Προς το περιεχόμενο

Τηλεκατάρτιση voucher 600e + δώρο με την αίτηση στα κεκ


angelkalm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά σε όλους. Διαβάζω ότι ξεκίνησαν οι αιτήσεις για το πρόγραμμα τηλεκατάρτισης για το βοήθημα των 600 ευρω. Διάφοροι πάροχοι κεκ με στέλνουν διαφήμιση να κάνω αίτηση μέσω αυτών. Κάποιος μου είπε ότι κάποια κεκ σε κάνουν και κάποιο δώρο για να σε δελεάσουν. Γνωρίζει κάποιος αν ισχύει κάτι τέτοιο? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 222
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εμενα μου εχουν στηλει 2-3 . Ενα μου κανει και δωρο + την πιστοπ τεχνικου ασφαλειας σα να λεμε μια μπυρα δωρο με τα σουβλακια :P

Θα το σκεφτώ δε βιαζομαι αλλο θα εχει μαθηματα μανικιουρ 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Mhlogiatros είπε

Εμενα μου εχουν στηλει 2-3 . Ενα μου κανει και δωρο + την πιστοπ τεχνικου ασφαλειας σα να λεμε μια μπυρα δωρο με τα σουβλακια :P

Θα το σκεφτώ δε βιαζομαι αλλο θα εχει μαθηματα μανικιουρ 

Για δωσε στοιχεια για το κεκ. Με ενδιαφερει και εμενα και ενα φιλο τα σεμιναρια για Τ.Α αν και ειμαστε Τ.Α. Γενικα αποφασισα να πουλησω το κορμι μου οσο πιο ακριβα γινεται γιατι σπαστηκα με μερικους συναδελφους που το παιζουν κραχτες.

Επεξ/σία από lary7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όλα τα κεκ μοιράζουν δώρα για να πάρουν πελάτες, λογικό είναι. Επίσης με παζάρια θα πετύχετε περισσότερα. Δοκιμάστε να τους πείτε ότι θα πάω στον τάδε γιατί μου δίνει..... να δείτε τι θα σας πούνε.

όπως γράφτηκε όμως, αυτό είναι παράνομο. 

Αν θέλετε να το τεστάρετε, ζητείστε τους γραπτώς (ή και σε Mail) ότι σας δίνουν το τάδε δώρο για να υπογράψετε με αυτούς το voucher.

Δε πρόκειται να το κάνει κανείς. όλοι το φέρνουν πλαγίως. Αν πέσει στα χέρια σας ένα τέτοιο κείμενο και το στείλετε στο υπουργείο θα δείτε τι θα γίνει.

Είχε γίνει και θέμα παλαιότερα και το υπουργείο το είχε ξεκαθαρίσει ότι θα κοπούν κώλοι σε τέτοια περίπτωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπραβο στον κουλη...καπως πρεπει να κονομησουν και τα κεκ και τα ιδιωτικα ιεκ....φανταστειτε τι μασα πεφτει που κανουν σαν τρελη να παρουν οσα πιο πολλα κεφαλια μπορουν

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, eidikos33 είπε

μπραβο στον κουλη...καπως πρεπει να κονομησουν και τα κεκ και τα ιδιωτικα ιεκ....φανταστειτε τι μασα πεφτει που κανουν σαν τρελη να παρουν οσα πιο πολλα κεφαλια μπορουν

Το ξέρουμε βασικά. 475 ευρώ το άτομο.........

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Conan2046 είπε

Βιβλία μόνο προς δικηγόρους βλέπω με ένα γκουγκλάρισμα.

Μου έστειλαν και εμένα (μηχανικός), δωροεπιταγή λέει, 150€ στις εκδόσεις μιας συγκεκριμένης εταιρείας λογισμικού ή στο λογισμικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Mhlogiatros είπε

Tι λογισμικο ; μπορει να ειναι χρησιμο αν δε το χρεωνουν χιλιαρικα μετα .

Μπορεί, ναι. Εγώ δουλεύω άλλης εταιρίας οπότε δεν με απασχόλησε ιδιαίτερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα είχα συνδεθεί και σε παλαιότερο πρόγραμμα voucher σαν απλός user ώστε να βοηθήσω σε ότι μπορώ.
 

Αυτό το πρόγραμμα το έφτιαξαν έτσι ώστε να πάρουν κάποια χρήματα μέσω ΕΣΠΑ και να αποδοθούν σε αυτούς που δεν πήραν τα 800€.
Δεν είναι 5 φορείς όλοι κι όλοι υπάρχουν και πάρα πολλοί μικροί στο πρόγραμμα, που αυτή τη στιγμή χωρίς έσοδα δεν θα την βγάλουν και έχουν και αυτοί εργαζόμενους.

Το αν η πιστοποίηση δεν αφορά όλους, σίγουρα υπάρχουν κάποιοι που δεν τη χρειάζονται (είτε γιατί είναι νέοι και γνωρίζουν είτε είναι της πληροφορικής) αλλά και σε αυτό υπάρχουν θέματα να μάθεις όπως ασφάλεια και προσωπικά δεδομένα.

Το πρόβλημα είναι ότι περνάμε καλώς ή κακώς σε ένα νέο ψηφιακό περιβάλλον όπου θα πρέπει πολλοί επαγγελματίες που δεν έχουν γνώση (μεγαλύτερες ηλικίες συνήθως αλλά όχι μόνο) να εκσυγχρονιστούν.

Το πρόγραμμα αυτό δίνει 420€ για τον κάθε ωφελούμενο όπου από αυτά θα δώσει για τη πλατφόρμα 120€. Δωράκια βάση της πρόσκλησης απαγορεύονται γιατί θεωρείτε αθέμιτος ανταγωνισμός. Τα περισσότερα Κέντρα Δία Βίου Μάθησης μπορούν να δώσουν για μένα μία πιστοποίηση δώρο για όσους θέλουν.
Σε προηγούμενες δράσεις τα δώρα δεν δόθηκαν ποτέ (γιατί συνήθως είχαν κρυφούς όρους που τους εμφάνιζαν στο τέλος του προγράμματος)

Οι πλατφόρμες που δόθηκαν στα ΚΕΚ ναι είναι 5 σχεδόν όλες κι όλες. Τα Κέντρα Δία Βίου Μάθησης είναι 500 αν δεν κάνω λάθος.

Τονίζω ξανά προς αποφυγήν παρεξηγήσεως εδώ είμαι για να βοηθήσω.

Επεξ/σία από politechnon
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...