Προς το περιεχόμενο

Υπερχρεώσεις Συνεργείων (Εμπειρίες μου!)


Jethro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειπαμε την ανωτερη γνωση σου την παραδεχομαι ξεκολα... με τις εμπειρίες σου εχω προβλημα

Επεξ/σία από SPYRER_007
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 144
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, SPYRER_007 είπε

Ειπαμε την ανωτερη γνωση σου την παραδεχομαι ξεκολα... με τις εμπειρίες σου εχω προβλημα

Για τις κακές εμπειρίες δεν ευθύνομαι εγώ.

 

Πρόσφατα τέλειωσε η εγγύηση και χρειάστηκε να βρω συνεργείο, προτίμησα να δοκιμάσω σε εκτός αντιπροσωπείας και ένιωσα άσχημα να με κοροϊδεύουν για να δικαιολογήσουν κάποιες χρεώσεις. Επειδή έχω γνώση μερικών διαδικασιών και λέγανε ότι πρέπει να πάνε μέσω Άρτας προφανώς και είναι άσχημο.

Το όλο τοπικ ήταν να κάνω διάλογο πως αντιμετωπίζετε όλοι τέτοιες καταστάσεις και αν έχετε βρει αξιόλογο συνεργείο με καθαρά λόγια. Δεν αντιλαμβάνομαι γιατι τόσο μόχθο.

Σε όλα τα επαγγέλματα υπάρχουν καλοί και κακοί επαγγελματίες όπως και πελάτες.

Αναζητούσα απο δική σας εμπειρία εναν καλο επαγγελματία ώστε να έχει εναν καλό πελάτη να γουστάρει την δουλεία όσο εγώ γουστάρω το αυτοκίνητο μου.

 

Επεξ/σία από Jethro
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Jethro είπε

Για τις κακές εμπειρίες δεν ευθύνομαι εγώ.

Πρόσφατα τέλειωσε η εγγύηση και χρειάστηκε να βρω συνεργείο, προτίμησα να δοκιμάσω σε εκτός αντιπροσωπείας και ένιωσα άσχημα να με κοροϊδεύουν για να δικαιολογήσουν κάποιες χρεώσεις. Επειδή έχω γνώση μερικών διαδικασιών και λέγανε ότι πρέπει να πάνε μέσω Άρτας προφανώς και είναι άσχημο.

Το όλο τοπικ ήταν να κάνω διάλογο πως αντιμετωπίζετε όλοι τέτοιες καταστάσεις και αν έχετε βρει αξιόλογο συνεργείο με καθαρά λόγια. Δεν αντιλαμβάνομαι γιατι τόσο μόχθο.

Σε όλα τα επαγγέλματα υπάρχουν καλοί και κακοί επαγγελματίες όπως και πελάτες.

Αναζητούσα απο δική σας εμπειρία εναν καλο επαγγελματία ώστε να έχει εναν καλό πελάτη να γουστάρει την δουλεία όσο εγώ γουστάρω το αυτοκίνητο μου.

Εκτός αντιπροσωπίας, σε σχετικά νέο αυτοκίνητο, κινδυνεύεις να πέσεις σε κασκαντέρ. Ούτε το manual έχουν, ούτε την εκπαίδευση, ούτε την εγγύηση της BMW.  Αν οικονομικά δεν μπορείς να το συντηρήσεις, ξεφορτώσου το και πάρε αυτοκίνητο σύμφωνα με την οικονομική σου δύναμη.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, NiKoSmile είπε

Εκτός αντιπροσωπίας, σε σχετικά νέο αυτοκίνητο, κινδυνεύεις να πέσεις σε κασκαντέρ. Ούτε το manual έχουν, ούτε την εκπαίδευση, ούτε την εγγύηση της BMW.  Αν οικονομικά δεν μπορείς να το συντηρήσεις, ξεφορτώσου το και πάρε αυτοκίνητο σύμφωνα με την οικονομική σου δύναμη.

Μπορώ να το συντηρώ προφανώς, δεν είναι κακό να θες να γλυτώσεις λίγα χρήματα και να δώσεις δουλεία και ψωμί σε ένα μικρότερο συνεργείο όμως από την άλλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Jethro είπε

 και να δώσεις δουλεία και ψωμί σε ένα μικρότερο συνεργείο όμως από την άλλη.

