Προς το περιεχόμενο

Πρόστιμο στην εταιρεία DIMOCO για αυθαίρετες χρεώσεις από πενταψήφια


dimakisk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι 250.000 Ευρω ?

Πλακα κανουμε τωρα. 

Μου ηρθε κατα 35 Ευρω φουσκωμενος ο λογαριασμος απο Cosmote. Ζηταω αναλυση και βλεπω :

15 μηνυματα ( SMS ) απο ΤΡΙΤΟΥΣ 35 ευρω.

Απο που και εως που ο παραληπτης μηνυματος πληρωνει ?

Υπαρχουν σημαντικοτατες ευθυνες ( και ποινικες ) των εταιρειων κινητης, που αντιβαινοντας την νομοθεσια χρεωνουν τον παραληπτη

με εισερχομενα SMS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί απλά πρόστιμο και κανένα ποινικό κυνήγι στους ιδιοκτήτες.

Αν δεν μπορούν να τους κυνηγήσουν ποινικά να διορθώσουν τους νόμους που ψηφίζουν γιατί μπάζουν από παντού.

Μιλάμε για απάτη κανονική και απατεώνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πρόστιμα σπάνια πληρώνονται, δεν επιβάλλονται σε πρόσωπα αλλά σε εταιρείες ΑΕ , ΕΠΕ , ΙΚΕ κλπ

Το συγκεκριμένο είναι δυσβάστακτο και η εταιρεία μάλλον θα κλείσει, και θα ξαναανοίξει με άλλο όνομα π.χ. DINAOKO, οπως η αιρφασττικετσς που έγινε αιρτίκετσς.

Αλλά και όταν το πρόστιμο εισπράττεται πάει στο κράτος, οι εξαπατημένοι καταναλωτές πληρώνουν κανονικά τις άδικες χρεώσεις....

Όταν που τις επέβαλαν η COSMOTE έκανε την ανήξερη, θα μπορούσε πολύ απλά να παρακρατεί τις συγκεκριμένες χρεώσεις και να τις αποδίδει 90μέρες μετά στην εταιρεία. Αλλά για κάποιο μαγικό τρόπο , τα χρήματα τα έχουν ήδη πάρει... δευτερόλεπτα μετά την κλήση μου στην εξυπηρέτηση πελατών της COSMOTE (η οποία κλήση ¨εξυπηρέτησης" και αυτή χρεώνεται !, καθώς ΚΑΜΙΑ εταιρεία τηλεπικοινωνιών στην ελλάδα δεν έχει σταθερό αριθμό, μόνο χρεώσιμα τετραψήφια, ούτε καν email ! ). 

Χρειάζεται να επιβληθεί πρόστιμο στις εταιρείες τηλεπικοινωνιών, συγνωστή πλάνη λέγεται στα νομικά.

Θα πάρω τον Άδωνι τηλέφωνο, φόρτωσα τώρα !

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αντι να κόβουν πρόστιμα  το σωστό είναι  να  τους εξαναγκάσουν να αποζημιώνουν άμεσα και  στο 10πλασιο ποσό τους εξαπατηθεντες συμπολίτες μας και να μην βρίσκουν  ευκαιρία για να οικονομήσουν και αυτοί διαμοιραζομενοι  τα κέρδη της απάτης μαζί τους γενόμενοι έτσι κλεπταποδοχοι και συνένοχοι τους . ΚΑΤΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΜΑΣ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΣΠΙΤΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΕΝΟΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΑΣ .....  τα παιχνίδια της απατης  και της  διαφθοράς συνεχίζονται

Επεξ/σία από panagiotou
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

O μόνος τρόπος να κοπούν αυτά, είναι όταν θίγεται κανένας αρμόδιος... πχ. να  έρθει καμμιά τέτοια χρέωση σε κανα πολιτικάντη, δικαστή ή εισαγγελέα, στην γκόμενα, στον γιόκα ή στην κορούλα τους... Τότε μόνο αρχίζουν οι αρμόδιοι να το ψάχνουν...

Επεξ/σία από Eloy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω πληρώσει στη συγκεκριμένη εταιρία πάνω από 100 ευρώ για τα εταιρικά μου τηλέφωνα και το τηλέφωνο του πάτερα μου που όπως καταλαβαίνει κανείς δεν έμπαινε στο Ίντερνετ δεν συμπλήρωσε καμμία φόρμα ,δεν έγινε περίεργη χρήση απλά γιατί επιλέξανε και εμάς για την απάτη τους. Φυσικά ήταν και ο λόγος που έφυγα από την wind γιατί το έπαιζε τρελίτσα ..... δεν είχα το χρόνο να ασχοληθώ και φυσικά σε αυτο ποντάρουν . Χαίρομαι ιδιαιτέρως και το λογικό θα ήταν να κλείσει η συγκεκριμένη εταιρεία που δεν έχει ουσιαστικά αντικείμενο 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

βγάζουνε εκατομμύρια και τους βάζουν πρόστιμα μερικών χιλιάδων ευρώ , που άμα ασκήσουνε έφεση στην απόφαση  δεν θα πληρώσουνε ούτε το ένα τρίτο,  θα συνεχίζουν να το κάνουνε μέχρι τι δευτερα παρουσία , αέρα λεφτά περνούνε δεν έχουνε κάποιο κόστος

Επεξ/σία από TELE
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα κάνει καταγγελία για αυτή την εταιρεία στην ΕΕΤΤ.

