Προς το περιεχόμενο

ΟnePlus 8 και OnePlus 8 Pro με οθόνες Fluid AMOLED 90Hz και 120Hz, Snapdragon 865 και 5G


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 139
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ίσως η καλύτερη συσκευή μαζι με το S 20 ultra....

Η τιμή αναμενόμενη αφού αυτή τη στιγμή προσφέρει τα πάντα...

Αξιζει η όχι το 1000ρικο,όχι φυσικά όπως και καμία συσκευή από οποιαδήποτε εταιρεία...Είναι προϊόντα υπερκοστολογιμενα,και ίσως η ύφεση παγκοσμίως που έρχεται χτυπήσει καμπανάκι να ξαναδούν το θέμα τιμής...

Όταν η  Samsung έβαλε κυρτή οθόνη όλοι πέσανε να την φάνε...

Τώρα που οι υπόλοιποι κατασκευαστές την υοθετησανε δεν μίλησε κανείς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προς τιμήν της σημερινής παρουσίασης θα έλεγα να ονομαστεί ο SARS 2 σε SARS 2 Pro. 😛

Δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο μετά από 40+ σχόλια στο άρθρο!!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, judgevag είπε

Το νουμερο αυτο που το βρηκες; Γελασα πολυ.

https://www.notebookcheck.net/The-OnePlus-7-Pro-only-costs-324-to-build-Comparison-with-the-Galaxy-S10.427693.0.html

Αφού το mi 10 pro κοστίζει τόσο σε υλικά

Ε τόσο θα κοστίζει και το one+8

Εγώ να δεις πόσο γέλασα που ανέβασες λινκ για το 7pro

Επεξ/σία από Superuser
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, judgevag είπε

Εχεις ιδεα ποιο ειναι το κοστος τη συσκευης σε υλικά; Και μην ακουω για υλοποιησεις... η τεχνογνωσια ετοιμη ειναι απο προηγουμενα μοντελα, πανω εκει δουλευουν. Δεν ξεκινανε ανακαλύπτοντας τη φωτια κάθε χρονο.

Οσο κυκλοφορουν αγοραστες με αυτη τη λογικη αυτες τις τιμες θα εχουμε. 

Προσωπική μου άποψη. Ποτε πανω απο 300ε για κινητο. 650ε εκανε το λαπτοπ μου, το εχω 5.5 χρόνια ηδη, και θα το εχω αλλα 4.5 ανετα για απλες εργασίες (εχουν γίνει και 2 αναβαθμίσεις 150 ssd στον 1.5 χρονο, 60ε ram στα 5 χρονια).. συνολο 860ε.... επενδυση για 10 χρονια....οχι να σκας σχεδον 1000αρικο και σε 2 χρονια να σε παταει το κινητο των 200ε, αυτο ειναι ξεφτιλα και ενδειξη της αισχροκερδιας και υπερτιμολογησης που υπαρχει.

Δεν μπορώ να καταλάβω αν τρολάρεις ή εννοείς όσα γράφεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τιμές εκεί είναι για τις ναυαρχίδες. Τέλος. 
Και θα ανεβαίνουν. Τί συζητάμε τώρα;

Σαν συσκευή όμως δείχνει να είναι φοβερή. 
Η κορυφαία στον χώρο του Android, με μία επιφύλαξη για τις κάμερες και την απόδοσή τους σε σχέση με το s20.  
Huawei δεν αναφέρω καν ελλείψει gapps (aka κουτσό άλογο). 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Superuser είπε

Αφού το mi 10 pro κοστίζει τόσο σε υλικά

Ε τόσο θα κοστίζει και το one+8

Εγώ να δεις πόσο γέλασα που ανέβασες λινκ για το 7pro

Δε βρισκα αξιοπιστη δημοσιευση για το 8. Mικρη η διαφορα εξαλλου λογικα, αφου μικρη και η διαφορα τον επιδοσεων και των συνολικων spec.. BTW 400 ειναι το mi 10 https://cntechpost.com/2020/02/29/xiaomis-lei-jun-responds-to-xiaomis-10-bom-cost-report/

Επισης οι τιμες αυτες μειωνονται συνεχως, δεν εχουν ολο το στοκ ετοιμο απο τωρα.... 

