Προς το περιεχόμενο

Συνεχείς επανεκκινησεις


#vaggelis#

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σε όλους. Το pc κάνει συνέχεια επανεκκίνηση το άνοιξα για να το καθαρίσω έβγαλα και ξανά έβαλα όλα τα καλώδια αλλά και πάλι τα ίδια. Υπάρχει περίπτωση να μην είναι το τροφοδοτικό (το οποίο είναι 10 ετών) και να είναι κάτι άλλο? Το pc για το οποίο αναφέρομαι είναι αυτό της υπογραφής μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι είτε βλέπω netflix η είμαι σε κάποια σελίδα στο ίντερνετ είναι το ίδιο. Κάποιες φορές μπορεί και 2 ώρες να μην κάνει τίποτα αλλά κάποιες άλλες σε 10 λεπτά να κάνει 3 επανεκκινησεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας ξεκινησουμε απο ρευμα μιας και δεν εχεις αλλες ενδειξεις για προβληματα.Υπαρχει κατι αλλο που μπορεις να δοκιμασεις ;

Το εχεις πανω σε ups η κατι αλλο (χτες μιλαγα με φιλο που δεν εκκινουσε ο υπολογιστης και οταν εβγαλε την μπριζα απο το ups , δουλευει απροβληματιστα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι μακάρι να είχα ένα άλλο psu για να το δοκίμαζα. Δεν το έχω πάνω σε ups αλλά το δοκίμασα σε άλλη μπριζα άλλαξα και το καλώδιο του αλλά και πάλι μια από τα ίδια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν νεότερα από το μέτωπο. Το pc πλέον κλείνει και ανοίγει μόνο του κάθε 7 λεπτά, είτε βλέπω κάτι στο netflix είτε είναι στην αναμονή. Εκεί που κολλάω (και δεν αγοράζω psu) και λέω ότι μπορεί να μην είναι πρόβλημα από το psu και ότι μπορεί να είναι κάτι αλλο είναι ότι παιρνει μπρος αμέσως και μόνο του. Δεν ξέρω και πολλά και έχω κολλήσει άσχημα, αν ξέρει κάποιος και το έχει ξαναδεί αυτό το πράγμα ας μου πει τι να κάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έκανα την έβγαλα και έβαλα πάλι πάστα και την ξανά έβαλα και ξανά πάλι τα ίδια. Αυτό που με μπερδεύει είναι ότι σβήνει και Δεν μένει κλειστός αλλά περνει μπροστά αμέσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν και δεν ξέρω πολλά από αυτά το bios της μητρικής είναι το ίδιο δεν έχει αλλάξει έχω το τελευταίο που είχε βγάλει εδώ και 8 η 9 χρόνια. Το pc είναι παλιό. Τώρα από της ρυθμίσεις των Windows τι να πω δεν αλλαξα εγώ κάτι. Το κουφό είναι ότι αυτό το πρόβλημα μου το κάνει εδώ και 3 με 4 μέρες και ενώ στην αρχή μου έκανε 1 επανεκκίνηση την ώρα όσο περνάν οι μέρες (ώρες) το πρόβλημα έχει γίνει ποιο συχνό τώρα είναι κάθε 5 με 6 λεπτά! 

Επεξ/σία από #vaggelis#
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, #vaggelis# είπε

Αν και δεν ξέρω πολλά από αυτά το bios της μητρικής είναι το ίδιο δεν έχει αλλάξει έχω το τελευταίο που είχε βγάλει εδώ και 8 η 9 χρόνια. Το pc είναι παλιό. Τώρα από της ρυθμίσεις των Windows τι να πω δεν αλλαξα εγώ κάτι. Το κουφό είναι ότι αυτό το πρόβλημα μου το κάνει εδώ και 3 με 4 μέρες και ενώ στην αρχή μου έκανε 1 επανεκκίνηση την ώρα όσο περνάν οι μέρες ώρες) το πρόβλημα έχει γίνει ποιο συχνό τώρα είναι κάθε 5 με 6 λεπτά! 

Tο τροφοδοτικο ειναι κακης ποιοτητας και μαλλον εισαι τυχερος που αντεξε 10 χρονια.Εδω καλα και ακριβα τροφοδοτικα χαλανε μετα απο τοσο χρονο,το πιο πιθανο ειναι οτι αυτο στα κανει.Η γνωμη μου ειναι οτι αυτο φταιει,αλλα ακομη και αν ειναι κατι αλλο,ενα καλο τροφοδοτικο ειναι παντα χρησιμο,ακομη και για μελλοντικη αναβαθμιση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, #vaggelis# είπε

Εκεί που κολλάω (και δεν αγοράζω psu) και λέω ότι μπορεί να μην είναι πρόβλημα από το psu και ότι μπορεί να είναι κάτι αλλο είναι ότι παιρνει μπρος αμέσως και μόνο του.

Μπορει για παραδειγμα αυτο να οφειλεται και στο οτι υπαρχει
τετοια επιλογη ηδη: για "Automatic Restart" σε "System Failure"
Startup-and-recovery.png

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοιξε το pc και δες μηπως εχει η μητρικά κανεναν φουσκωμενο πυκνωτη.Επίσης ασε το να λειτουργησει λίγο και μυρισε την εξοδο/πισω το τροφοδοτικο εαν μυριζει καμένο ή κάτι χημικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...