Προς το περιεχόμενο

επαληθευση revolut


mariostamp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

7 ώρες πριν, Akalyptos44 είπε

Καλησπέρα παιδιά έχω και εγώ κάρτα Revolute και ήθελα να ρωτήσω το εξης: προσπαθώ να στείλω αίτημα για να μου στείλουν χρήματα και μου εμφανίζεται ένα μήνυμα που λέει for security reasons you need to top up more. Ξέρεις κανείς τι γίνεται? Ουσιαστικά θέλω να δημιουργήσω σύνδεσμο πληρωμής αλλά φαίνεται σαν να είναι απενεργοποιημενη η επιλογή της αποστολής αιτήματος πληρωμής. 

Σου ζητάει να βάλεις πρώτα λεφτά στη revolut. Λογικά για να αποτρέψει να ανοίγουν λογαριασμοί και να δημιουργούνται μόνο για να φτιάχνονται λινκς πληρωμών και μετά να διαγράφονται. Τώρα το πόσα θέλει να βάλεις δεν ξέρω. 10€;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω λογαριασμό εδώ και χρόνια, παίζει να μην χρειάστηκε να την δουλέψω ποτέ. Πας να κάνεις ταυτοποίηση παρόλο που βλέπει ότι έχεις λογαριασμό, στέλνω καμμιά 10 φορές διαβατήριο σε ισχύ, καμμία 150 selfies που ζητάει μετά, και μετά μου λέει, (αφού δεν δέχεται τίποτε από τα παραπάνω), να τα πούμε στο chat, που πατώντας το δεν σε συνδέει με τίποτε. Υπηρεσία και κάρτα της πούτσας. Καλύτερα να είσαι κύριος στο εξωτερικό με τη πιστωτική σου visa παρά να ασχολείσαι με αυτήν την κακομοίρικη για να γλυτώσεις κανά 0.5% από αγορές. 

  • Like 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, Makis38 είπε

Έχω λογαριασμό εδώ και χρόνια, παίζει να μην χρειάστηκε να την δουλέψω ποτέ. Πας να κάνεις ταυτοποίηση παρόλο που βλέπει ότι έχεις λογαριασμό, στέλνω καμμιά 10 φορές διαβατήριο σε ισχύ, καμμία 150 selfies που ζητάει μετά, και μετά μου λέει, (αφού δεν δέχεται τίποτε από τα παραπάνω), να τα πούμε στο chat, που πατώντας το δεν σε συνδέει με τίποτε. Υπηρεσία και κάρτα της πούτσας. Καλύτερα να είσαι κύριος στο εξωτερικό με τη πιστωτική σου visa παρά να ασχολείσαι με αυτήν την κακομοίρικη για να γλυτώσεις κανά 0.5% από αγορές. 

Αφου δεν την χρειάζεσαι τι σκας;Παράτα την.

Και άσε εμάς να είμαστε χωριάτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Makis38 είπε

Έχω λογαριασμό εδώ και χρόνια, παίζει να μην χρειάστηκε να την δουλέψω ποτέ. Πας να κάνεις ταυτοποίηση παρόλο που βλέπει ότι έχεις λογαριασμό, στέλνω καμμιά 10 φορές διαβατήριο σε ισχύ, καμμία 150 selfies που ζητάει μετά, και μετά μου λέει, (αφού δεν δέχεται τίποτε από τα παραπάνω), να τα πούμε στο chat, που πατώντας το δεν σε συνδέει με τίποτε. Υπηρεσία και κάρτα της πούτσας. Καλύτερα να είσαι κύριος στο εξωτερικό με τη πιστωτική σου visa παρά να ασχολείσαι με αυτήν την κακομοίρικη για να γλυτώσεις κανά 0.5% από αγορές. 

Φάε snickers

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
5 ώρες πριν, Theo18 είπε

με αστυνομικη ταυτοτη. καινουργια δεν με επαληθευει με τιποτα !!!!!

Κάτι δεν κάνεις καλά μάλλον. Είτε κουνημενη, είτε με κακό φωτισμό. Δοκίμασε να στείλεις στο τσατ για να στην επαληθεύσουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 6 μήνες μετά...
Στις 30/9/2020 στις 6:23 ΜΜ, george1807 είπε

Κάτι δεν κάνεις καλά μάλλον. Είτε κουνημενη, είτε με κακό φωτισμό. Δοκίμασε να στείλεις στο τσατ για να στην επαληθεύσουν. 

Με παλια ταυτοτητα (την κλασικη 20 χρονια την εχω σε πολυ καλη κατασταση ομως) δεν με δεχτηκαν και απο το chat καταληξαμε στο sorry for the inconvenience we do not accept non Latin alphabet ids...

Γνωριζει κανεις αν υπαρχει αλλη υπηρεσια παρομοια με την Revolut; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, D_N_A είπε

Με παλια ταυτοτητα (την κλασικη 20 χρονια την εχω σε πολυ καλη κατασταση ομως) δεν με δεχτηκαν και απο το chat καταληξαμε στο sorry for the inconvenience we do not accept non Latin alphabet ids...

