκινησεις απο την αρχη σαν να στηνεις το μηχανημα για πρωτη φορα.Ασε μονο μητρικη επεξεργαστη και μια μονο μνημη.Οτι δηποτε αλλο Να αποσυνδεθει hdd  ODD, ssd.Βγαλε μπαταρια του bios.Κλεισε το τροφοδοτικο.Πατα το κουμπι που ξεκιναει για 5 δευτερα.Το αφηνεις ανοιγεις το τροφοδοτικο και βαζεις μπροστα.Ελπιζω να εχεις ηχειο να ακουσεις τιποτα beep. Αν κανει το ιδιο τοτε αλλαζεις μνημη  εφοσον λοιπον εχεις.Δοκιμαζεις το ιδιο σε ολα τα slot  μνημης μια μια.Μην σου φανει παραξενο, ολα παιζουν.Κανε αυτο και πες αποτελεσματα.

το θέμα ειναι πως δεν εχω αλλη μνήμη για να το δοκιμασώ

Επεξ/σία από anonimos01
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...