Προς το περιεχόμενο

ΟnePlus 8 και OnePlus 8 Pro με οθόνες Fluid AMOLED 90Hz και 120Hz, Snapdragon 865 και 5G


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παντως η 4500μπαταρια για κινητο με 1440p 120hz οθονη θα φευγει νερο.

Ειναι τεραστια η καταναλωση απο την παραπανω οθονη και τα hz.

Μεγαλο φαουλ αυτο απο την Oneplus,ειδικα οταν μου βαζει 4300μπαταρια στο μικροτερο 8.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 139
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπορεί να λέει τιμή 899/999 δολάρια για την 8/12αρα έκδοση αλλά και σαν ευρώ πάλι 899/999 λέει στο site.

Αυτό σημαίνει ο,τι το κινητό κάνει παραπάνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ΓιώργοςΒ. είπε

Ίσως μιλάμε για την πιο ολοκληρωμένη συσκευή της χρονιάς . 

Δεν θα σύγκρινα ένα προϊόν με άλλο λειτουργικό , αφού ο καθένας επιλέγει ότι τον βολεύει . Αν μου περίσσευαν 1000€ θα το έπαιρνα άμεσα , αφού το επόμενο μοντέλο στο 6μηνο θα έχει πολύ μικρές διαφορές . 

1 review πρόλαβα να δω και μιλάει για τραγική κάμερα. Όχι ότι είναι το 1ο κριτήριο για μένα, αλλα μιλάμε γιανμη αποδέκτη εικόνα. Σε παραπέμπω στο βίντεο των Hardware Canucks. Για op8 κανένα σχόλιο. Απαράδεκτο. 

Να διευκρινίσω ότι είμαι κάτοχος OP 6 και κυριολεκτικά περίμενα την ανακοίνωση για να παραγγείλω. Τώρα δεν είμαι και τόσο σίγουρος. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Παντως η 4500μπαταρια για κινητο με 1440p 120hz οθονη θα φευγει νερο.

Ειναι τεραστια η καταναλωση απο την παραπανω οθονη και τα hz.

Μεγαλο φαουλ αυτο απο την Oneplus,ειδικα οταν μου βαζει 4300μπαταρια στο μικροτερο 8.

Εδώ το λάθος είναι που δεν έδωσε επιλογή και για 90Hz. Τα 120Hz είναι άχρηστα ούτως η άλλως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, cp5120 είπε

Μα φυσικά αγαπητέ. Τι να ζηλέψουν; Αφού κι αυτά είναι κινητά του χιλιάρικου!!!

ΥΓ.  Φυσικά εάν κάνεις αποφορολόγηση, το βρεις προσφορά σε κανένα κινεζομάγαζο, περιμένεις κάποιο promotion, πουλήσεις και 2 iphone, πάρεις από τον παππού χαρτζιλίκι και το βρεις ΜΤΧ μίας εβδομάδας, ΟΤΑΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΥΜΒΟΥΝ ΜΑΖΙ ...θα σου βγει τζάμπα ☺️☺️☺️☺️

Ή ακριβότεργ του έκδοση είναι στο χιλιάρικο. Το απλό στην φθηνότερη ξεκινάει στα 700. Ακόμα και αυτό που κάνει 1000 είναι καλύτερο από κινητά που κάνει 1000+ ευρώ. Αυτό εννοούσα

18 λεπτά πριν, cp5120 είπε

Μα φυσικά αγαπητέ. Τι να ζηλέψουν; Αφού κι αυτά είναι κινητά του χιλιάρικου!!!

ΥΓ.  Φυσικά εάν κάνεις αποφορολόγηση, το βρεις προσφορά σε κανένα κινεζομάγαζο, περιμένεις κάποιο promotion, πουλήσεις και 2 iphone, πάρεις από τον παππού χαρτζιλίκι και το βρεις ΜΤΧ μίας εβδομάδας, ΟΤΑΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΥΜΒΟΥΝ ΜΑΖΙ ...θα σου βγει τζάμπα ☺️☺️☺️☺️

Ή ακριβότερη του έκδοση είναι στο χιλιάρικο. Το απλό στην φθηνότερη ξεκινάει στα 700. Ακόμα και αυτό που κάνει 1000 είναι καλύτερο από κινητά που κάνει 1000+ ευρώ. Αυτό εννοούσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους αγοράζουν με επίσημες τιμές είναι μια χαρά. Για τους υπόλοιπους δυστυχώς όχι. Η oneplus μπαίνει σιγά σιγά στα νερά της Apple. Δεν ξέρω κατά πόσο θα τα καταφέρει. Μεγάλο μείον είναι ότι δεν μπορείς επίσης να αγοράσεις παλιότερο μοντέλο της εταιρίας. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DVaderLa είπε

1 review πρόλαβα να δω και μιλάει για τραγική κάμερα. Όχι ότι είναι το 1ο κριτήριο για μένα, αλλα μιλάμε γιανμη αποδέκτη εικόνα. Σε παραπέμπω στο βίντεο των Hardware Canucks. Για op8 κανένα σχόλιο. Απαράδεκτο. 

Να διευκρινίσω ότι είμαι κάτοχος OP 6 και κυριολεκτικά περίμενα την ανακοίνωση για να παραγγείλω. Τώρα δεν είμαι και τόσο σίγουρος. 

Καλά αυτό ανέκαθεν ήταν το αδύναμο σημείο της εταιρείας . Ίσως να γίνεται και σκόπιμα , για να θέλει συνέχεια αναβάθμιση ο κάτοχος σου πιο καινούριο , για να δει έστω και μια μικρή διαφορά . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, pangalan89 είπε

Καλα πολυ μπακαλιστικα  913-24% = 693 . Τελος παντων κουβεντα να γινεται

Δεν είναι ρε .. ακόμα και μπακαλιστικα . Από εκεί που θα βάλεις να το πάρεις με τιμολόγιο θα το πάρεις με 60+70 ευρώ πάνω στην τιμή από ότι στο επίσημο.. αυτό σου εξηγώ αλλά δεν θες να καταλάβεις.. θα βάλεις και +20-25 ευρώ μεταφορικά .... Ίσα βάρκα ίσα γυαλός...!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, pimjy1214 είπε

οπως εσυ ειμαι μεταξυ ΜΙ10 και OP8.. 

το πρωτο εχει καλυτερη μπαταρια και πιο γρηγορη ραμ gddr5

Το δευτερο εχει 2 σιμ και πιο σμουθ λειτουργικο..

Βασικά ίδια μπαταρία και ίδια μνήμη έχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eξαιρετικη και πληρεστατη προταση το Pro αφου πλεον ενσωματωνει ασυρματη φορτιση και αδιαβροχοποιηση, η οποια μαλλον ειναι και ο λογος που απαρνηθηκε την πτυσσομενη καμερα και το εριξε στο punchole.

Κορυφαιο hardware και λογικα ενα επισης κορυφαιο software. 

Congratz.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, pimjy1214 είπε

δεν μιλησα για τα προ μοντελα...

το απλο εχει μικροτερη μπαταρια και gddr4

Αν ειναι να δωσω 900, δινω 1000 και παιρνω ιφον, για μενα τα προ μοντελα δεν ειναι επιλογη.

Πάρε iphone. Σου είπε κανείς να κάνεις το αντίθετο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, pangalan89 είπε

912 ευρω πολυ στρογγυλα, με αποφορολογηση (αν υποστηριζεται) ειναι 693 

Νομίζω το κάνεις λάθος . Δεν κάνεις 912 *24% 

Κανείς 912 /1.24 για να βγει το αποφορολόγητο για να δεις το ακριβός ποσό!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...