Προς το περιεχόμενο

Τηλεκατάρτιση voucher 600e + δώρο με την αίτηση στα κεκ


angelkalm

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, nvel είπε

link?

θα υπάρχουν δεκάδες υποθέτω

εγώ χρησιμοποιώ αυτό

https://www.murgee.com/auto-mouse-click/

να υπήρχε κάποιο που πατά όχι ανα τακτικά διαστήματα αλλά όταν σταματάει ο ήχος από το browser ...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 222
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, MauroPaltoudias είπε

Όποτε, ποιά η χρησιμότητα της αναφοράς σε όλο αυτό (μου είπαν 100€, τους είπα 200€ και αναμένω); Εννοώ με ποιό τρόπο συνεισφέρει στο forum; Ως απλή καταγραφή ότι υπάρχουν και τέτοια ΚΕΚ; 

Συγγνώμη, μήπως εγώ δεν κατάλαβα καλά.

Γιατί ποιά η γενικότερη συνεισφορά του θέματος δηλαδή πέρα από το χαβαλέ;

Ούτος ή αλλιώς οι περισσότεροι από αυτούς αέρα τάζουν που μετά την υπογραφή της εξουσιοδότησης θα τον πάρουν πίσω και δεν θα μπορείς να κάνεις και τίποτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

koufs

Ξαναλέω τα δώρα είναι παράνομα και μην βασίζεστε σε αυτά γιατί τις περισσότερες φορές ήταν απλά φούμαρα.
Για την ασφάλεια δεδομένων είναι το Νο1 στο πρόγραμμα:
Προστασία προσωπικών δεδομένων (GDPR/DPO)

Κάνεις την αίτηση, επιλέγεις όποιο Κέντρο Δία Βίου Μάθησης (δεν έχει σημασία αν είναι μικρό ή μεγάλο) που θέλεις και την στέλνεις για να ξεκινήσεις το πρόγραμμα.

 

Agent_Orange

400€ + 200€ στο λογαριασμό σου. Αυτά είναι χρήματα που θα δοθούν από το Yπ. Εργασίας για στήριξη όχι από τα Κέντρα Δία Βίου Μάθησης

Επεξ/σία από politechnon
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, agnostos13 είπε

Γιατί ποιά η γενικότερη συνεισφορά του θέματος δηλαδή πέρα από το χαβαλέ;

Ούτος ή αλλιώς οι περισσότεροι από αυτούς αέρα τάζουν που μετά την υπογραφή της εξουσιοδότησης θα τον πάρουν πίσω και δεν θα μπορείς να κάνεις και τίποτα...

sta dinoun epitopou ta tablet 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, DrLo είπε

Στο σημείο αυτό θα ήθελα να ευχαριστήσω όποιον έγραψε αυτό το προγραμματακι για να πατιέται αυτόματα κλικ κάθε τόσο σε ένα συγκεκριμένο σημείο της οθόνης. 

....Το είδα πιο πάνω!!!

Επεξ/σία από @pnea1973
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ politechnon

Thanks!

έχει διαφορά ΚΔΒΜ από ΚΔΒΜ ή όλοι θα έχουν το ίδιο βίντεο που θα βλέπεις;

και αν έχει διαφορά πως επιλέγει κανείς; 

αν υποτεθεί ότι θέλει να του μείνει και κάτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

koufs

5 πλατφόρμες έχουν όλοι, πάνω κάτω τα ίδια είναι πιστεύω (δεν έχω δει φυσικά όλες τις πλατφόρμες για να συγκρίνω).
Να ένα που θα έπρεπε να έχει προβλεφθεί για μένα. Να μπορεί να δει ο κάθε πάροχος όλες και να αποφασίσει ποια είναι καλύτερη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, koufs είπε

@ politechnon

Thanks!

έχει διαφορά ΚΔΒΜ από ΚΔΒΜ ή όλοι θα έχουν το ίδιο βίντεο που θα βλέπεις;

και αν έχει διαφορά πως επιλέγει κανείς; 

αν υποτεθεί ότι θέλει να του μείνει και κάτι

Δεν έχει διαφορά άμεσα το ΚΔΒΜ αυτό καθε αυτό ... ίσως μόνο στο κατά πόσο έχουν πχ κάποιον να τηλεφωνήσεις αν έχει κάποιο πρόβλημα

μεσαζοντες είναι στην ουσία

διαφορά μπορεί να έχει αν πχ στο αντικείμενο που θέλεις το υποστηρίζουν περισσότερες πλατφορμες από μία (δε ξέρω αν υπάρχει τέτοια περίπτωση) και ποιά πλατφορμα προσφέρουν αυτοί

πχ εγώ έχω κάνει register σε ένα προγραμμα και από το ΚΔΒΜ ενος συνάδελφος μου από το ίδιο ΚΔΒΜ ένα άλλο. Κάνουμε μεσω διαφορετικών πλατφορμων.

