Προς το περιεχόμενο

Πρόστιμο στην εταιρεία DIMOCO για αυθαίρετες χρεώσεις από πενταψήφια


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επιτέλους, μετά από τόσα χρόνια ξύπνησε η ΕΕΤΤ και επέβαλε πρόστιμο στους απατεώνες. Πόσες καταγγελίες είχαν γίνει πιο πριν για να πράξουν αυτό που έπρεπε; 

 

Επεξ/σία από hunter2000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 146
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αστειοτητες να χρεωνουν δηθεν πολυμεσικες εφαρμογες το 2020 με τι πολυμεσα ταχα?Καμια εικονιτσα κ κανα ringtone?

Αυτα περναγαν πριν 20 χρονια..εν καιρω 3310..Παρολα αυτα υπηρξε υποπτη κωλυσιεργια ετων..καλα πες στην αδειοδοτηση..αλλα ελεγχος κ προστιμα?Τι εμπορευονταν τοσο καιρο?Πως εκαναν τζιρο?Χαθηκαν νωριτερα?

Πατανε στην αγνοια του μεσου χρηστη smartphone που οτι του βγαλει "Ναι αποδοχη Ναι σε ολα Ναι να στελνει ειδοποιησεις κερδισες το μεγαλο δωρο βαλε τον αριθμο σου εδω"

ενω παραλληλα εχει συμβολαιο,κ τουρχεται σπεσιαλ μπιλιετο φορτωμενο στο τελος του μηνα κ μετα τρεχα γυρευε..

Μονο καρτοκινητο και  ειδικα για τους αδαεις.

Επεξ/σία από magicnumbers
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ τα κοπρόσκυλα του κερατά! και γιατί 250.000 μόνο ? Βγάζουν μαλλιοκέφαλα τους , το πρόστιμο είναι αστείο.

Πάμε και μια μαζική καταγγελία για παραβίαση προσωπικών δεδομένων τώρα , να τους γ@μήσουμε κανονικά. Όλα εδώ πληρώνονται αλήτες.

Α, και παρεπιπτώντος.. με πληροφορίες από τους ίδιους τους εργαζόμενους η συγκεκριμένη εταιρεία έχει σύμβαση με πολύ γνωστό πάροχο τηλεπικοινωνιών (δεν θα αναφέρω όνομα) για να τους κάνουν πλάτες τόσα χρόνια. Οι αρμόδιοι καλό θα είναι να το ψάξουν λιγάκι και αυτό.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θετικο οτι υπαρχει καποια κινητικοτητα επιτελους, αλλα με ενοχλει η επιρριψη εμμεσως ευθυνων στους καταναλωτες, με την υπονοια συμμετοχη τους σε δηθεν διαγωνισμους.

Προσωπικα δε συμμετεχω ποτε σε τετοιους διαγωνισμους και μου ηρθε μηνυμα στις 2:00 πμ, ενω κοιμομουνα, οτι εγγραφηκα στις υπηρεσιες τους.

Μου φαινεται για διπλωματικη προσπαθεια συμβιβασμου, παρα για ξεμπροστιασμα της απατης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα πριν 2 η 3 χρονια περιπου μου ηρθε καμπανακι στο κινητο μου 2 μυνηματα το ενα πισω απο το αλλο συνολο 7 ευρω,και μου φανηκε παραξενο,περνω λοιπον τηλεφωνο στην εταιρεια ντιμοκο και μου ειπανε εκανα εγω εγγραφη στην ιστοσελιδα του οπαπ,λοιπον παιρνω μετα τον οπαπ τηλεφωνο και μου ειπανε δεν εχουμε καμια σχεση με την εταιρια ντιμοκο,μετα λοιπον απο αυτο σκεφτηκα οτι καποιος λεει ψεμματα η λενε και οι 2 τους ψεμματα.μετα παω σε ενα καταστημα κοσμοτε και κανω αιτηση για το αιτημα που με εξαπατυσανε και τους ζητησα ολο το ιστορικο μου με τα μηνηματα στο κινητο τηλεφωνιας,για να κανω μυνηση στην εταιρια ντιμοκο,εε λοιπον μετα απο 1 μηνα δε μου δωσανε εγγραφα απο το ιστορικο τηλεφωνιας μου και μου επιστρεψανε τα λεφτα η κοσμοτε πισω,κατι υπουλο παιζετε,και μετα απο κεινη την ημερα μπαμ κατευθειαν φραγη στα πενταψηφια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εδώ είναι σαφές το αδίκημα της απάτης και μάλιστα μεγάλης αξίας που σημαίνει κακούργημα για όλους και ίσως σύσταση εγκληματικής οργάνωσης (επιβαρυντικός όρος που πάει τουλάχιστον 10χρόνια κάθειρξη). Εισαγγελέας δεν υπάρχει ή υπάρχει μόνον για την Πόντια γιαγιά85χρόνων που πούλαγε "μαύρα" τα τερλίκια στη Θεσσαλονίκη;

 

Επεξ/σία από kalmik
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναπάλμ πρεπει να πέσει σε αυτές τις εταιρείες. Την έχω πατήσει και εγώ, αλλά βάσει οδηγιών εδώ και απειλητικά email, ελαβα επιστροφές. Όλοι στο κόλπο είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ορισμένοι είχανε αναφέρει τα προβλήματα και τις χρεώσεις σε διάφορα topic του μπλα μπλα. 

Το πρόστιμο έπρεπε να ήταν από εκατομμύριο και πάνω. Χάρη τους έκαναν με τοσο λίγα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι είναι στο κόλπο παιδιά και cosmote και το κράτος που κρατάει το ΦΠΑ από την απάτη δεν τους νοιάζει τίποτα. Ο άλλος δουλεύει για 20 ευρώ τη μέρα και έρχονται οι απατεώνες και σε τρώνε 10 ευρώ με 2 μηνύματα. Το 99% ποτέ δεν μπήκε σε τέτοιες σελίδες μόνοι τους σε εγγραφούν παράνομα. Στην ουσία είναι σαν να μπαίνουν σπίτι σου και να σε κλέβουν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...