Προς το περιεχόμενο

ΟnePlus 8 και OnePlus 8 Pro με οθόνες Fluid AMOLED 90Hz και 120Hz, Snapdragon 865 και 5G


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 λεπτά πριν, pangalan89 είπε

Καλα πολυ μπακαλιστικα  913-24% = 693 . Τελος παντων κουβεντα να γινεται

 

Διαίρεση. Διαίρεση με 1.24. Και δεν είναι 913, είναι 999€. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 139
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με το S20 εκτός λόγο exynos και προβλημάτων στην κάμερα, το P40 εκτός λόγο Google services και του Mi10 λόγο υπερβολικά υψηλής τιμής... όποιος θέλει τώρα να πάρει ναυαρχίδα το one+ 8 μοιάζει κελεπούρι αυτή την εποχή...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, music_lover είπε

Σαν κάτοχος Oneplus 7t μπορώ να πω πως είναι το καλύτερο τηλέφωνο που έχει περάσει από τα χέρια μου και δόξα το θεό έχουν περάσει πολλά τηλέφωνα από τα χέρια μου. Το πήρα στα 600 ευρώ και είναι μια υπερ-τίμια αξία για αυτό το προϊον καθότι δεν έχει τίποτα να ζηλέψει από τις συσκευές άλλων εταιριών με αντίστοιχα speqs. Γρήγορες αναβαθμίσεις, κανένα lag πουθενά, δεν κόλλησε ποτέ, δεν βγήκα bug σε καμία χρήση, δεν χρειάστηκε ποτέ να το κάνω restart εκτός από όταν έκανε αναβάθμιση λογισμικού. Δεν το συζητώ ότι είναι premium πλέον τα μοντέλα της. Κάπου διάβασα ότι οι τιμές ανέβηκαν λόγω του υψηλού κόστους του 5G snapdragon 865. Δεν ξέρω αν ισχύει κάτι τέτοιο. Μιλάω για το φθηνότερο μοντέλο, το 8. Απο την άλλη δεν μπορώ να ακούω γκρίνια για την τιμή του 8 Pro όταν πάγιο αίτημα των καταναλωτών ήταν "βάλτε ασύρματη φόρτιση και αδιαβροχοποίηση" και η εταιρία απαντούσε ναι οκ αλλά αυτά κοστίζουν στην τελική τιμή. Ε ορίστε, τα πρόσθεσαν και τώρα γκρινιάζουμε για την τιμή? Και φθηνό και τούμπανο δεν γίνεται όπως δεν γίνεται και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο.

Εχεις ιδεα ποιο ειναι το κοστος τη συσκευης σε υλικά; Και μην ακουω για υλοποιησεις... η τεχνογνωσια ετοιμη ειναι απο προηγουμενα μοντελα, πανω εκει δουλευουν. Δεν ξεκινανε ανακαλύπτοντας τη φωτια κάθε χρονο.

Οσο κυκλοφορουν αγοραστες με αυτη τη λογικη αυτες τις τιμες θα εχουμε. 

Προσωπική μου άποψη. Ποτε πανω απο 300ε για κινητο. 650ε εκανε το λαπτοπ μου, το εχω 5.5 χρόνια ηδη, και θα το εχω αλλα 4.5 ανετα για απλες εργασίες (εχουν γίνει και 2 αναβαθμίσεις 150 ssd στον 1.5 χρονο, 60ε ram στα 5 χρονια).. συνολο 860ε.... επενδυση για 10 χρονια....οχι να σκας σχεδον 1000αρικο και σε 2 χρονια να σε παταει το κινητο των 200ε, αυτο ειναι ξεφτιλα και ενδειξη της αισχροκερδιας και υπερτιμολογησης που υπαρχει.

  • Like 13
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρεσει παντως που κοροιδευαμε Apple και Samsung για τις τιμες τους...αυτοι τουλαχιστον σε αρμεγανε αλλα σε αφηνανε να διαλεξεις τι χρωμα θα ειναι η συσκευη σου!!!

Καπου διαβαζα μαλιστα οτι στη συσκευασια δεν θα εχουν καν τον γρηγορο φορτιστη και θα πρεπει να σκασεις 70 ευρω για να τον αγορασεις!!!

Μιλαμε για τη πιο fail παρουσιαση απο τη One Plus μεχρι τωρα....

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, dali13gr είπε

Διαίρεση. Διαίρεση με 1.24. Και δεν είναι 913, είναι 999€. 