Φίλε μου, συγνώμη που επεμβαίνω κιόλας, αλλά εσύ δεν θέλεις να δώσεις πουθενά ψωμί. 

Θέλεις να βγάλεις το λάδι του άλλου, και να μην πληρώσεις τίποτα αν γίνεται,και παίζοντας τον έξυπνο σε όλους. 

Αν μπορούσες να φτιάξεις και όλη την BMW μόνος σου και να την βγάλεις παραγωγή για εσένα θα το έκανες απλά για να γλυτώσεις χρήματα.

Συγνώμη που απαντάω έτσι, αλλά με αυτά που γράφεις 5 σελίδες αυτό φαίνεται,και με το σκεπτικό σου και με τους τρόπους σου. Εύχομαι στην δουλειά σου να μην βρεθούν τέτοια άτομα ΠΟΤΈ!

(δεν είμαι μηχανικός αυτοκινητων και ούτε έχω σχέση με τέτοιο χώρο) 

Καλή συνέχεια σε όλους. 😁

 

Επεξ/σία από stelios18120
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, stelios18120 είπε

Φίλε μου, συγνώμη που επεμβαίνω κιόλας, αλλά εσύ δεν θέλεις να δώσεις πουθενά ψωμί. 

Θέλεις να βγάλεις το λάδι του άλλου, και να μην πληρώσεις τίποτα αν γίνεται,και παίζοντας τον έξυπνο σε όλους. 

Αν μπορούσες να φτιάξεις και όλη την BMW μόνος σου και να την βγάλεις παραγωγή για εσένα θα το έκανες απλά για να γλυτώσεις χρήματα.

Συγνώμη που απαντάω έτσι, αλλά με αυτά που γράφεις 5 σελίδες αυτό φαίνεται.

Καλή συνέχεια σε όλους. 😁

Αν κατάλαβες αυτό τι να σου πω.

 

Το μονο που επαναλμβάνω συνεχώς ειναι να μιλάνε ξεκάθαρα και οχι να μου λενε πραγματα που δεν ισχύουν. Όπως εγραψα και στο αρχικο πόστ δεν ειναι τα χρήματα αλλα η κοροϊδία.

Σε κανένα συνεργείο δεν το έπαιξα έξυπνος, στο ένα που πήγα μονο τον ρώτησα γιατι δεν ακολουθεί το manual του αυτοκινήτου και κανει του κεφαλιου του ευγενικά. Το να νοιάζομαι για την περιουσία μου είναι σημαντικό. Όπως αν πάρεις κάποιον να σου βάψει το σπίτι και κάνει του κεφαλιού του προφανώς και θα του πεις κάτι..

Ευτυχώς δεν έχω κοροϊδέψει κανέναν στη δουλεία μου ώστε να το παίξει έξυπνος.

Καλη συνέχεια και σε σενα !

Επεξ/σία από Jethro
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, Jethro είπε

Για τις κακές εμπειρίες δεν ευθύνομαι εγώ.

Πρόσφατα τέλειωσε η εγγύηση και χρειάστηκε να βρω συνεργείο, προτίμησα να δοκιμάσω σε εκτός αντιπροσωπείας και ένιωσα άσχημα να με κοροϊδεύουν για να δικαιολογήσουν κάποιες χρεώσεις. Επειδή έχω γνώση μερικών διαδικασιών και λέγανε ότι πρέπει να πάνε μέσω Άρτας προφανώς και είναι άσχημο.

Το όλο τοπικ ήταν να κάνω διάλογο πως αντιμετωπίζετε όλοι τέτοιες καταστάσεις και αν έχετε βρει αξιόλογο συνεργείο με καθαρά λόγια. Δεν αντιλαμβάνομαι γιατι τόσο μόχθο.

Σε όλα τα επαγγέλματα υπάρχουν καλοί και κακοί επαγγελματίες όπως και πελάτες.

