Προς το περιεχόμενο

CREATIVE OUTLIER ACTIVE WIRELESS 19.9€


ΓιώργοςΒ.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, Federacion είπε

Ρε συ Στέλιο αποσυνδέονται στα 2 μέτρα. Επίσης μετά από 1,5 ώρα που τα φοράω στο λαιμό και το κινητό είναι στο μπουφάν αποσυνδέονται.
Δεν τρέχω με αυτά, δεν ακούω ποτέ μουσική, τα θέλω μόνο για κλήσεις και εκεί είναι μαύρα χάλια. Είμαι με s8+

Καλησπέρα φίλε μου,διάβασα τα προβλήματα που έχεις και συμφωνώ με το άλλο το παλικάρι ότι μάλλον έπεσες σε ελατωματικό.Τα ακουστικά πραγματικά είναι άψογα, διάρκεια μπαταρίας υπεραρκετή , απόσταση  πάνω από 10 μέτρα σε ευθεία και 6-7 με τοίχο.Ποιότητα μουσικής και με βάση πάντα και με το πρωτόκολλο τους εξαιρετική,αν και η συνολική ένταση μάλλον θα ήθελα να είναι λίγο πιο δυνατή. Για μένα ένα είναι το κυριότερο μειονέκτημα.Στις κλήσεις σε ακούνε και ακούς πεντακάθαρα,αλλά αν υπάρχει λίγος αέρας ,@@ιεται το σύμπαν.Οπότε για κράνος μηχανής που είπε ένας φίλος πιο πάνω , μόνο για μουσική και όχι για κλήσεις.Αν και είναι τελείως λάθος να μιλάς με αυτά στην μηχανή,anyway. Όσο τώρα για τα δικά σου ,τράβα τα πίσω ,DOA,και θα σου έρθουν καινούρια.Καλορίζικα λοιπόν , 😀

Επεξ/σία από dhmhtries22
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 113
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δε τα δοκιμάζει και σε άλλο bluetooth μπας και φταίει το samsung ; Στο ΜiΑ3 πχ ακούς θόρυβο και κατέβασα το volume 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να πω κι εγώ την εμπειρία μου αφού τα πήρα για τρέξιμο/περπάτημα 3-4 φορές.

  1. Σύνδεση με το κινητό πανεύκολη και χωρίς αποσυνδέσεις (Pixel 3 XL)
  2. Εμβέλεια δεν τσέκαρα ιδιαίτερα, αλλά στο σπίτι μια μέρα που καθάριζα ακούγοντας μουσική, δεν είχα θέματα. Ας πούμε ότι έφτασα και 6 μέτρα μακριά με 2 τοίχους ανάμεσα
  3. Από μπαταρία δεν μπορώ να πω πολλά, φαίνεται ικανοποιητική, φαίνεται να κρατάνε τουλάχιστον 5 ώρες με μια φόρτιση
  4. Ήχος ικανοποιητικός, χωρίς να εντυπωσιάζει. Αν τα συγκρίνω με αντίστοιχης αξίας ενσύρματα ακουστικά (ψείρες), είναι ένα τικ κάτω
  5. Ποιότητα κλήσης: ακούω καθαρά τον συνομιλητή αλλά όπως είπαν κάποι φίλοι, εάν φυσήξει (έστω και λίγο) το πιάνει το μικρόφωνο και παρουσιάζει έντονο θόρυβο στην άλλη πλευρά της κλήσης
  6. Από εφαρμογή στο αυτί, φαίνονται ότι έχουν αρκετά διαφορετικά tips να επιλέξεις αλλά δυστυχώς εμένα δε μου κάθονται καλά και φεύγουν εύκολα. Αλλά κυρίως φταίει το @!#!@# δεξί μου αυτί που δεν μπορεί να κάτσει κανένα ακουστικό καλά, απλά τώρα με τη μονάδα ελέγχου των ακουστικών που κρέμεται από την δεξιά πλευρά το κάνει ακόμα χειρότερο. Στο αριστερό, "νορμάλ" 😅, αυτί δεν φεύγει με τίποτα

Για 20€ είναι παραπάνω από καλά. Αλλά λόγω του "6" δε ξέρω αν θα τα χρησιμοποιήσω για το λόγο που τα πήρα - τρέξιμο... 😢

Επεξ/σία από lemonithas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρνητικά έχω να πω μόνο, μέτρια ποιότητα ήχου (συγκρίσιμα με noname κινέζικα) κακή ποιότητα μικροφώνου, μικρή σχετικά εμβέλεια.

