Προς το περιεχόμενο

Το Resident Evil 4 Remake φημολογείται πως έρχεται το 2022


trib

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 53
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες


Προσωπικά μιλώντας , απόλαυσα πολύ περισσότερο τα remastered RE1 και RE Zero

Πάρα το remake RE2

Το 3  το remake δεν το έχω παίξει αλλά φαίνεται πολύ ενδιαφέρον .Για μένα τελειώνει στο code Veronica το RE

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, VirusX2gr είπε

Καλό παιχνίδι και το 4 αλλά όχι RE

 

ΟΚ, δεν ήταν Resident Evil με την έννοια του survival horror, αλλά ήταν τόσο καλό (Shinji Mikami γαρ), που στην τελική δεν έχει και τόση σημασία.

3 ώρες πριν, AtiX είπε

Σε κάθε δεκαετία θα έχουμε και από ένα remake των resident evil???

 

Εικοσαετία more likely.

3 ώρες πριν, zaratustra είπε

Αυτό δεν έχει κυκλοφορήσει 5-6 φορές; Remaster - definitive edition, ultimate hd edition κλπ;

Τώρα και remake;

 

Όλα αυτά που ανέφερες, είναι σχεδόν ακριβώς τα ίδια. Εδώ μιλάμε για remake, όχι remaster.

2 ώρες πριν, jkidd13 είπε

Αυτό που θα ήθελα,είναι remake του code veronica που δεν το επαιξα στο playstation 2...

 

Εγώ αυτό παίζω, στο PS2 σε CRT TV με RGB cables.

2 ώρες πριν, Chocobo είπε

Λολ ελεος.Το 4 ειναι ηδη πολυ καλο και φουλ 3d τι remake να κανουν.

Καλο αρμεγμα.

 

Κακά τα ψέματα, τα γραφικά του είναι ξεπερασμένα, ακόμα και τα remastered.

Σε ένα remake αντάξιο του RE2 remake, δε θα έλεγα όχι, αρκεί να γίνει σοβαρή δουλειά. 

Εξάλλου το RE4 είχε μεγάλη διάρκεια με μπόλικα chapters.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι αρκετά καλά τα remakes που έβγαλαν απο τεχνικής πλευράς αν και δεν είχαν το στοιχείο του τρόμου και της εξερεύνησης και ποντάρουν σε εντυπωσιασμό cut scenes δεν έχουν την ατμόσφαιρα και την αγωνία που είχαν κάποια απο τα παλιά,ήταν ευκαιρία αναβίωσης όπως λέει σωστά η περιγραφή για παλιούς και ενασχόλησης για όσους καινούργιους που δεν γνωρίζουν της σειρά,όμως δεν παύει να είναι μια "εύκολη" λύση που αρμέγουν εφόσον τους φέρνει αρκετά λεφτά.Πιστεύω όμως πως είναι πια καιρός να βγάλουν και κάνα καινούργιο παιχνίδι τα παλικάρια εκεί στήν Capcom,να είναι στο ίδιο στύλ με τα 2 τελευταία αλλά να έχει ιστορίες και υποθέσεις που δεν έχουμε ξαναδεί και περισσότερη εξερεύνηση και ατμόσφαιρα.

 

 

Επεξ/σία από ELMastas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πλοκάμια στα κεφάλια, γιγαντιαία τρολ, ο γελοίος νάνος Σαλαζαρ που είναι ντυμένος σαν πιερότος και το δεύτερο μισό της ιστορίας που είναι σαν τρενάκι του λούνα παρκ. Καμία σχέση με survival horror.

Υπερεκτιμημένο όσο δεν πάει. 

Το κορυφαίο σημείο είναι όταν επιστρέφεις στο χωριό αλλά είναι βράδυ, βρέχει καταρρακτωδώς και παίζει εκείνο το απόκοσμο ambient.

Αυτό το σημείο ναι...ήταν έπος.