Αναζητούσα απο δική σας εμπειρία εναν καλο επαγγελματία ώστε να έχει εναν καλό πελάτη να γουστάρει την δουλεία όσο εγώ γουστάρω το αυτοκίνητο μου.

Φτιαχτο μονος σου αγορι μου να γουσταρεις και αυτο ΔΕΝ το λεω καθολου ειρωνικα .Απλα μην τσουβαλιαζεις ενα κλαδο για να δικαιολόγησης την επολογη.Το μονο που εχω να σου πω ειναι για τον σπανο στην αμφιθεας που ξερω τον υπευθηνο συνεργειου και ξερω οτι ειναι άψογος στη δουλεια του .Αλλα εκει αμα πας και κάτσεις πανω απο το κεφαλι του μηχανικού και του λες αυτα θα σε πεταξουν εξω με τις κλωτσιες

Επεξ/σία από SPYRER_007
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, SPYRER_007 είπε

Φτιαχτο μονος σου αγορι μου να γουσταρεις και αυτο ΔΕΝ το λεω καθολου ειρωνικα .Απλα μην τσουβαλιαζεις ενα κλαδο για να δικαιολόγησης την επολογη.Το μονο που εχω να σου πω ειναι για τον σπανο στην αμφιθεας που ξερω τον υπευθηνο συνεργειου και ξερω οτι ειναι άψογος στη δουλεια του .

Δεν τσουβάλιασα το έχω γράψει εξ αρχής.

 

Σε ευχαριστώ για τη συμβουλή σου, μια τέτοια απάντηση ζητούσα. Δεν ξέρω γιατι ξέφυγε το όλο θέμα.

 

Όσο για την ενασχόληση μου με το αυτοκίνητο δεν το έκανα να το παιξω εξυπνος σε κανεναν συνεργείο. Απλα ξεκίνησα να διαβάζω και απλα μου φάνηκε τρομερα ενδιαφέρον η λειτουργία του και ασχολήθηκα για προσωπική ευχαρίστηση στην αρχή.

Όσο για την αντλία το φαουλ στην εμπειρία μου ήταν ενώ διάβασα την διαδικασία μου παρουσίαζε κάτι άλλο που ήταν βγάζω βίδες ξηλώνω τα πάντα και βλέπουμε. Και απλά το μοιράστηκα να επισημάνω ότι πήγαν να με κοροϊδέψουν και έτυχε να το γνωρίζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, SPYRER_007 είπε

Αλλα εκει αμα πας και κάτσεις πανω απο το κεφαλι του μηχανικού

Θέλω να ρωτήσω κάτι πάνω σε αυτό. Γιατί κάποιοι έχουν τόσο θέμα όταν τους ζητάς να δεις την δουλειά;

Δεν το λέω ειρωνικά ούτε υπονοώ κάτι. Πείτε με όπως θέλετε, αλλά με ενδιαφέρει. Θέλω να δω πώς λειτουργεί το μηχάνημα που με τόσον κόπο αγόρασα. Όχι, δηλαδή, για να "ελέγξω" τον μηχανικό ή κάτι τέτοιο. Να δω, να τον ρωτήσω κάτι, να μου εξηγήσει την διαδικασία κτλ..

Όπου σε τελική ανάλυση, μιας και τον πληρώνει ο πελάτης και μιλάμε για την περιουσία του, θα ήταν λογικό, θαρρώ, το να θέλει να δει τι του αφαιρεί και τι του βάζει. Εάν όντως του εγκαθιστά νέο ανταλλακτικό.

Μην παρεξηγηθώ, στον προηγούμενο τόπο διαμονής μου είχα έναν πολύ καλό μηχανικό που μου έλεγε "Έλα ΤΑΔΕ ώρα να το δούμε" και με είχε από δίπλα να μου δείχνει την όλη διαδικασία. Είχα άριστη συνεργασία με τον συγκεκριμένο και μου έμαθε/εξήγησε πολλά!

Απλώς τώρα άμα πάω σε ένα νέο συνεργείο και τον ρωτήσω τι ώρα να το φέρω για να δω κι εγώ (π.χ.) την αλλαγή στα τακάκια, είτε θα με στραβοκοιτάξει, είτε θα προσπαθήσει να το αποφύγει λέγοντας κάτι του στυλ "Δεν χρειάζεται να είσαι εδώ, θα στο φτιάξω εγώ κτλ.".