Ολοι τοσο εξυπνοι ειστε εδω μεσα; Ή εθελοτυφλειτε απλα για να γραψετε τις μλ***ς σας; 

ΥΓ: 400ε bom cost το MI10...ε αρα ας δωσουμε x2.5 να το αγορασουμε...sEemC LEgIt

Τελος το μαθημα τωρα, δε φταιμε εμεις αν δε βγαλατε γυμνασιο

Επεξ/σία από judgevag
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαίρομαι που κάποιοι άρχισαν δειλά δειλά να καταλαβαίνουν ότι Όλες οι εταιρείες έχουν μοναδικό σκοπό το κέρδος.

Πραγματικα ρε παιδιά πιστέψατε ποτέ ότι η One plus ήθελε ποτέ να σας δώσει ότι καλύτερο στην φτηνότερη τιμή;

Βριζατε όλοι χυδαία την Apple μέχρι που καταλάβατε πως δεν υπάρχει ούτε Apple, ούτε Samsung , ούτε xiaomi, ούτε Huawei...

Τα λεφτουδακια σας θέλουν και καλά κάνουν. Εσείς από την άλλη καλό είναι να σταθμίζετε τις ανάγκες σας και να πάρετε αυτό που σας χρειάζεται και ταυτόχρονα έχετε την οικονομική δυνατότητα.

Σε κάθε περίπτωση τρία είναι τα κορυφαία κινητά : S 20 plus, One plus 8 pro, 11 pro max

Προφανώς και το S20 αυτή την στιγμή ικανοποιεί το 80% του πληθυσμού όπως και το iPhone 11 και το one plus 7.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 λεπτά πριν, music_lover είπε

Δεν μπορώ να καταλάβω αν τρολάρεις ή εννοείς όσα γράφεις.

Συγκρινε s8 με xiaomi note 8 pro να δεις αν τρολαρω η οχι.... Διαφορα 2 χρονια + 5 μηνες.

Να σημειωθει οτι για το 98% του πλυθησμου το κινητο ειναι facebook/instagram machine. Απο εκει καταλαβαινεις με τη φαρα ανθρωπων εχω να αντιπαραθεσω αποψεις. Ακομη και εναν power user τον καλύπτει το κινητο των 300ε ανετα για 2 χρονια αν βγαλεις εκτος την καμερα. Το ξερω επειδη ειμαι power user.

Επεξ/σία από judgevag
  • Like 1
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, judgevag είπε

Δε βρισκα αξιοπιστη δημοσιευση για το 8. BTW 400 ειναι το mi 10 https://cntechpost.com/2020/02/29/xiaomis-lei-jun-responds-to-xiaomis-10-bom-cost-report/

Επισης οι τιμες αυτες μειωνονται συνεχως, δεν εχουν ολο το στοκ ετοιμο απο τωρα.... 

Ολοι τοσο εξυπνοι ειστε εδω μεσα; Ή εθελοτυφλειτε απλα για να γραψετε τις μλ***ς σας; 

ΥΓ: 400ε bom cost το MI10...ε αρα ας δωσουμε x2.5 να το αγορασουμε...sEemC LEgIt

Κοντά έπεσα..τα μισά λεφτά μόνο τα υλικά

κόστος παραγωγής, έρευνας, διαφήμισης, φόρους δεν θα βάλεις;

Η τα εργοστάσια στην Κίνα δουλεύουν τσάμπα νομίζεις;

Αν σου φαίνεται ακριβό μην το αγοράζεις στο φινάλε,η εταιρεία θεώρησε ότι τόσο έπρεπε να το κοστολογισει 

Έχει και αλλού πορτοκάλια και πιο φθηνά μάλιστα

 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, judgevag είπε

Συγκρινε s8 με xiaomi note 8 pro να δεις αν τρολαρω η οχι.... Διαφορα 2 χρονια + 5 μηνες.

