Προς το περιεχόμενο

Ανακοινώθηκε το νέο iPhone SE με τιμές από $399


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, hiper7 είπε

To 7άρι από ebay Αγγλία στα 128GB καινούριο το παίρνεις κάτω από 300€. Και το 8άρι 64GB στα 400€ περίπου (με τα μεταφορικά οι τιμές). Τι να περιμένεις στην Ελλάδα;

Εγώ βρήκα πριν 1 μήνα καινούργιο από αντικατάσταση iPhone 7 Plus 256gb με 320 αλλά και πάλι δε λέει τπτ.

Εδώ, ψυχανεμίζομαι στα 449 η βασική έκδοση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 339
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε αυτά τα λεφτά ο ανταγωνισμός θα πρέπει να δίνει δύο συσκευές,δωρεάν Netflix για ένα χρόνο και 50% έκπτωση σε στριπτιτζάδικο της επιλογής σου για να σε πείσει να πάρεις Android.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, gab76 είπε

καταρχήν μετά το se πήρα το 6s σχεδόν με τα ίδια χαρακτηριστικά όμως πιο μεγάλο και μετά πήρα το XR που έχω και τώρα και λόγω χρημάτων θα το έχω για πολύ καιρό..απότι φαίνεται όμως αν κατάλαβα καλά από αυτά που λες για το 11 σε καμία περίπτωση δεν θα το έπαιρνα σε 6-7χρόνια αν τοτεωκινητά θα ήταν διαφορετικά εμφανισιακά κτλ. 

Θελω να πω πως ενας αγοραστης που ψαχνει τωρα κινητο, βλεπει οως η apple κραταει το design των κινητων της αρκετα χρονια. Και αυτο λειτουργει θετικά. 

Οπως συμβαινει π.χ. με τα golf πογ είναι τ πιο διαχρονικο μοντελο στην κατηγορια του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Bomber-21 είπε

Ως κάτοχος SE 2016 και ως εν δυνάμει αγοραστής: Αρνούμαι να δώσω σχεδόν 500 ευρώ για ένα κινητό ήδη outdated.

Και άντε να πεις ότι το αγοράζεις. Στα τρία χρόνια που θα το κρατήσεις, οι άλλοι θα έχουν βγάλει τέρατα και θα νιώθεις τελείως εκτός τεχνολογίας.

Ναι θα βγαζουν τερατα αλλα δε θα παιρνουν ενημερωσεις μετα απο 2 χρονια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, ektorme είπε

Συμφωνώ, αν και προσωπικά πιστεύω το τέλειο θα ήταν να έκαναν full screen, εστω και με notch, το τωρινο σασί του SE, το μικρό.

Μα αυτό το κινητό που περιγράφεις η απλ το έχει βγάλει ήδη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, nikcrf είπε

Μα αυτό το κινητό που περιγράφεις η απλ το έχει βγάλει ήδη.

Ποιο μοντέλο εννοείς? Με μπέρδεψες! Εννοώ το σασί του SE1 σε fullscreen με την ισχυ του νέου (SE2).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Makis38 είπε

Για μας που μετράει το μοτόρι (Α13) και η οδική συμπεριφορά (ios) είναι μια χαρά. Κάμερες, μπέζελ και λοιπά μπλιμπλίκια ούτε καν με ενδιαφέρουν. Έχω και φιλαράκι Long isl. οπότε στα 400€ θα έρθει. Κάπου θα δώσω και το τετραετίας se 100€, μια χαρά. Α..είναι και δίκαρτο...super...

 

για 100 ευρω διαφορα εγω θα προτιμουσα να ειχα δυο χρονια εγγυησης παντως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Petros267 είπε

Μια απο τα ιδια βαρετο

Αυτό ακριβώς.

Το 1st gen SE ήταν και μικρό, φτηνό, κλασικό design και όχι δραματικά διαφορετικό concept από 6S/7. Τώρα αυτό είναι προβλέψιμο και απέναντι στα μοντέλα από το X και μετά φαίνεται παλιακό κι όχι κλασικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επόμενο μου κινητό στανταράκι. Είναι ακριβώς όπως περίμενα να ανακοινωθεί το SE απλά περιμένα κάτι παραπάνω στη κάμερα. Δεν με πειράζει βέβαια καθώς δεν είμαι και άτομο που τραβάει συνέχεια φωτογραφίες. Το μόνο αρνητικό που μπορώ να βρω είναι απαγορευτική τιμή που θα έχει το 128ρι στην Ελλάδα. 550 είναι υπερβολικά πολλά λεφτά σε σχέση με το εξωτερικό. Οπότε μιας και το Mi9 lite μου είναι σκυλί, θα περιμένω. Χαίρομαι πάντως που το βγάλανε και σε κόκκινο. Ήταν κάτι που μου άρεσε πολύ στο iPhone 7 αλλά τα λεφτά ήταν πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Donmitsos10 είπε

Ειμαι ο μονος που πιστευω πως αν ειχε προσοψη του 11 αλλα παρεμενε 4.7 ιντσες σε αυτη τη τιμη θα πουλουσε σαν να μην υπαρχει αυριο?

 

ο λογος που εχει αυτην την τιμη ειναι επειδη δεν εχει την προσοψη του 11 (face id + all screen design)

Επεξ/σία από enlightened
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, solution1 είπε

Το κινητό είναι VFM. +60% απόδοση single core score (GeekBench 5) σε σχέση με το καλύτερο SoC σε android.

Apple A13 Bionic @ 2.7 GHz 1328  VS Qualcomm Snapdragon 865 @ 1.8 GHz 833. Score 1000 αντιστοιχεί σε Core i3-8100.

Κι όλα αυτά με 400€. Πιο σωστή σύγκριση θα ήταν με το καλύτερο SoC που παίρνεις στα ίδια χρήματα.

Θα προτιμούσα πιο παλιό επεξεργαστή για να έχει καλύτερη κάμερα , έτσι και αλλιώς το 7 που έχω πάει σφαίρα για το CPU που έχει και δεν έχει κολλήματα καθόλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...