Προς το περιεχόμενο

VALORANT


kti23

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας και δεν βρήκα αντίστοιχο topic, η Riot games έχει ήδη κυκλοφορήσει αυτές τις μέρες την closed beta του πρώτου tactical shooter της στο πρότυπα του CS με χαρακτήρες τύπου Overwatch.

ήδη ανάρπαστο στο twitch χτύπησε εκατομμύριο εχθές. Κατάφερε κανείς να πάρει access? 

https://beta.playvalorant.com/en-gb/

                                                                                              

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 110
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τεράστιο hype το παιχνίδι, με βαρύγδουπες δηλώσεις πολλών streamers πως θα παρατήσουν το signature παιχνίδι τους για το συγκεκριμένο, πολύ πριν καν την άλφα έκδοση του παιχνιδιού, έχοντας δει μόνο ένα 2λεπτο development video.  Δε ξέρω αν είναι τόσο πιο fun να το παίζεις από το να το βλέπεις, αλλά τουλάχιστον εμένα ως θεατής μου φάνηκε σχετικά βαρετό, από το λίγο που παρακολούθησα. Βέβαια δεν είμαι fan του CS, οπότε μετράει κι αυτό...

Επίσης η Riot το έπαιξε έξυπνα και δίνει beta keys μέσω του μηχανισμού Twitch drops(συνδέεις το riot account με το twitch account και έχεις πιθανότητα να πάρεις πρόσβαση απλά παρακολουθώντας valorant streams), και έχει την "τηλεθέαση" στα κόκκινα σε αυτές τις πρώτες μέρες...

Επεξ/σία από tsabasid
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Μόλις τώρα, kti23 είπε

Παρεπιπτόντως πόλλοι έξυπνοι και εδώ πουλάνε 

έξυπνο marketing trick κατεμέ το streaming

110 ευρω ενα beta, γελαω με τους μαυραγοριτες..

η ερωτηση ειναι, ποιος δινει λεφτα για ενα παιχνιδι που θα βγει free? 😕

Επεξ/σία από splanis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, splanis είπε

η ερωτηση ειναι, ποιος δινει λεφτα για ενα παιχνιδι που θα βγει free? 😕

Όποιος δεν τα σέβεται, και κυρίως όποιος δεν έχει μυαλό.

Δεν είμαι των online FPS, αλλά η εμπειρία μου με τη Riot συνοψίζεται ως εξής. Έδωσα 5 ευρώ να πάρω ένα skin της Leona στο LoL και ακόμα τα κλαίω. Έχω δώσει κάπου 35 - 40 ευρώ στο Path of Exile και δεν έχω μετανιώσει δευτερόλεπτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά μόνο εμένα μου φαίνεται αηδία.Γραφικά δεν υπάρχουν είναι χειρότερο και απο cs go.Δεν ξέρω προσωπικά ούτε θα το κοιτάξω.Θα συνεχισω να παίζω witcher 3.

  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α γιαυτο απο το πουθενα εχει τοσο πολυ κοσμο.

Οι περισσοτεροι το παρακολουθουν απλα για να παρουν ενα δωρεαν κλειδι για την beta και πολλοι αλλοι για να πουλησουν τα κλειδια αυτα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, jerry banana είπε

ρε παιδιά μόνο εμένα μου φαίνεται αηδία.Γραφικά δεν υπάρχουν είναι χειρότερο και απο cs go.Δεν ξέρω προσωπικά ούτε θα το κοιτάξω.Θα συνεχισω να παίζω witcher 3.

τι σχεση εχει το witcher 3 με ενα tactical shooter? επισης τα γραφικα νορμαλ ειναι για την κατηγορια του, ειναι ενα competitive shooter που μαλλον θα παει για esport

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα γραφικά του φαίνονται πιο χάλια από την πραγματικότητα σίγουρα, λόγω του compression αλλά και οι περισσότεροι από αυτούς τα βάζουν στο low για περισσότερα FPS. Εμένα αυτό που με ξένισε, είναι το σχετικά πρωτόγονο και παλιακό gameplay/gunplay. Ώρες ώρες είναι σα να βλέπεις reskined CS 1.6 . 

Και ΟΚ, μπορώ να δεχθώ πως το παιχνίδι είναι αρκετά fun to play κλπ, αλλά όλο το hype με βάση τα dev videos, είναι τραγικό και αδικαιολόγητο...

Επεξ/σία από tsabasid
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστεύω θα αρέσει στους φίλους του CS, προσωπικά δεν μου έκανε καθόλου εντύπωση (και ειδικότερα για το hype όπως προειπώθηκε). Αν θέλω κάτι πιο tactical παίζω και rainbow siege.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αληθεια ειναι οτι η riot το παιξε πολυ καλα εδω, μαζευει 1 εκατομμυριο + views σε game που δεν εχει κυκλοφορησει καν και δημιουργησε τρελο hype, επειδη νομιζω ειναι εταιρια με μεγαλο ιστορικο στα esports ξερει τι κανει, και εφοσον το γκειμ εχει ενα σωστο gameplay και ενα καλο ranking system θα τραβηξει πολυ κοσμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα γραφικά είναι πολύ απλοικά και ακολουθούν το καρτουνιστίκο ύφος του LoL. Tο παιχνίδι γενικά έχει το μινιμαλιστικό στύλ του CS και επικεντρώνεται στο tactical shooting και την χρήση των abilities που από ότι φαίνεται είναι πολλές και παίκτες ανακαλύπτουν νέες κατά τη διάρκεια του testing.

Για F2P δεν με χαλάει . Δεν κάνει κάτι πρωτοποριακό μένει να δούμε αν θα ανανεώσει τη συνταγή του cs και το κάνει πιο ενδιαφέρον ή αν αυτό θα διατηρηθεί στο χρόνο με την ανανέωση-προσθήκη χαρακτήρων και τη διαμόρφωση ενός meta.

To marketing κόλπο της Riot είναι αρκετά έξυπνο ώστε να κρατάει viewers και να δημιουργεί ντόρο πριν ακόμα κυκλοφορήσει.

Σε παρόμοιο ύφος το Apex ένα χρόνο τώρα κρατάει playable 4-5 στους 12 χαρακτήρες εδώ τουλάχιστον είναι και οι 10

Επεξ/σία από kti23
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...