Προς το περιεχόμενο

To Call of Duty: Warzone έφτασε τους 50 εκατομμύρια παίκτες


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 ώρες πριν, panakos_thess είπε

το παίζουμε με φιλαρακια!τρομερο!!!αλλα θελει αλλαγη anti-cheat εχω πετυχει αρκετους cheaters Και να βαραν πισω απο ξυλινο σπιτι και να σε ξεσκιζουν!!!Θελει φτιαξιμο servers-anti-cheat!!

Αν παίζεις μέσω PS4 δεν έχει cheat στα PC πάντα είχε και θα έχει σε αυτό τον τομέα η εταιρεία δεν κάνει τίποτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παιχνίδι είναι μια χαρά. Το παίζω από beta και δεν έχει κάποιο ουσιαστικό άλυτο πρόβλημα.Σε αντίθεση με όλα τα αλλα έχει αρκετά καλό engine, bullet registration , match making  etc.Τα προβλήματα πάντα υπάρχουν, όπως και τα cheat. 

Η συνολική εμπειρία έως σήμερα είναι θετικότατη. permanent lag δεν υπάρχει εκτός αν σε πετάξει σε κάποιον server usa, που κ πάλι το βλέπεις οταν πάει να ψάξει εφόσον σε ενημερώνει για το τι ψάχνει (ping less than). Lag spikes να χω δει δύο/τρεις φορές για δυο-τρια δευτερόλεπτα. Server με μόνιμο packet loss μια φορά. Δεν θα πω πως τα περισσότερα προβλήματα/παράπονα τα βλέπω από άτομα που παίζουν με wifi... αλλά θα το γυρίσω στο μιλάμε με νούμερα και δεδομένα, σταματήστε το κλάμα και troubleshoot. Ανοίξτε τα debug / network statistics και όσοι ειστε από pc, ανοίξτε και δυο cmd , ping -t iprouter και άλλο ενα τον dns της google και w8 for next lagspike. Αν δεν έχετε δυνατότητα lan cable , και δειτε πως εχει θεμα το wifi, αλλαχτε κανάλι η πάρτε power line adapters.

Νομίζω πως αξίζει να δείτε και τα λοιπά game modes οπωςτο search and destroy (competitive eague ruleset), κλασσικό 5v5 bombsite mode.

Όσοι έχετε παλιά pc, καιρός για upgrade / new. Δεν θα απολαύσετε μονάχα το cod αλλά και οποιοδήποτε τρέχον / μελλοντικό τίτλο. 

Αυτό που λείπει είναι η δυνατότητα custom servers ώστε να υπάρχει απλά ενα σημείο αναφοράς για να μπορέσει ενα community να ορθοποδήσει. 

Cheers.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, foxgre είπε

Σίγουρα έχεις να παίξεις πολλές μέρες γιατί επέστρεψε και το trios μαζί με quads και solo. Και 99% στο επόμενο update θα έχει και duos.

Και όσοι λέτε για κολλήματα και bugs για παίξτε pubg που το πληρώνεις κι όλας. 

ΑΝ βαλουν duos θα ξανα αρχισω . Προς το παρών  μακρια και το battlepass πηραμε ... και χειροτερο απο τo pubg βγηκε.

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το κουράζετε ρε γιατί σας σκοτώνουν οι άλλοι πιο εύκολα και πιο γρήγορα.. όπως είπε και ένας φίλος παραπάνω σε σχόλιο αν δεν έχεις displayport σε οθόνη 144Hz με 1ms απόκριση σε 1000αρι ethernet με οπτική ίνα από τον τοίχο του σπιτιού σου θα βλέπετε τους ξένους παίχτες να πετάνε στον αέρα και να μας σκοτώνουν με κλανιες! ! Με την μέγιστη ταχύτητα του χαλκού στον τοίχο των ελληνικών σπιτιών να φτάνει τα 4Mbps maximum σε download και να μην μιλήσω για upload... Όταν π.χ. η Νορβηγία τρέχει πάνω από 20 χρόνια σε 28Mbps γιατί όταν κατασκευαστηκε το εθνικό της δίκτυο είχαν μπει σε όλα τα σπίτια οπτικές ίνες τι περιμένατε να αντιμετώπισετε online ??? 

