Προς το περιεχόμενο

ΟΤΕ: Τα δίκτυα αντέχουν παρά την τεράστια αύξηση στην κίνηση σταθερής και κινητής τηλεφωνίας


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, nvel είπε

φυσικά και υπάρχει ακόμα ο ΟΤΕ, σε αυτόν ανήκει το 100% της cosmote. Έχεις προσπαθήσει να αγοράσεις μετοχές cosmote;

μετοχές οτε ? π-οτε οσο ειναι αυτος ο ceo επάνω ,  α καταλαβα ως οτε ειναι στο χρηματιστήριο

Επεξ/σία από ethereum
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 85
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

8 ώρες πριν, panosk111178 είπε

Τι μας ενδιαφέρει αν είναι γερμανικών συμφερόντων και η Vodafone είναι ξένων συμφερόντων και η Wind το ίδιο! το θέμα είναι να κατεβάσουν την τιμή του internet που είναι εξαιρετικά ακριβή στην Ελλάδα και σταθερή και ειδικά στην κινητή τηλεφωνία

Στη σταθερή καλά είμαστε σε σχέση με άλλους, στην κινητή έχουμε σοβαρό θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, ninjanody είπε

Σε εμένα δεν παρατήρησα κάποια φοβερή πτώση ταχύτητας και το τσεκάρω διάφορες ώρες κάθε μέρα.

9286109078.png

 

 

 

 

Kι εγώ κανένα θέμα σε 50αρα.

 

9286904545.png

Επεξ/σία από elteo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, ethereum είπε

μετοχές οτε ? π-οτε οσο ειναι αυτος ο ceo επάνω ,  α καταλαβα ως οτε ειναι στο χρηματιστήριο

είναι ως οτε γιατί αυτή είναι η μητρική εταιρία, η cosmote είναι απλώς μια μόνο από τις θυγατρικές εταιρίες του οτε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εξαιρεσει κανεις οτι σε 50αρα, την εχει στανταρ την ημερησια αποσυνδεση και οτι σερνεται σε στριμινγκ (εκτος νετφλιξ), ναι αντεξε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

To Speedtest, ότι θέλει δείχνει... Το δοκιμάζω σήμερα με διάφορους απο τους servers που έχει σαν επιλογές και στην καλύτερη περίπτωση μου δείχνει 5 mbps... Bάζω να κατεβάσω με utorrent και μου δείχνει σταθερό αθροιστικά download 1.6MB/sec δηλαδή 12.8 mbps...

Επεξ/σία από Eloy
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 14/04/2020 at 23:36, cool_ted said:

COSMOTE TV SPORT δεν έχουμε live αγώνες και πληρώνουμε κανονικά. Αυτό δεν το σχολίασε. Πήρα τηλ και μου παν δεν προβλέπεται κάποια μείωση κλπ.

Εμένα μου ενεργοποίησαν δωρεάν το πακέτο Cinema (δεν το είχα)... και κάθομαι και βλέπω Cinema Disney 😠!

23 hours ago, BurnedPriest said:

 

Εμένα πάλι, με Vodafone, εδώ και κάνα μήνα συγχρονίζει στα 55 ενώ έχω 50άρι και τα πιάνω όντως. 

Εχω 50άρα Vodafone (δυτικά του Ηρακλείου) εδώ και 2 χρόνια και κάτω από τα 46 δεν έχει πέσει ποτέ. Έχω την εντύπωση ότι η ποιότητα έχει διακυμάνσεις πολλή ανά περιοχή και ανάλογα το τι φόρτο έχουν τα DSLAM.

image.png.0319ec7089e65778ce7b0e15be42d505.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξέρω τι γίνεται εκεί στη πρωτεύουσα, εδώ στην επαρχία όμως, και συγκεκριμένα στην ανατολική Κρήτη είναι τραγικά τα πράγματα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, manval είπε

Εχω 50άρα Vodafone (δυτικά του Ηρακλείου) εδώ και 2 χρόνια και κάτω από τα 46 δεν έχει πέσει ποτέ. Έχω την εντύπωση ότι η ποιότητα έχει διακυμάνσεις πολλή ανά περιοχή και ανάλογα το τι φόρτο έχουν τα DSLAM.

image.png.0319ec7089e65778ce7b0e15be42d505.png

Κι εγώ το ίδιο στο Περιστέρι, την ίδια ταχύτητα πιάναμε, αλλά μου κάνει εντύπωση γιατί έχω 5 Mbps περισσότερα τον τελευταίο καιρό, γι'αυτό το ανέφερα. 
image.png.dc27c1fe7c712d9532e389579f27d5a1.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
3 hours ago, BurnedPriest said:

Κι εγώ το ίδιο στο Περιστέρι, την ίδια ταχύτητα πιάναμε, αλλά μου κάνει εντύπωση γιατί έχω 5 Mbps περισσότερα τον τελευταίο καιρό, γι'αυτό το ανέφερα. 
image.png.dc27c1fe7c712d9532e389579f27d5a1.png

Για δες μήπως αυξήθηκε ο συγχρονισμός στο modem/router από 49999/4999 σε 54999/5499.

Έχει αρχίσει σταδιακά ο ΟΤΕ να ανεβάζει 10% τον συγχρονισμό στις δικές του καμπίνες, όπως το έχουν εξαρχής οι Vodafone και Wind στις δικές τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Thresh είπε

Για δες μήπως αυξήθηκε ο συγχρονισμός στο modem/router από 49999/4999 σε 54999/5499.

Έχει αρχίσει σταδιακά ο ΟΤΕ να ανεβάζει 10% τον συγχρονισμό στις δικές του καμπίνες, όπως το έχουν εξαρχής οι Vodafone και Wind στις δικές τους.

Ναι, το είπα και πιο πάνω, συγχρονίζω στα 55. Για ποιόν λόγο γίνεται όμως? Στο μέλλον δηλαδή θα διαφημίζουν τις συνδέσεις τους ως 55 Mbps?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
24 minutes ago, BurnedPriest said:

Ναι, το είπα και πιο πάνω, συγχρονίζω στα 55. Για ποιόν λόγο γίνεται όμως? Στο μέλλον δηλαδή θα διαφημίζουν τις συνδέσεις τους ως 55 Mbps?

Για να δίνει καθαρό 50αρι στο throughput (downloading) το οποίο δεν βλέπαμε εξαιτίας των overheads.

Το ίδιο κάνουν κι οι Wind και Vodafone στις περιοχές που έχουν δικές τους καμπίνες.

Στις 100αρες είναι +10Mbps και στις 200αρες +20Mbps.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...