Επεξ/σία από magnam
Τυπογραφικά.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, georgerapp είπε

Καλα εσυ αδελφε μου αλλαζεις αντλια πετρελαίου οπως ειπες πριν στην αντλια νερού κανουμε συζήτηση ; 

Παιδια ειναι ευκολα ολα , γρυλακια τακους και ξεκινήστε .

Εμείς προσωπικά οποιος ερθει και μας πει , -εχω αυτο το πρόβλημα και εκανα αυτο και εκεινο και πανω στη συζήτηση πετάξει το  -μονος το φτιάχνω και εγω ξερω και να σου πω .

Α. Η τον διώχνω , εχει τυχη και ακομψα να πω εαν μπει το αμαξι μεσα θα κλείσεις το στομα σου .

Β. Τον μετράω τι μερος του λόγου ειναι και τον βάζω μεσα οπου και θα τον δουλεψουμε με το μέγιστο δυνατό κέρδος.

Διότι πολύ απλα δεν ειναι πελάτης και ουτε θα ξανά έρθει , οποτε 0νικο σεβας στο τιμολόγιο του.

Καλα αδερφε μου, εσυ εισαι ο ορισμος του επαγγελματια που ο TS ξεκινησε το thread αυτο. Αλλα σας παιρνει και τα κανετε..

Λιγα λογια και καλα, οποιος μπορει να κανει τις εργασιες μονος του, καλα κανει και τις κανει και μπραβο του που μπορει. Οποιος δεν μπορει λογω χρονου/χωρου/γνωσης, αλλα μπορει να παρει τα ανταλλακτικουλια του και να τα παει πακετο σε ενα συνεργειο εμπιστο για την τοποθετηση, ας το κανει. Οποιος δεν μπορει να το κανει ουτε αυτο, ας ψαξει να βρει αυτον που θα τον κλεβει λιγοτερο.

Επισης αγαπητε TS χωρις να αφαιρεσω κατι απο το δικιο σου, την δουλεια που εσυ εκανες σε μια ωρα, το συνεργειο ναι, μπορει να χρειαζεται το τριπλασιο απο εσενα. Το νερακι μεσα στην τρομπα σου, δεν ειναι δροσερο, καυτο ειναι. Δεν θα παει να στην αλλαξει ετσι. Θα το αφησει να κρυωσει πρωτα. Επισης καθε 3 και λιγο, καποιος θα τον διακοπτει τον ανθρωπο. Μα ενας βιαστικος πελατης για μια αλλαγουλα, μα ενα προβλημα που θα πρεπει να λυσει στον βοηθο του, μα τα τηλεφωνα και ποσα αλλα. Οποτε ναι, και εγω για τρομπα νερου το πηγα το πρωι και το πηρα το μεσημερι. Δεν σημαινει οτι θελουν ολοι να σου φανε τα λεφτα.

Πριν 2 μερες εκανα τακτικο σερβις στο δικο μου, φορτωσα πορτπαγκαζ με λαδια, φιλτρα βενζινης, καμπινας, αερος, μπουζι, τακακια και τα πηγα πακετο στο συνεργειο. Πηγα το μεσημερακι να το παρω, μου ζητησε και 30€ εργασια και ειμασταν ολοι χαρουμενοι (νταξει αυτος ισως κατι λιγοτερο, μιας και εχασε απο το κερδος των αναλωσιμων, αλλα τι να κανουμε).

Με λιγο ψαξιμο, ειδικα στα σχετικα forum για το αυτοκινητο / μοντελο σου θα βρεις αξιοπιστο συνεργειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, N3M3SiS είπε

Καλα αδερφε μου, εσυ εισαι ο ορισμος του επαγγελματια που ο TS ξεκινησε το thread αυτο. Αλλα σας παιρνει και τα κανετε..