Από το ΚΔΒΜ μου είπανε ότι πχ για το κάθε αντικείμενο επιλέγουν αυτοί πιο θεωρουν καλύτερο (δε ξέρω αν άλλα μπορεί να προσφέρουν επιλογή)

δηλαδή η διαφορά που μπορει να κάνει θεωρητικά κάποιο ΚΕΔΒ είναι να διαλέψει μια "καλή" πλατφορμα σε σχέση με μια κακή.

Το αντικείμενο μεχρι τώρα που έχω δει στη πλατφορμα είναι επιπέδου Τεχνικού Λυκείου άντε ΙΕΚ.

Όπως είπε κάποιος παραπάνω δε προσφέρει τίποτα σε έναν επαγγελματία οπότε μην σε απασχολεί αυτό τόσο πολύ.

Τώρα που το ξανασκέφτομαι ίσως δεν έχει καμία αξία να διαλέξεις κάτι κοντά στη δουλειά σου ακριβώς για τον παραπάνω λόγο. Κάτι άσχετο θα μπορούσε να είναι και ενιδαφέρον (αν και πολύ μαιφβάλλω γιατί συναδελφός μηχανικός, καμία σχέση με social media marketing κλπ = νο.10 μου είπε ότι και αυτό που έχει μπει είναι ψιλοχάλια)

-

Αν ήμασταν σοβαρή χώρα και θέλαμε πραγματικά να "καταρτίσουμε" επαγγελματίες και επιστήμονες

θα είχε μια αξία να μπορούσε πχ μέσω του ίδιου προγραμματος να μπαίνανε e-learning courses πανεπιστημίων ή επαγγελματικές πιστοποιήσεις κλπ, κάτι που πιθανόν θα ενδιαφερόταν ο ίδιος ο επαγγλεματίας να έκανε αλλά μέχρι τώρα δεν μπροούσε να δώσει τα λεφτά αυτά.

Απλά δε θα μπορούσε να γίνει τόσο γρήγορα και αρπακολατζίδικα η όλη μοιρασιά των χρημάτων των κουτόφραγκων.

Επεξ/σία από DrLo
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, politechnon είπε

5 πλατφόρμες έχουν όλοι, πάνω κάτω τα ίδια είναι πιστεύω (δεν έχω δει φυσικά όλες τις πλατφόρμες για να συγκρίνω).
Να ένα που θα έπρεπε να έχει προβλεφθεί για μένα. Να μπορεί να δει ο κάθε πάροχος όλες και να αποφασίσει ποια είναι καλύτερη)

μίλησα με γνωστό που είναι δικαιούχος του προγράμματος. δε θα αναφέρω τον πάροχο για να μη θεωρηθεί δυσφήμιση. 

Για γέλια και για κλάματα η υπόθεση.

Καταρχήν η ύλη του προγράμματος απ ότι μου είπε είναι ό,τι να ναι.  Ουσία μηδέν. Δεν έχω δει οπότε δε μπορώ να εκφέρω άποψη.

Κατα δεύτερον, υποστήριξη μηδέν. Επικοινωνία γιοκ. Τα mails γυρίζουν πίσω, το τηλέφωνο επικοινωνίας κατεβασμένο ή αέναη αναμονή.

Για ένα διάστημα η πλατφόρμα ήταν σχεδόν off. Σε πετούσε έξω, τα videos κολλούσαν, ώσπου βαρέθηκε. Το ίδιο αναφέρθηκε και σε άλλους παρόχους. Προφανώς κλατάρανε. 

Η δική μου απορία. Ο politechnon είπε πως οι πλατφόρμες είναι 5. Όλοι οι δικαιούχοι είναι σχεδόν >150,000.

αν ισχύουν τα νούμερα, η κάθε πλατφόρμα πρέπει να φιλοξενεί ας πούμε 30,000 χρήστες. Και επειδή το διάστημα είναι μικρό (μέχρι τις 30/04) αυτό σημαίνει ότι πάρα πολλοί  θα είναι συγχρόνως Online.