Αντέ λοιπόν να αγορασετε συμβόλαιο από τις εταιρείες Vdsl που σας παραμύθιαζουν ότι θα έχετε 50Mbps ταχύτητα και μετά να σερνονται όλα στο σπίτι. ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 ώρες πριν, ЭΛ Ɓaʼnâņ Šŀưƫäņジ είπε

Οι σφαίρες δεν πρέπει να περνούν από τους ξύλινους τοίχους καλύβας/παράγκας;

Μπορεί ο άλλος να παίζει με το σούπερ PC του και την οθονάρα του με DisplayPort στα 144Hz και εσύ με το λαπτοπάκι σου να μην έχεις το παιχνίδι ούτε καν στα 60fps...

Απο playstation 4 παιζω. Σιγουρα χανω απο ταχυτητα ιντερνετ.

13 ώρες πριν, panossar95 είπε

Στο ps4 πάντως που παίζω αρκετό καιρό, έχει ελάχιστα θέματα το παιχνίδι.

Κυρίως αυτό που κάνει είναι ότι ρίχνει λίγο τα γραφικά σε μακρινά κτίρια αλλά εάν τα δεις για λίγα δευτερόλεπτα γίνονται κανονικά και πάλι.

Με παρέα έχει πολύ πλάκα και 3αδα και 4αδα.

Cheaters μετά από τόσο καιρό πέτυχα μια φορά εχθές. Δεν έχω βρει ή καταλάβει άλλον.

Το μόνο που πρέπει να φτιάξουν ακόμα, είναι να μην μένουν τόσα άτομα στο τέλος. Είσαι σε ένα κυκλάκι με άλλους 20-25 και δεν γίνεται να πας πουθενά.

Υσχυει αυτο με τα γραφικα. Οπως και  στο τελευταιο κυκλο που εχουν παρει ολοι φορτηγα και κοβουν βολτες πανω κατω χαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αυτοί π έχουν το κανονικό τώρα παίζουν warzone...είναι διαφορετικό κ πιο απλο με τα marks ,τα revive,gulang,buy player revive,legendary guns,loadout..

Όλα τα free έχουν cheaters..,σε bannaran φτιάχνεις αλλο email..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, arisikaria είπε

Αν παίζεις μέσω PS4 δεν έχει cheat στα PC πάντα είχε και θα έχει σε αυτό τον τομέα η εταιρεία δεν κάνει τίποτα..

Και εγω έτσι νόμιζα αλλά τελικά δεν γλυτωνουμε από τους hackers, ανεξαρτήτου πλατφόρμας. Δυστυχως τα περισσότερα free games έχουν αυτό το πρόβλημα. Το βίντεο το πέτυχα τυχαία σήμερα καθως τσέκαρα το subbredit του Warzone.

Spoiler

 

 

Επεξ/σία από maniacos93
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, arisikaria είπε

Αν παίζεις μέσω PS4 δεν έχει cheat στα PC πάντα είχε και θα έχει σε αυτό τον τομέα η εταιρεία δεν κάνει τίποτα..

και με ps4 και με xbox θες δεν θες έχεις απέναντι και pc, αφού το br παίζετε μόνο με cross play

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το μόνο που πρέπει να φτιάξουν ακόμα, πέρα από τα τεχνικά θέματα και των hackers/cheaters καλύτερα, είναι το γεγονός ότι δεν γίνεται στον προτελευταίο και τελευταίο ειδικά κύκλο να μένουν 30+ άτομα.

Πηγαίνεις στο τέλος και είναι 30 άτομα σε ένα κυκλάκι και δεν έχεις που να κάτσεις, σε πυροβολούν από όλες τις πλευρές, εκτός και αν είσαι τυχερός και δεν χρειάζεται να κουνηθείς.

Νομίζω ότι πρέπει να δούνε το θεμα με το revive.

