Προς το περιεχόμενο

Πρόστιμο στην εταιρεία DIMOCO για αυθαίρετες χρεώσεις από πενταψήφια


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιά απο τις δεκάδες τέτοιου είδους οργανώσεις , έτσι και η   DIMOCO GREECE MONOΠΡΟΣΩΠΗ ΙΚΕ   , δεν θα μπορούσε να κάνει αυτή την απατεωνιά , εάν δεν υπήρχε συναίνεση  ,αποδοχή και συνεργασία με τους τηλεπικοινωνιακούς πάροχους μας...μην πω ότι είναι δικά τους παρακλάδια αυτές οι εταιρείες με μόνο  σκοπό το βρώμικο κέρδος....και από τη στιγμή που πιο βαριά πρόστιμα δεν επιβάλλονται απ΄ευθείας σε αυτούς , τίποτα δεν θα πάει προς την πλήρη εξάλειψη  αυτών των πρακτικών.....

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόστιμο είναι πραγματικά αστείο, μπροστά στα έσοδα της εταιρείας από τις απάτες.

Έπεσα κι εγώ θύμα της συγκεκριμένης εταιρείας. Ένα ωραίο απόγευμα, την ώρα που έκανα βόλτα  με το ποδήλατο, έλαβα 2 SMS από πενταψήφιο. Το 1ο ζητούσε να εισάγω το PIN που μου έδιναν στην ιστοσελίδα που υποτίθεται ότι είχα επισκευθεί και το 2ο, το οποίο ήρθε 3 δευτερόλεπτα μετά το πρώτο, επιβεβαίωνε την επιτυχή μου εγγραφή στην υπηρεσία.

Έφαγαν καταγγελία αυτομάτως και μου επέστρεψαν τα λεφτά αλλά η απάντησή τους ήταν εξοργιστική. Εϊχαν έτοιμο ποιηματάκι, το οποίο είμαι σίγουρος ότι στέλνουν σε όποιον κάνει παράπονο, που ανέφερε βήμα βήμα τις κινήσεις που έκανα και γράφτηκα στην υπηρεσία τους. Όλα αυτά όσο οδηγούσα, με το κινητό στην τσέπη. Μάλλον έχω άτακτο π****ο και παίζει με το κινητό όταν δεν κοιτάω.

  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

φοβερή δικαιοσύνη. Κλέβεις πανω απο ενα μυριο, δινεις 250.000 στο πρόστιμο και συνεχίζεις να κλέβεις προφανώς αφου συμφέρει. Ειναι σαν εκεινη την φοβερή υπόθεση πολιτικου -ονοματα δεν λέμε- που έφαγε πρόστιμο 200.000 γιατι έκλεψε 450.000.

Κλαίνε τωρα στην dimoco. Εννοειτε βεβαια οτι θα γινει έφεση, θα πεσει στα 150 και μάλλον ουτε αυτα θα πληρώσουν.

Επεξ/σία από basilis_k6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H dimoco έκλεψε τους καταναλωτές και το κράτος πήρε μερίδιο. Συνεταιρακια. Το σωστό ειναι να επιστραφούν στους λογαριασμούς μας τα κλεμμένα χρήματα.

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, _Theo_ είπε

Άντε να παίρνουν και άλλοι σειρά. Θα πρέπει επίσης να επιβληθούν πρόστιμα και στους παρόχους κινητής τηλεφωνίας καθώς όλο αυτό γίνεται με την ανοχή τους για χάρη του κέρδους.

Πες τα Χρυσόστομε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

η εταιρία έπρεπε να κλείσει και οι ιδιοκτήτες να μπουν φυλακή , οτιδήποτε άλλο αποτελεί εμπαιγμό , αφήνουν αυτη την εταιρία να συνεχίζει να λειτουργεί ? να τα φάνε οικογενειακώς στους γιατρούς τα κλεψιμέικα

Επεξ/σία από ethereum
  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

59 λεπτά πριν, greengr21 είπε

Τους κλασατε τα φρυδια με διοικητικα προστιμα,ποινικα κυνηγηστε τους....

Ακριβώς. Μιλάμε για απάτη

https://www.lawspot.gr/nomikes-plirofories/nomothesia/pk/arthro-386-poinikos-kodikas-apati

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...