Προς το περιεχόμενο

Ανακοινώθηκε το νέο iPhone SE με τιμές από $399


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 339
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

20 ώρες πριν, bromiaris είπε

Το μυαλό σου στην μαστούρα είναι....

Ο Πάνος είναι γνωστός Cocaine Boy… Χρόνια τώρα... :) 

19 ώρες πριν, gab76 είπε

399 δολάρια είναι στο Αμερικα.. Ελλάδα στάνταρ θα είναι μεταξύ 450-500 ευρώ δυστυχώς και αν και είμαι πρώην κάτοχος του πρώτου SE τώρα δεν θα το έπαιρνα με τίποτα  γιατί το 2015 ήταν αλλιώς. τώρα το 2020 να βγάλεις ένα iPhone που είναι εξωτερικά σαν το iPhone 6 που κυκλοφόρησε το 2014 το θεωρώ άκυρο και ας έχει καλή μνήμη,επεξεργαστές, κάμερα κτλ. 

Η ανάγκη για προβολή που έχεις θα σε καταστρέψει… Να το κοιτάξεις ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, ntsikos είπε

Είναι στο myphone τώρα και κάνει κριτική στο αντίστοιχοι θέμα 

Ελα ρε και δε μιλάς!

Edit: Δε λέει, ψόφια πράματα εντελώς.

Επεξ/σία από stafaf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικοι λετε "Τι να τον κανεις αυτον το σουπερ επεξεργαστη σε μια τοσο μικρη οθονιτσα!! "...

Το ξερετε οτι εχει ανακαλυφτει η τεχνολογια, που κανεις project το κινητο σου στην τηλεοραση σου αμα θες ε?

Απλα το αναφερω γιατι μερικοι φαινεται να μην το γνωριζουν, τους ενημερωνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 ώρες πριν, evkar είπε

το επόμενο κινητό μου όταν πέσει η τιμή του . Τηλέφωνο θέλουμε και όχι παντόφλες. Θα αντικαταστήσει το απλό SE που έχω τώρα. 600 όμως δεν δίνω για κινητό ,ούτε με bullets . 

Αν θες τηλέφωνο ψάχνεις με λάθος κριτίρια. Aυτά είναι smartphones. 

Επεξ/σία από elteo
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Ilias Manolis είπε

Πρώτον όχι ακριβώς μηνιαία updates και δεύτερον μην ξεχνάμε πως στο Mi A3 ανέβηκε και κατέβηκε το update του Android 10 τρεις φορές ενώ στο Mi A2 δύο φορές. Είμαι κάτοχος του Mi A2 και σε επίσημο update android 10 η συσκευή δεν άνοιξε ξανά, το πήγα σε τεχνικό. Έχω και πρόσφατα ένα iPhone 7. Η αίσθηση χρήσης των δύο κινητών δεν συγκρίνεται σε καμία περίπτωση. Τέλος πάντων η αγορά έχει τεράστιο εύρος από συσκευές για τα προσωπικά γούστα του καθενός. Το se 2020 είναι μια χαρά και σε μέγεθος και πολύ περισσότερο σε δυνατότητες. Αν ενοχλεί η μια κάμερα να θυμίσω ότι μιλάμε για κινητό. Στην γκάμα της apple και όχι μόνο, υπάρχουν και άλλα κινητά για αυτόν που θέλει να βάλει το κινητό με την οθόνη στο τραπέζι και να τις δείξει. Φωτογραφικά ποιος αξιοποιεί το κινητό του στο έπακρο; Νομίζω ένα πολύ μικρό ποσοστό. Μην ξεχνάμε ότι η ποιότητα της φωτογραφίας δεν εξαρτάται από τον αριθμό των φακών αλλά από άλλους παράγοντες. Τώρα όσον αφορά την οθόνη είναι λογικό να μη βγάλουν τα μάτια τους μόνοι τους. Μεγαλύτερη οθόνη έχει το 11 όπως και σαφώς μεγαλύτερη τιμή. Αν τα θέλουμε και τα δύο μάλλον κοιτάμε λάθος εταιρία...