Να σημειωθει οτι για το 98% του πλυθησμου το κινητο ειναι facebook/instagram machine. Απο εκει καταλαβαινεις με τη φαρα ανθρωπων εχω να αντιπαραθεσω αποψεις. Ακομη και εναν power user τον καλύπτει το κινητο των 300ε ανετα για 2 χρονια αν βγαλεις εκτος την καμερα. Το ξερω επειδη ειμαι power user.

Την πετσόκοψε άσχημα την Xiaomi η Oneplus. Καταλαβαίνω τον πόνο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, judgevag είπε


ΥΓ: 400ε bom cost το MI10...ε αρα ας δωσουμε x2.5 να το αγορασουμε...sEemC LEgIt

Που κολλάει το BOM; Τσιπάκια χύμα αγοράζεις, όχι κινητό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, judgevag είπε

Να σημειωθει οτι για το 98% του πλυθησμου το κινητο ειναι facebook/instagram machine. Ακομη και εναν power user τον καλύπτει το κινητο των 300ε ανετα για 2 χρονια αν βγαλεις εκτος την καμερα. Το ξερω επειδη ειμαι power user.

ωπωπωππωπ εδω φιλε εισαι λαθος... δε θα κρινεις εσυ τι καλυπτει καποιον και τι οχι, το τι θεωρεις εσυ power user ειναι δικια σου αποψη αλλα επειδη και μεις κανουμε χρηση smartphone θα σου πω μια εμπειρια. Ειχα παρει 300€ τελη του 2015 το Oneplus X το οποιο ηταν εξοπλισμενο με τον τοτε top επεξεργαστη snapdragon 801 Και 3gb ram, και μαλιστα σε compact μεγεθος. μετα ομως απο 2+ χρονια χρησης η μπαταρια εχασε την αποδοτηκοτητα και το κινητο κολλουσε συνεχως, και δε σηκωνε πολλες εφαρμογες. Και φαντασου οτι οι κυκλοι φορτισης που του εκανα ηταν ισως οι καλτεροι που μπορει να κανει καποιος. Μολις επεφτε η μπαταρια στο 1% το κουμπωνα στη φορτιση και δεν το αγγιζα μεχρι να παει στο 100%, με μερικη χρηση κατα τη φορτιση καποιες φορες.

Οποτε λοιπον εσκασα το 500αρικο και πηρα το Oneplus 6 για εναν πολυ απλο λογο οτι ηθελα ενα κινητο το οποιο να μην κολλαει καθολου....ουτε στο ελαχιστο! και το πετυχα...δε χαλιεται ουτε η ψυχικη μου υγειά και ηρεμια..το κινητο παει σφαιρα και θα πηγαινει για καιρο ακομα.

Υ.Γ: Το γεγονος ομως οτι η εταιριες μπορει (σιγουρα δηλαδη) να βγαζουν ολο και πιο βαριες τις εφαρμογες ουτως ωστε να μας αναγκαζουν να αλλαζουμε κινητα καθε λιγο και λιγακι, ναι ειναι μια πολυ κακη πολιτικη που με εκνευριζει.

  • Like 1
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Choutas είπε

Τούμπανο κινητά. Λίγα έχουν να ζηλέψουν από κινητά άλλων εταιρειών του χιλιάρικου.

Μα φυσικά αγαπητέ. Τι να ζηλέψουν; Αφού κι αυτά είναι κινητά του χιλιάρικου!!!

ΥΓ.  Φυσικά εάν κάνεις αποφορολόγηση, το βρεις προσφορά σε κανένα κινεζομάγαζο, περιμένεις κάποιο promotion, πουλήσεις και 2 iphone, πάρεις από τον παππού χαρτζιλίκι και το βρεις ΜΤΧ μίας εβδομάδας, ΟΤΑΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΥΜΒΟΥΝ ΜΑΖΙ ...θα σου βγει τζάμπα ☺️☺️☺️☺️

Επεξ/σία από cp5120
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...