Λιγα λογια και καλα, οποιος μπορει να κανει τις εργασιες μονος του, καλα κανει και τις κανει και μπραβο του που μπορει. Οποιος δεν μπορει λογω χρονου/χωρου/γνωσης, αλλα μπορει να παρει τα ανταλλακτικουλια του και να τα παει πακετο σε ενα συνεργειο εμπιστο για την τοποθετηση, ας το κανει. Οποιος δεν μπορει να το κανει ουτε αυτο, ας ψαξει να βρει αυτον που θα τον κλεβει λιγοτερο.

Επισης αγαπητε TS χωρις να αφαιρεσω κατι απο το δικιο σου, την δουλεια που εσυ εκανες σε μια ωρα, το συνεργειο ναι, μπορει να χρειαζεται το τριπλασιο απο εσενα. Το νερακι μεσα στην τρομπα σου, δεν ειναι δροσερο, καυτο ειναι. Δεν θα παει να στην αλλαξει ετσι. Θα το αφησει να κρυωσει πρωτα. Επισης καθε 3 και λιγο, καποιος θα τον διακοπτει τον ανθρωπο. Μα ενας βιαστικος πελατης για μια αλλαγουλα, μα ενα προβλημα που θα πρεπει να λυσει στον βοηθο του, μα τα τηλεφωνα και ποσα αλλα. Οποτε ναι, και εγω για τρομπα νερου το πηγα το πρωι και το πηρα το μεσημερι. Δεν σημαινει οτι θελουν ολοι να σου φανε τα λεφτα.

Πριν 2 μερες εκανα τακτικο σερβις στο δικο μου, φορτωσα πορτπαγκαζ με λαδια, φιλτρα βενζινης, καμπινας, αερος, μπουζι, τακακια και τα πηγα πακετο στο συνεργειο. Πηγα το μεσημερακι να το παρω, μου ζητησε και 30€ εργασια και ειμασταν ολοι χαρουμενοι (νταξει αυτος ισως κατι λιγοτερο, μιας και εχασε απο το κερδος των αναλωσιμων, αλλα τι να κανουμε).

Με λιγο ψαξιμο, ειδικα στα σχετικα forum για το αυτοκινητο / μοντελο σου θα βρεις αξιοπιστο συνεργειο.

Κρύο θα ήταν πάντα τα πηγαίνω τα αυτοκίνητα απο το προηγούμενο απόγευμα, αφήνω το δεύτερο κλειδί και φεύγω.

 

Πάγια τακτική, να μπορούν να το πίασουν αμέσως και χωρίς κίνδυνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Jethro είπε

ενασχόληση μου με το αυτοκίνητο

Φίλε μου το γεγονός ότι έκανες μια συγκεκριμένη εργασία δεν σου δίνει ότι την εμπειρία ούτε τη γνώση του μάστορα.

Να τα λέμε κ αυτά γτ πέρα από την αλλαγή βήμα βήμα που έκανες εσύ ( δεν γνωρίζω κατά πόσο χρησιμοποίησες δυναμοκλειδο κ πόσο σωστά έκανες τη διαδικασία) υπάρχει και η διαδικασία διάγνωσης της βλάβης .

Και υπάρχουν πολλά υποσυστήματα πάνω στο αυτοκίνητο τα οποία δεν περνάνε από τον εγκέφαλο .

Και μια διάγνωση του εγκεφάλου ίσως σημαίνει κάτι εντελώς διαφορετικό που ο μάστορας λόγω εμπειρίας θα το καταλάβει.

Και εγώ αν δώσω παρακεταμόλη σε έναν πονοκέφαλο δεν με κάνει παθολόγο, κ αν κάνω ένα ράμμα δεν με κάνει χειρούργο.

Δεν μπορείς να γνωρίζεις όλες τις δυσκολίες ενός επαγγέλματος και να βγάζουμε βιαστικά συμπεράσματα ότι όλα είναι εύκολα γτ απλά δεν είναι.

Κ εγώ έχω βάψει ολόκληρο αυτοκίνητο με πιστόλι, αλλάζω λάδια φίλτρα κτλ στη μηχανή μου, και έχω κάνει κ πολλές εργασίες στα αυτοκίνητα μου αλλά σε καμία περίπτωση δεν δηλώνω μηχανικός ούτε πλησιάζω την γνώση τους.