Γνωριζει κανεις αν υπαρχει αλλη υπηρεσια παρομοια με την Revolut; 

20 χρονων ταυτότητα ουτε Ελλάδα δεν γίνεται δεκτή κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

20 χρονων ταυτότητα ουτε Ελλάδα δεν γίνεται δεκτή κανονικά.

Τι να σου πω, δεν ειχα προβληματα μεχρι τωρα. Ειναι σαν καινουργια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, D_N_A είπε

Τι να σου πω, δεν ειχα προβληματα μεχρι τωρα. Ειναι σαν καινουργια

Δεν παίζει ρόλο μόνο η κατάσταση της 

Πότε πρέπει να αντικαταστήσω το δελτίο ταυτότητάς μου;
 
1. Σε περίπτωση που έχει αλλάξει οποιοδήποτε στοιχείο της ταυτότητας σας
2. Σε περίπτωση που δεν αναγράφεται στο δελτίο ταυτότητας η ιθαγένεια ή τα στοιχεία σας με λατινικούς χαρακτήρες
3. Σε περίπτωση που έχει φθαρεί
4. Όταν έχει περάσει δεκαπενταετία από την έκδοσή του
5. Σε περίπτωση απώλειας ή κλοπής.
 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Ukforthemoment είπε

Δεν παίζει ρόλο μόνο η κατάσταση της 

Πότε πρέπει να αντικαταστήσω το δελτίο ταυτότητάς μου;
 
1. Σε περίπτωση που έχει αλλάξει οποιοδήποτε στοιχείο της ταυτότητας σας
2. Σε περίπτωση που δεν αναγράφεται στο δελτίο ταυτότητας η ιθαγένεια ή τα στοιχεία σας με λατινικούς χαρακτήρες
3. Σε περίπτωση που έχει φθαρεί
4. Όταν έχει περάσει δεκαπενταετία από την έκδοσή του
5. Σε περίπτωση απώλειας ή κλοπής.
 

Ναι απ' οτι μου ειπαν το προβλημα ειναι οτι δεν εχει Λατινικους χαρακτηρες. Βεβαια διαβαζω αρκετα παιδια το καταφεραν και ετσι... τεσπα, καλο θα ηταν να γραφτει στο description της εφαρμογης για να μην ταλαιπωρειται ο κοσμος που δεν εχει νεες ταυτοτητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, D_N_A είπε

Ναι απ' οτι μου ειπαν το προβλημα ειναι οτι δεν εχει Λατινικους χαρακτηρες. Βεβαια διαβαζω αρκετα παιδια το καταφεραν και ετσι... τεσπα, καλο θα ηταν να γραφτει στο description της εφαρμογης για να μην ταλαιπωρειται ο κοσμος που δεν εχει νεες ταυτοτητες.

Αυτος που ψαχνει την ρεβολουτ δεν μπορεί να μην έχει πέσει πανω σε ποστ για τις ταυτότητες.

Και γιατί να πρέπει να γραψουν τα αυτονόητα;Ειναι σαν να λεμε ότι πρέπει να αναγράφουν ότι θα πρέπει να εχεις εγγραφο ταυτοποιησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Ukforthemoment είπε

Αυτος που ψαχνει την ρεβολουτ δεν μπορεί να μην έχει πέσει πανω σε ποστ για τις ταυτότητες.

Και γιατί να πρέπει να γραψουν τα αυτονόητα;Ειναι σαν να λεμε ότι πρέπει να αναγράφουν ότι θα πρέπει να εχεις εγγραφο ταυτοποιησης.

Ναι και θα ανακαλυψει οτι πρεπει να οδηγηθει στο chat της εφαρμογης etc.

Δεν ειναι αυτονοητο. Ισοδύναμα με την ταυτότητα θεωρούνται και αλλα εγγραφα πλέον οπως το δίπλωμα οδήγησης και το ασφαλιστικό βιβλιάριο κάθε ασφαλιστικού φορέα αλλα δεν τα δεχονται ουτε αυτα οταν τους ρωτησα. Δεν νομιζω να ειναι κατι να γραφτει στην περιγραφη της εφαρμογης τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, D_N_A είπε

Ναι και θα ανακαλυψει οτι πρεπει να οδηγηθει στο chat της εφαρμογης etc.

Δεν ειναι αυτονοητο. Ισοδύναμα με την ταυτότητα θεωρούνται και αλλα εγγραφα πλέον οπως το δίπλωμα οδήγησης και το ασφαλιστικό βιβλιάριο κάθε ασφαλιστικού φορέα αλλα δεν τα δεχονται ουτε αυτα οταν τους ρωτησα. Δεν νομιζω να ειναι κατι να γραφτει στην περιγραφη της εφαρμογης τους.

Θα οδηγηθεί σε ποστ όπως το δικό σου που θα λεει ότι δεν δεχονται παλιές ταυτοτητες,Πρέπει να είναι το πιο δημοφιλες θέμα στην Ελλάδα για την ρεβολουτ αυτό.

Ασφαλιστικό βιβλιάριο για να ανοίξεις λογαριασμό στο εξωτερικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


  • Δημιουργία νέου...