Ή να έχει κάθε παίκτης το Gulag και ένα revive από το τιμ σε κάθε ματς ή κάποιον περιορισμό τελοσπαντων.

 

Επίσης πρέπει να μπει και ένα σύστημα ριπορτ( εκτός και αν υπάρχει και δεν το έχω δει) καθώς δεν γίνεται να παίζω 4αδες ή 3αδες και πάντα ένα άτομο να πηγαίνει σόλο.

Υπάρχει κατηγορία σόλο ρε φίλε, μην μας τα σπας εμάς.

15 ώρες πριν, barimagas είπε

Απο playstation 4 παιζω. Σιγουρα χανω απο ταχυτητα ιντερνετ.

Υσχυει αυτο με τα γραφικα. Οπως και  στο τελευταιο κυκλο που εχουν παρει ολοι φορτηγα και κοβουν βολτες πανω κατω χαχα

Όταν με πατάνε με φορτηγό θέλω να βρίσω πολύ άσχημα 😂😂.

Το χειρότερο μου αλήθεια.

Επεξ/σία από panossar95
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 λεπτά πριν, panossar95 είπε

Το μόνο που πρέπει να φτιάξουν ακόμα, πέρα από τα τεχνικά θέματα και των hackers/cheaters καλύτερα, είναι το γεγονός ότι δεν γίνεται στον προτελευταίο και τελευταίο ειδικά κύκλο να μένουν 30+ άτομα.

Πηγαίνεις στο τέλος και είναι 30 άτομα σε ένα κυκλάκι και δεν έχεις που να κάτσεις, σε πυροβολούν από όλες τις πλευρές, εκτός και αν είσαι τυχερός και δεν χρειάζεται να κουνηθείς.

Νομίζω ότι πρέπει να δούνε το θεμα με το revive.

Ή να έχει κάθε παίκτης το Gulag και ένα revive από το τιμ σε κάθε ματς ή κάποιον περιορισμό τελοσπαντων.

Επίσης πρέπει να μπει και ένα σύστημα ριπορτ( εκτός και αν υπάρχει και δεν το έχω δει) καθώς δεν γίνεται να παίζω 4αδες ή 3αδες και πάντα ένα άτομο να πηγαίνει σόλο.

Υπάρχει κατηγορία σόλο ρε φίλε, μην μας τα σπας εμάς.

Όταν με πατάνε με φορτηγό θέλω να βρίσω πολύ άσχημα 😂😂.

Το χειρότερο μου αλήθεια.

Συμφωνώ σε αυτό που συμβαίνει στον τελευταίο κύκλο. Δεν γίνεται να μένουν 10-20 άτομα σε ένα τόσο μικρό κύκλο. Είναι λες και παίζω deathmatch στο multi του CoD.

Επίσης, υπάρχει report system αλλά για κάποιο λόγο το έχουν ''κρυμμένο''. Αφού τελειώσει το ματς πας στο main menus --> πατάς στην καρτέλα social πάνω δεξιά --> recent players --> click στον παίχτη που θέλεις να κάνεις report --> report.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, maniacos93 είπε

Συμφωνώ σε αυτό που συμβαίνει στον τελευταίο κύκλο. Δεν γίνεται να μένουν 10-20 άτομα σε ένα τόσο μικρό κύκλο. Είναι λες και παίζω deathmatch στο multi του CoD.

Επίσης, υπάρχει report system αλλά για κάποιο λόγο το έχουν ''κρυμμένο''. Αφού τελειώσει το ματς πας στο main menus --> πατάς στην καρτέλα social πάνω δεξιά --> recent players --> click στον παίχτη που θέλεις να κάνεις report --> report.

Το 10 με 20 που λες είναι σχετικά καλά. Εχθές που έκανα 2 win είχαμε μείνει 14 και 17.

Μετά που πήγανε στο τέλος πάλι ειμασταν 45!!

Όταν αναγκαστηκαμε να προχωρήσουμε με χτύπαγανε και από τις 4 πλευρές 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...