Σωστα, ειπα βεβαια 913 στην ιδανικη  περιπτωση που μεταφραστουν τα 999 $ σε ευρω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Heimdall7 είπε

Μου αρεσει παντως που κοροιδευαμε Apple και Samsung για τις τιμες τους...αυτοι τουλαχιστον σε αρμεγανε αλλα σε αφηνανε να διαλεξεις τι χρωμα θα ειναι η συσκευη σου!!!

Καπου διαβαζα μαλιστα οτι στη συσκευασια δεν θα εχουν καν τον γρηγορο φορτιστη και θα πρεπει να σκασεις 70 ευρω για να τον αγορασεις!!!

Μιλαμε για τη πιο fail παρουσιαση απο τη One Plus μεχρι τωρα....

Τον ασύρματο φορτιστή δεν θα έχει. Έχεις δει πολλούς να δίνουν ασύρματο φορτιστή στην συσκευασία;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποσο ψηλα εχει συκωσει τον αμανε η Xiaomi που θελει $100 παραπανω για το Mi10Pro και εχει 90 hz οθονη με 1080p, ενώ η One Plus προσφαιρει 120hz οθονη με 1440p. Θα μου πειτε η καμερα όμως είναι 108 mp vs 48 mp, είμαι σιγουρος ότι η OnePlus θα βγαζει πολύ καλυτερες φωτο χωρις Gcam βεβαια. Μενει τωρα το επομενο Redmi να το βγαλει στα $500 να γελαμε!

  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, judgevag είπε

Εχεις ιδεα ποιο ειναι το κοστος τη συσκευης σε υλικά; Και μην ακουω για υλοποιησεις... η τεχνογνωσια ετοιμη ειναι απο προηγουμενα μοντελα, πανω εκει δουλευουν. Δεν ξεκινανε ανακαλύπτοντας τη φωτια κάθε χρονο.

Οσο κυκλοφορουν αγοραστες με αυτη τη λογικη αυτες τις τιμες θα εχουμε. 

Προσωπική μου άποψη. Ποτε πανω απο 300ε για κινητο. 650ε εκανε το λαπτοπ μου, το εχω 5.5 χρόνια ηδη, και θα το εχω αλλα 4.5 ανετα για απλες εργασίες (εχουν γίνει και 2 αναβαθμίσεις 150 ssd στον 1.5 χρονο, 60ε ram στα 5 χρονια).. συνολο 860ε.... επενδυση για 10 χρονια....οχι να σκας σχεδον 1000αρικο και σε 2 χρονια να σε παταει το κινητο των 200ε, αυτο ειναι ξεφτιλα και ενδειξη της αισχροκερδιας και υπερτιμολογησης που υπαρχει.

Ναι αλλά το laptop σου δεν χωράει στην τσέπη σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, CaptainChris είπε

Ποσο ψηλα εχει συκωσει τον αμανε η Xiaomi που θελει $100 παραπανω για το Mi10Pro και εχει 90 hz οθονη με 1080p, ενώ η One Plus προσφαιρει 120hz οθονη με 1440p. Θα μου πειτε η καμερα όμως είναι 108 mp vs 48 mp, είμαι σιγουρος ότι η OnePlus θα βγαζει πολύ καλυτερες φωτο χωρις Gcam βεβαια. Μενει τωρα το επομενο Redmi να το βγαλει στα $500 να γελαμε!

έχει και Ir το Xiaomi βρε 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν το κορυφαίο μοντέλο έχει κόστος υλικών ένα 500αρικο πόσο θέλετε να σας το πουλήσει;

Βάλτε φόρους, βάλτε έξοδα παραγωγής,έρευνας και πολλά άλλα

Αυτοί να μην βγάλουν κάτι;

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η διαφορά με το xiaomi (που αναφέρεται πιο πανω) είναι ότι μετά το καλοκαίρι θα το πάρουμε στα ~500€  ενώ η one δυστυχώς δεν ρίχνει τις τιμές ...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Superuser είπε

Όταν το κορυφαίο μοντέλο έχει κόστος υλικών ένα 500αρικο πόσο θέλετε να σας το πουλήσει;

Βάλτε φόρους, βάλτε έξοδα παραγωγής,έρευνας και πολλά άλλα

Αυτοί να μην βγάλουν κάτι;

Το νουμερο αυτο που το βρηκες; Γελασα πολυ.

https://www.notebookcheck.net/The-OnePlus-7-Pro-only-costs-324-to-build-Comparison-with-the-Galaxy-S10.427693.0.html

Επεξ/σία από judgevag
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...