Μετά από άπειρα mail και πολύ κόπο, απάντησαν μέσω του ΕΕΤΤ  ότι θα μου επιστρέψουν το ποσό που μου είχαν χρεώσει με ταχυδρομική επιταγή.....

Δέν την έλαβα ποτέ.

Φυσικά όλα έγιναν και με την ανοχή του ΕΕΤΤ οι υπάλληλοι του οποίου δεν απάντησαν ποτέ στις οχλήσεις μου για το γεγονός ότι δεν έλαβα ποτέ την επιταγή........

Για τέτοιους απατεώνες μιλάμε..................

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BLOCK όλα τα εισερχόμενα 5ψήφια από τον πάροχό σας και ηρεμίσατε. 

Στις 11/4/2020 στις 2:04 ΜΜ, Alegreto είπε

       Να πας στο πάροχό σου και να απαιτήσεις φραγή  ανεξαρτήτως για όλους τους 5ψήφιους αριθμούς......αρκεί όμως μετά την ενεργοποίηση της φραγής ,να μην πάρεις κανένα 5ψήφιο εσύ , γιατί τότε αυτομάτως καταργείται η φραγή που θα έχεις βάλει.....

13033 είναι και αυτό 5ψήφιο... 

Αν ισχύει αυτό που λες και ακυρώνεται η φραγή εισερχομένων 5ψήφιων επειδή στέλνω να πάω για σουβλάκια, για άλλη μία φορά δείχνουμε πόσο ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ είμαστε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, polaki είπε

BLOCK όλα τα εισερχόμενα 5ψήφια από τον πάροχό σας και ηρεμίσατε. 

13033 είναι και αυτό 5ψήφιο... 

Αν ισχύει αυτό που λες και ακυρώνεται η φραγή εισερχομένων 5ψήφιων επειδή στέλνω να πάω για σουβλάκια, για άλλη μία φορά δείχνουμε πόσο ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ είμαστε...

Αυτό που σου είπα , μου το τόνισαν όταν πήγα στον παροχό μου να κάνω φραγή στα 5ψήφια...απο τότε δεν παίρνω κανένα 5ψήφιο πλέων...

Στις 11/4/2020 στις 11:09 ΠΜ, gianniskks είπε

Πριν λίγα χρόνια σε συμβόλαιο cosmote μου ήρθε ένας λογαρισμός 3-4€ περισσότερο απο το πάγιο. Δεν έδωσα σημασία γιατί θεώρησα ότι ίσως να ξέφυγα στις κλήσεις ή τα δωρεάν mb. Τον επόμενο μήνα μου ήρθε 10€ περισσότερα. Εκεί χτύπησε καμπανάκι και πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών. Η κοπέλα στην εξυπηρέτηση με ρώτησε αμέσως αν έχω γραφτεί σε κάποιο 5ψήφιο. Της απάντησα αρνητικά και της τόνισα ότι τα προσέχω ιδιαίτερα αυτά γιατί ξέρω ότι είναι απάτη. Τελικά ήταν μία εταιρεία απο Ιταλία με παιχνίδια μέσω κινητού που έκανε την χρέωση (δεν θυμάμαι όνομα). Πριν καν ζητήσω κάτι, η υπάλληλος στην cosmote που είπε ότι κάνει φραγή επιτόπου και θα γίνει και αντιλογισμός των χρεώσεων. Εκεί ψιλιάστηκα ότι είτε έπεσα σε πολύ καλή υπάλληλο ή η  cosmote έχει κανει μακακία και τρέχουν να την καλύψουν. Να σημειώσω ότι ουδέποτε πήρα κάποιο μήνυμα εγγραφής απο αυτήν την εταιρεία. Τώρα σε εταιρικό wind με ενημέρωσαν ότι υπάρχει φραγή στα 5ψήφια by default. 

Για τη συγκεκριμένη  απατεώνισσα που γίνεται κουβέντα , φαντάσου  ότι είναι με έδρα Αυστριακή...

Στις 12/4/2020 στις 3:32 ΠΜ, gkinvest είπε

Τι 250.000 Ευρω ?

Πλακα κανουμε τωρα. 

Μου ηρθε κατα 35 Ευρω φουσκωμενος ο λογαριασμος απο Cosmote. Ζηταω αναλυση και βλεπω :

15 μηνυματα ( SMS ) απο ΤΡΙΤΟΥΣ 35 ευρω.

Απο που και εως που ο παραληπτης μηνυματος πληρωνει ?

Υπαρχουν σημαντικοτατες ευθυνες ( και ποινικες ) των εταιρειων κινητης, που αντιβαινοντας την νομοθεσια χρεωνουν τον παραληπτη

με εισερχομενα SMS.

Να πας ,όπως έκανα και εγώ , στο παροχό σου  ( να πας όμως , όχι να τους πάρεις τηλέφωνο) , να σου επιστρέψουν το ποσό ολόκληρο πίσω...το επιστρέφουν χωρίς πολλά πολλά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβασα τις 2 πρωτες σελιδες,  και θελω να κανω το εξης "απλο"  ερωτημα.    τι ειναι η MONΟΠΡΟΣΩΠΗ IKE..?  και γιατι -ουσιαστικα- υπαρχει αυτη η μορφη..?  ποια τα πλεονεκτηματα της?     

ας απαντησουν οι Φοροτεχνικοι και λογιστες που γνωριζουν περισσοτερα.....................................................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...