Μα τα updates μου μηνιαία είναι, τι άνα 30 μέρες τι άνα 40, πάνω κάτω σε 1 μήνα έχω update. Ούτε οι συντάξεις δεν μπαίνουν καλά καλά σε σταθερές ημερομηνίες. Τώρα λόγο corona έχουν πάει πίσω και είμαι με ένα "παλιό" (Επίπεδο ενημέρωσης κώδικα ασφαλείας 1 Μαρτίου 2020) αλλά δεν είναι παλιό ούτε με έχουν ξεχάσει. Θα έρθει και του Απριλή.

Το κινητό είναι του 17 και ακόμα με θυμόνται και για πλάκα θα βγάλει το 20.

Άμα είχα το Mi A3, ακόμα καλύτερα. Κινητό των 200 ευρώ και είναι +210% πιο δυνατό από το Α1, updates για +4 χρόνια στο νερό.

Άμα δεν κάνω λάθος από το Α2 και μετά όλα αυτά είναι μέλη του Project Treble και δεν έχουν θέμα με τα updates.

Για το τι ανέβηκε και κατέβηκε στο Α3 δεν το γνωρίζω και αμφιβάλλω ότι έγινε αυτό στην live έκδοση, αναμένω πηγή. Το Α1 μου από 7 πήγε 8 και από 8, 9 κανονικά.

Edit: Βρήκα την πηγή μόνος

 

Αναφορά σε κείμενο

 

Original story (from March 04) follows:

Xiaomi, after weeks of waiting, finally rolled out Mi A3 Android 10 update a few days back. However, the update had to be stopped due to the fingerprint issue, leaving users frustrated and disappointed.

Xiaomi was quick to admit the issue and noted that its developers are working to fix the issue. Meanwhile, for those who updated their Mi A3 to Android 10, the company shared a workaround for the fingerprint issue.

It is possible that many who were able to update their devices to Android 10 tried to roll back to the previous version so as to continue using their device without any issues. For such users and for others who may want to roll back to Android Pie for other reasons after Mi A3 Android 10 update, Xiaomi came out with a warning.

Xiaomi asked such users not to roll back to Android Pie after Mi A3 Android 10 update as it could result in error and defects. The warning was not just for the Mi A3 users, but for Mi A2 users as well. In a note on Mi Community, the company said:

Please note that your device should not be attempted to roll back to Android P (Android 9) once it got updated to Android 10. Since Android Q brings many irreversible updates to the system, rolling back to previous versions may cause errors and defects, which can have an adverse effect on the normal functioning of your device

 

 

https://piunikaweb.com/2020/03/04/xiaomi-mi-a3-android-10-update-rolling-back-to-android-pie-may-cause-adverse-errors-defects/

Που ανέβηκε και κατέβηκε 3 φορές ; Έβγαλαν το 10 και είχε πρόβλημα με το fingerprint μόνο απότι αναφέρουν, κάτι που δεν το δουλεύουν όλοι αναγκαστικά όμως παραμένει πρόβλημα. Όσοι είχαν το 10αρι τους είπαν ΜΗΝ κάνεται downgrade θα έχετε πρόβλημα με το κινητό. Περίμενε update. Όσοι είχαν το 9 έκλεισαν το upgrade σε 10 μέχρι να βγει η νέα έκδοση.

Αυτά, τίποτα τρομερό. Προβλήματα που συμβαίνουν παντού, και τα iPhone.

Το SE 2020 είναι κοροιδία γιατί έχει 1800 mAh στο 2020 ενώ ακόμα και κινητά των -/+200 ευρώ με παρόμοιο μέγεθος (γιατί δεν είναι μικρό το SE 2020, το 1ο ήταν αυτό όχι) είναι στα 4000mAh. Μία κάμερα, ούτε καν Full HD οθόνη, 5watt φόρτηση, ότι νάναι.

Δυναμίτης επεξεργαστής τρομερός σε ένα σάπιο κέλυφος, είναι το παλιό ένα πλεονέκτημα το μέγεθος και αυτό το έχασε τώρα. Απλά ήθελαν να αξιοποιήσουν το σασί του iPhone 8 και το έκαναν μην κοροιδευόμαστε. Και μην συγκρίνουμε κινητά των +500 ευρώ με των 180, λολ.

