Προς το περιεχόμενο

ΟΤΕ: Τα δίκτυα αντέχουν παρά την τεράστια αύξηση στην κίνηση σταθερής και κινητής τηλεφωνίας


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και εγώ με ΟΤΕ στο σπίτι δεν έχω δει διαφορά στην ταχύτητα και δουλεύουμε 2 άτομα ταυτόχρονα. Ειδικά εγώ συνδέομαι με VPN στο PC της δουλείας (100ρα καθαρή η σύνδεση στη εταιρία) και δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα πρόβλημα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 85
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, cool_ted είπε

COSMOTE TV SPORT δεν έχουμε live αγώνες και πληρώνουμε κανονικά. Αυτό δεν το σχολίασε. Πήρα τηλ και μου παν δεν προβλέπεται κάποια μείωση κλπ.

Η UEFA δεν έχει πει ότι οι υπόλοιποι αγώνες θα γίνουν το καλοκαίρι κεκλεισμένων των θυρών;

Δεν πρόκειται να δεχτούν μείωση από τη στιγμή που δεν τη δέχονται το καλοκαίρι γιατί δεν έχει live αγώνες.

Ο μόνος λόγος που ίσως να δέχονταν μείωση είναι αν δεν γίνουν οι αγώνες κι αυτό δεν νομίζω να είναι ξεκάθαρο ακόμη.

Λογικά αντί να δούμε τους αγώνες τώρα θα τους δούμε τον Ιούλιο που πριν δεν βλέπαμε τίποτε live.

Επεξ/σία από aypnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως η σημερινή εικόνα της 24 άρας γραμμής  μου COSMOTE στις 9μμ στη Θεσ/νίκη δεν λέει το ίδιο....νομίζω εγώ.

 

735361004_Cosmote14_4.jpg.a09815072c68292e947bffd83ca63382.jpg

Επεξ/σία από skskre
  • Like 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, lion2486 είπε

Εμένα 2+ εβδομάδες τώρα το VDSL (που συγχωρίζει στα 27) έχει κόφτη στα 10! (Vodafone)

 

Εμένα πάλι, με Vodafone, εδώ και κάνα μήνα συγχρονίζει στα 55 ενώ έχω 50άρι και τα πιάνω όντως. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, skskre είπε

Πάντως η σημερινή εικόνα της 24 άρας γραμμής  μου COSMOTE στις 9μμ στη Θεσ/νίκη δεν λέει το ίδιο....νομίζω εγώ.

 

735361004_Cosmote14_4.jpg.a09815072c68292e947bffd83ca63382.jpg

 

Με 500ms ping, μάλλον κάτι ανεβοκατεβάζεις και δεν το πήρες χαμπάρι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, cool_ted είπε

COSMOTE TV SPORT δεν έχουμε live αγώνες και πληρώνουμε κανονικά. Αυτό δεν το σχολίασε. Πήρα τηλ και μου παν δεν προβλέπεται κάποια μείωση κλπ.

Γιατί να κάνει μείωση? Δεν είναι δική του υπευθυνότητα που δεν έχουμε live αγώνες, όταν και αν γίνουν θα τους δείξει. 

Σχετικά με το θέμα πάντως, η Voda τουλάχιστον στην περιοχή μου με VDSL έχει αρκετά θέματα, τόσο στο σπίτι όσο και στο γραφείο. Εμπιστεύομαι τις δικές μου εμπειρίες πολύ περισσότερο από έναν Διευ. Σύμβουλο. 

Παραδόξως η Voda στο κινητό πάντως δεν έχω δει κανένα απολύτως πρόβλημα, και τις φορές που είχα πρόβλημα στο σπίτι με τη VDSL έκανα tethering και όταν ήταν ταχύτατα με το 4G. 

Επεξ/σία από polaki
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Και σ'εμένα εδώ, η Nova  (forthnet) άντεξε - τα καλώδια δεν έχουν κοπεί και ούτε καν κουνιούνται. Η ταχύτητα βέβαια, απο 17-18 mbps που έπιανα τους προηγούμενους 12 μήνες μέχρι πριν ένα μήνα, έχει πέσει στα 5-6 mbps όλον τον μήνα, αλλά άντεξε. Δόξα τον θεό δεν τραυματίστηκε κανείς ακόμα...

Α, και με αφορμή την συζήτηση εδώ, πήρα πριν λίγο  (2 μετά τα μεσάνυχτα) στην τεχνική υποστήριξη της Nova  και το σύστημα μου είπε, "χρόνος αναμονής τουλάχιστον 15 λεπτά" και φυσικά το έκλεισα. Σκέφτηκα τι χρόνο αναμονής θα μου έλεγε αν έπαιρνα το πρωί και μου ήρθε ένα δάκρυ...

Επεξ/σία από Eloy
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, kotronas είπε

κάτσε να γίνει επιτάφιος live online και εάν δεν κρασάρει το σύστημα να μου περάσετε χαλκά.

Παίζει να έχει χειρότερη ανάλυση και από τα παιχνίδια του Γιουρόπα Λιγκ στον ΑΝΤ1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ καρφί με VDSL Wind 100/10 . Ούτε 1 kbps πιο κάτω το κλείδωμα .  Μόνο δύο βράδια τη πρώτη βδομάδα της καραντίνας μάλλον τα έπαιξαν οι DNS servers και δεν μου άνοιγε  urls του εξωτερικού  κατά διαστήματα  .

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...