Τι server χρειάζονται για κάτι τέτοιο και ποιος έχει τέτοιον server. προφανώς κανείς. γι αυτό τα προβλήματα

Επίσης, σχετικά με τα σεμινάρια. Πόσο τυχαίο είναι ότι οι συγκεκριμένες πλατφόρμες είχαν έτοιμα τα συγκεκριμένα σεμινάρια; Εμένα κάτι δε μου κολλάει. Κι όποιος κατάλαβε κατάλαβε.....

Περιμένω την απάντηση-γνώμη του politechnon που απ ότι φαίνεται είναι μέσα στα πράγματα.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Muhammad

Τι server χρειάζονται για κάτι τέτοιο και ποιος έχει τέτοιον server;

Ειλικρινά δεν είχαν υπολογίσει πιστεύω σωστά τα νούμερα για τον κόσμο που θα πρέπει να υλοποιήσει η κάθε πλατφόρμα και λογικό είναι να τρέχουν τώρα να το καλύψουν.
Θα το καλύψουν αναβαθμίζοντας τους server
απλά θέλει χρόνο.

Εγώ προσωπικά κάθε μέρα παίρνω τηλέφωνο τουλάχιστον 3-4 φορές να «τσακώνομαι» γιατί δεν λειτουργούν όπως πρέπει.

Όσο αφορά την επικοινωνία εκεί είναι η διαφοροποίηση πιστεύω στα Κέντρο Δία Βίου Μάθησης. Εγώ απολογούμαι όλη μέρα χωρίς να μπορώ να κάνω και κάτι γι αυτό.
 

Πόσο τυχαίο είναι ότι οι συγκεκριμένες πλατφόρμες είχαν έτοιμα τα συγκεκριμένα σεμινάρια;

Ξέρανε 3 εβδομάδες νωρίτερα γι αυτό το πρόγραμμα, όχι ότι είναι αρκετός χρόνος για να προλάβουν να φτιάξουν σωστά όλα αυτά που θέλει το πρόγραμμα αλλά γι αυτό και υπάρχει αυτό το αποτέλεσμα στα video μαθήματα. Αν δεν κάνω λάθος είναι για 180.342 επιστήμονες το πρόγραμμα.

Επίσης έδωσαν παράταση:

Παράταση διαδικασίας υποβολής αιτήσεων για το πρόγραμμα επιστημόνων:

ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ Α (είναι όταν κάνει μόνος του ο ωφελούμενος την αίτηση)
Η προθεσμία υποβολής της εκδήλωσης ενδιαφέροντος των ωφελουμένων με την υπό στοιχείο Α διαδικασία αρχίζει την Πέμπτη 9 Απριλίου 2020 και λήγει και λήγει την Τετάρτη 22 Απριλίου 2020 και ώρα 23.59.

ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ Β (είναι όταν εξουσιοδοτεί ο ωφελούμενος ένα Κέντρο Δία Βίου Μάθησης)
Η προθεσμία υποβολής της εκδήλωσης ενδιαφέροντος των ωφελουμένων με την υπό στοιχείο Β διαδικασία αρχίζει από Πέμπτη 9 Απριλίου 2020 και λήγει το Σάββατο 25 Απριλίου 2020 και ώρα 15:00.

 

Και επίσης παράταση στην υλοποίηση:

Σημείο 8.1.1 «Εκπαιδευτικοί όροι-Διάρκεια –Λειτουργία Προγράμματος Κατάρτισης»
Το πρόγραμμα τηλεκατάρτισης άρχεται το αργότερο την 25η/4/2020 με την υποχρεωτική διαβίβαση των κωδικών πρόσβασης στο Ο.Σ.Τ.Κ. από πλευράς παρόχου κατάρτισης προς τους ωφελούμενους, των οποίων οι επιταγές κατάρτισης έχουν ενεργοποιηθεί και ολοκληρώνεται το αργότερο έως και την 31η/5/2020. Η τηλεκατάρτιση θα πραγματοποιείται αποκλειστικά με ασύγχρονη μέθοδο, δηλαδή θα μπορεί να λαμβάνει χώρα οποτεδήποτε εντός του προαναφερόμενου χρονικού διαστήματος, σε ώρα και τόπο της απολύτου επιλογής του ωφελούμενου.

 

 

agnostos13

https://elearning.yeka.gr/(S(k2wsi2icp4akrsx2p5fi5occ))/login.aspx?ReturnUrl=%2f

Σύνδεση με τους κωδικούς TAXIS.

 

Επεξ/σία από politechnon
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...