 

Επουδενί δεν αξίζουν τα 20€, κρίμα και νόμιζα ότι η creative ήταν σοβαρή εταιρία.

 

Τώρα αν εσείς διαφωνείτε και τα ακουστικά σας είναι μια χαρά, εφόσον υπάρχουν πάνω από μια μέτριες κρητικές, η εταιρεία είναι ότι να ναι και η ποιότητα της τυχαία.

  • Like 1
  • Confused 1
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω έχω στατικό ήχο για κάποιο λόγο και το παράξενο είναι πως δεν ακούγεται σε όλα τα τραγούδια. Σχεδόν τραγούδι παρά τραγούδι και μου κάνει εντύπωση. Επίσης, μου έκανε μία αποσύνδεση (το κινητό ήταν ακριβώς δίπλα), αλλά όχι άλλη μέχρι στιγμής.

Προσωπικά θεωρώ τον ήχο καλό, αλλά ήμουν ικανοποιημένος και από ta Outlier One που είχα πριν. Φροντίστε να χρησιμοποιήσετε τα κατάλληλα earbuds και το ακουστικό να είναι μέσα στο αυτί, όπως και σε όλα τα in-ear ακουστικά άλλωστε, διαφορετικά ο ήχος θα σας απογοητεύσει. Δοκιμάστε και κάποιον equalizer ίσως στο κινητό για να προσαρμόσετε τον ήχο στις προτιμήσεις σας.

Επεξ/σία από Semper_Paratus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παίδες να ρωτήσω κάτι.. όταν λέτε ότι στις κλήσεις ο ήχος είναι καθαρός τι εννοείτε? Ο συνομιλητής ακούγεται ακριβώς όπως όταν μιλάτε από το κινητό ή με ενσύρματα handsfree?

Σε εμένα ο συνομιλητής δεν ακούγεται το ίδιο. Καταλαβαίνω τι λέει αλλά ο ήχος είναι πολύ χαμηλότερης ποιότητας, σαν να είναι φουλ συμπιεσμένος. Σε κλήση μέσω viber πολύ χειρότερα τα πράγματα. Δεν καταλάβαινα τι έλεγε ο άλλος και ακούγονταν ήχοι σαν να υπήρχαν παρεμβολές ενώ το κινητό ήταν δίπλα.

Είμαι με Nokia 8 και το ίδιο θέμα είχα με 2 JBL (110BT & T205BT).

Γενικότερα είμαι πολύ ευχαριστημένος από το Creative (άνεση, μπαταρία, ήχο σε βίντεο, χωρίς αποσυνδέσεις) και είναι πολύ ανώτερα από τα JBL. Αλλά ο ήχος στις κλήσεις είναι μεγάλη ξενέρα.

Επεξ/σία από Shin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, alkis13 είπε

Αρνητικά έχω να πω μόνο, μέτρια ποιότητα ήχου (συγκρίσιμα με noname κινέζικα) κακή ποιότητα μικροφώνου, μικρή σχετικά εμβέλεια.

Επουδενί δεν αξίζουν τα 20€, κρίμα και νόμιζα ότι η creative ήταν σοβαρή εταιρία.

Τώρα αν εσείς διαφωνείτε και τα ακουστικά σας είναι μια χαρά, εφόσον υπάρχουν πάνω από μια μέτριες κρητικές, η εταιρεία είναι ότι να ναι και η ποιότητα της τυχαία.

Και οι Apple/Samsung (και τώρα που το σκέφτομαι όλες οι εταιρείες)  έχουν παραπάνω από μία μέτρια κριτική, οπότε οι εταιρίες  αυτές είναι ότι να ναι και η ποιότητά τους τυχαία. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα συνδεσα με xiaomi note 8 και μπορώ να πω ότι μου κάνει κάτι σαν μικρές διακοπές και ας είναι σε πολύ κοντινή απόσταση.

Ο ήχος είναι πολύ καλός και δεν έχω κανένα πρόβλημα με ομιλία.

Ότι καλύτερο έχω πάρε vfm τον τελευταίο καιρό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...