Μια χαρά μάστορες υπάρχουν εκεί έξω και μάλιστα στα εγχώρια φορούμ της κάθε εταίριας θα βρείς πολλές κριτικές.

Φυσικά και θα πρέπει να τον επισκεφτείς για να έχεις ιδια άποψη.

Και ένα τελευταίο επειδή ανέφερες το διαγνωστικό, συμφωνώ ότι το έχεις ψάξει παρά πολύ και πλέον το ξέρεις πολύ καλά αλλά μόνο για το αυτοκίνητο σου. Κάτσε να μάθεις διαγνωστικά για τόσες μαρκες και τόσα μοντέλα, ε σίγουρα κάπου θα μπερδευτείς.

Και εγώ για να καταλήξω τελικά σε μάστορες γύρισα όλη την Αττική αλλά πλέον ξέρω που να πάω.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, magnam είπε

Θέλω να ρωτήσω κάτι πάνω σε αυτό. Γιατί κάποιοι έχουν τόσο θέμα όταν τους ζητάς να δεις την δουλειά;

Δεν το λέω ειρωνικά ούτε υπονοώ κάτι. Πείτε με όπως θέλετε, αλλά με ενδιαφέρει. Θέλω να δω πώς λειτουργεί το μηχάνημα που με τόσον κόπο αγόρασα. Όχι, δηλαδή, για να "ελέγξω" τον μηχανικό ή κάτι τέτοιο. Να δω, να τον ρωτήσω κάτι, να μου εξηγήσει την διαδικασία κτλ..

Πρώτα απ' όλα είναι εργασιακός χώρος, δεν είναι χώρος για σεμινάρια. Ο μηχανικός πρέπει να βγάλει δουλειά, και με κουβεντούλες σε τέτοιο εργασιακό χώρο δουλειά δεν γίνεται, εκτός και αν είναι φίλος και δώσεις χέρι βοήθειας :P.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, magnam είπε

Θέλω να ρωτήσω κάτι πάνω σε αυτό. Γιατί κάποιοι έχουν τόσο θέμα όταν τους ζητάς να δεις την δουλειά;

Δεν το λέω ειρωνικά ούτε υπονοώ κάτι. Πείτε με όπως θέλετε, αλλά με ενδιαφέρει. Θέλω να δω πώς λειτουργεί το μηχάνημα που με τόσον κόπο αγόρασα. Όχι, δηλαδή, για να "ελέγξω" τον μηχανικό ή κάτι τέτοιο. Να δω, να τον ρωτήσω κάτι, να μου εξηγήσει την διαδικασία κτλ..

Όπου σε τελική ανάλυση, μιας και τον πληρώνει ο πελάτης και μιλάμε για την περιουσία του, θα ήταν λογικό, θαρρώ, το να θέλει να δει τι του αφαιρεί και τι του βάζει. Εάν όντως του εγκαθιστά νέο ανταλλακτικό.

Μην παρεξηγηθώ, στον προηγούμενο τόπο διαμονής μου είχα έναν πολύ καλό μηχανικό που μου έλεγε "Έλα ΤΑΔΕ ώρα να το δούμε" και με είχε από δίπλα να μου δείχνει την όλη διαδικασία. Είχα άριστη συνεργασία με τον συγκεκριμένο και μου έμαθε/εξήγησε πολλά!

Απλώς τώρα άμα πάω σε ένα νέο συνεργείο και τον ρωτήσω τι ώρα να το φέρω για να δω κι εγώ (π.χ.) την αλλαγή στα τακάκια, είτε θα με στραβοκοιτάξει, είτε θα προσπαθήσει να το αποφύγει λέγοντας κάτι του στυλ "Δεν χρειάζεται να είσαι εδώ, θα στο φτιάξω εγώ κτλ.".

Απο πάνω κάθονται και σε εμενα , και τους φωνάζω και ο ιδιος για να δουνε οτι βλεπω .

Επειδή με βγάλατε ψιλοκλεφτη χαχα!!!

Αλλα τους ζητάω καποια στιγμη να φυγουν γιατι παρλαρουν .

Αλλα μαζι το κοιτάμε.

Επεξ/σία από georgerapp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...