 

imho, το πραγματικό RE3 είναι το Code Veronica και το "σωστό" RE4 είναι το Evil Within 1 (του Mikami επίσης κι αυτό).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα outbreak θα ελεγα εγω οτι ηταν τα πιο resident evil ,χωρις πολλα πιστολιδια και πολυ survival .Αυτο θα ηθελα να δω σε remake εγω τουλαχιστον.Το re4 επισης αν και δεν θα το ελεγα resident ηταν παιχνιδαρα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Ronaldox είπε

Νίκο καλησπέρα σε βρήκα σε ένα φόρουμ για μια οθόνη λαπτοπ και ήθελα να σε ρωτήσω για την δικιά μου αν μπορείς να με βοηθήσεις 

εχω ένα λαπτοπ ενός φίλου ο οποίος με είπε ότι το έπαθε στα καλά καθούμενα και η οθόνη δεν ανάβει καθόλου εγώ το δοκίμασα με οθόνη υπολογιστή και το λαπτοπ δουλεύει  κανονικά κοίταξα και τα καλώδια του και μου φάνηκαν καλά και η οθόνη την πρόσεξα ανά κάποια δευτερόλεπτα σαν να φωτίζει πολύ ελάχιστα σε όλη την οθόνη χωρίς να είναι πολύ ορατή Που αυτό σημαίνει ότι τα καλώδια είναι ένταξη περναει ρεύμα χωρίς να ξέρω πόλλα έτσι σκέφτηκα οτι θέλει οθόνη και θέλω την γνώμη σου και ευχαριστώ 

Καλησπέρα,είναι το inverter της οθονης(όπως βλέπεις την οθόνη,ακριβώς στην μέση στο κάτι πλαστικό συνήθως βρίσκετε),ξεβίδωσε τις βίδες στην οθονη(λογικά θα έχουν λαστιχένιες τσιμούχες για να ακουμπάει η οθόνη όταν κλείνει)αφαίρεσε με προσοχή το γύρω γύρω της οθόνης κ θα δεις εκεί π σ έγραψα ότι είναι 1 πλαστικό π συνδέεται μ 2 καλώδια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλαχιστον οσο και να προσπαθησουν 4μιση ωρες δε μπορουν να το κανουν.ηταν τεραστιο απο οτι θυμαμαι. Αλλα μπορουν παντα να το βαλουν 60ε για αρμεγμα. Μετα το 1.remake του remaster του remake... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Resident Evil 4 το αγόρασα το 2005 πρώτη φορά στο PS2, και μάλιστα ως DAY ONΕ αγορά όντας μεγάλος λάτρεις και Fan του Franchise από το πρώτο Resident Evil του PS1.

Από τότε και μέχρι σήμερα το Resident Evil 4 το έχω αγοράσει ξανά στο PS3 ως Digital δυστυχώς, (δεν είχε Retail) αλλά και στο PS4 που εκεί είχε το πολυπόθητο Retail.

Το έχω τερματίσει πραγματικά 25 με 30 φορές συνολικά σε όλες μου τις κονσόλες, αλλά το γουστάρω τόσο πολύ που ''ΝΑΙ'' θέλω να το δω σε Remake..................................στα πρότυπα των Remakes που έκανε η Capcom στα Resident Evil 2 και Resident Evil 3 που πραγματικά μου έκοψαν την ανάσα από την επικούρα! 

Resident Evil 4.jpg

 

Υ.Γ Και φυσικά θέλω να δω και το Resident Evil Code Veronica σε Remake, για να το ευχαριστηθώ και αυτό όπως του αρμόζει!! 

 

1_-AmwpWgyDvfqOmd6N2lMQQ.jpeg

Επεξ/σία από Makis101
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, phanispal είπε

ΟΚ, δεν ήταν Resident Evil με την έννοια του survival horror, αλλά ήταν τόσο καλό (Shinji Mikami γαρ), που στην τελική δεν έχει και τόση σημασία.

Εικοσαετία more likely.

Όλα αυτά που ανέφερες, είναι σχεδόν ακριβώς τα ίδια. Εδώ μιλάμε για remake, όχι remaster.

Εγώ αυτό παίζω, στο PS2 σε CRT TV με RGB cables.

Κακά τα ψέματα, τα γραφικά του είναι ξεπερασμένα, ακόμα και τα remastered.

Σε ένα remake αντάξιο του RE2 remake, δε θα έλεγα όχι, αρκεί να γίνει σοβαρή δουλειά. 

Εξάλλου το RE4 είχε μεγάλη διάρκεια με μπόλικα chapters.

Προσωπικα δεν τα θεωρώ ξεπερασμένα.Εαν κανουν remake με μονη βελτιωση στα γραφικα θα ειναι κατ εμε αρπαχτή 100% 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...