Android των ~150/200++ ευρώ πλέον πάνε κατά 99% με την ίδια ταχύτητα που πάει ο Α13 των +500 ευρώ. Όπως αναφέρα και πιο πάνω το Α1 μου ακόμα ζει god bless. Ίσως το αλλάξω με κανένα Α4 όταν βγει που θα είναι 3 φορές πιο δυνατό από αυτό που έχω, λογικα αξίζει.

16 λεπτά πριν, Radiatedsoul είπε

Μερικοι λετε "Τι να τον κανεις αυτον το σουπερ επεξεργαστη σε μια τοσο μικρη οθονιτσα!! "...

Το ξερετε οτι εχει ανακαλυφτει η τεχνολογια, που κανεις project το κινητο σου στην τηλεοραση σου αμα θες ε?

Απλα το αναφερω γιατι μερικοι φαινεται να μην το γνωριζουν, τους ενημερωνω.

Λογικά όταν είσαι στο γραφείο στο αμάξι στο σπίτι στο σουβλατζίδικο της γειτονιάς που παίρνεις πίτα γύρο απόλα για το μαράκι ή στην τουαλέτα projection θα κάνεις στην 50αρα σου για να είναι πιο ευανάγνωστη η οθόνη, όχι να είχε μικρότερο bezel (και ας είχε το physical button γιατί αυτό είναι ένα από τα appeal του) και μεγαλύτερη οθόνη στο ίδιο μέγεθος. Αλλά μετά θα άντεχε ακόμα λιγότερο η 1800mAh μπαταρία ούτε την μέρα δεν θα έβγαζε 

Επεξ/σία από Phoenix4
  • Like 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

22 ώρες πριν, Tsakalos! είπε

 

 

εκτος του 10e για πες μου αλλη μια αξιολογη - οχι σαπακι, επιλογη εν ετη 2020 με παρομοιο μεγεθος... 

Huawei p30 (όχι το Pro) Ναυαρχίδα με τα όλα της σε χαμηλότερη τιμή από το καινούριο SE. Με τα ρέστα παίρνεις και headphones πολυτελείας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, solution1 είπε

Το κινητό είναι VFM. +60% απόδοση single core score (GeekBench 5) σε σχέση με το καλύτερο SoC σε android.

Apple A13 Bionic @ 2.7 GHz 1328  VS Qualcomm Snapdragon 865 @ 1.8 GHz 833. Score 1000 αντιστοιχεί σε Core i3-8100.

Κι όλα αυτά με 400€. Πιο σωστή σύγκριση θα ήταν με το καλύτερο SoC που παίρνεις στα ίδια χρήματα.

και μπαταρία 1800mah .... είναι σαν να αγοράζεις αυτοκίνητο 500 άλογά με ντεπόζιτο από παπί

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Theon1k είπε

Huawei p30 (όχι το Pro) Ναυαρχίδα με τα όλα της σε χαμηλότερη τιμή από το καινούριο SE. Με τα ρέστα παίρνεις και headphones πολυτελείας 

μονο που ειναι εναν ποντο ποιο μακρυ και φαρδυ,,,, ο χρηστης SE (το παλιο ενοω) με το ζορι θα παει στο νεο SE.. Ποσο μαλλον σε μια ακομα μεγαλυτερη συσκευη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, Tsakalos! είπε

μονο που ειναι εναν ποντο ποιο μακρυ και φαρδυ,,,, ο χρηστης SE (το παλιο ενοω) με το ζορι θα παει στο νεο SE.. Ποσο μαλλον σε μια ακομα μεγαλυτερη συσκευη.

Εντάξει, παρόμοιο μέγεθος είπαμε όχι ακριβώς το ίδιο, :p. Ούτως ή άλλως το p30 δουλεύεται ανετότατα με το ένα χέρι, αν είναι αυτό το θέμα μας. Και έχει και 128 gb χώρο αποθήκευσης στην βασική έκδοση οπότε να πουλιέται στα 380€ σε σχέση με τα 570€ που θα κοστίζει το SE 128gb είναι το λιγότερο κλεψιά... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Radiatedsoul είπε

Μερικοι λετε "Τι να τον κανεις αυτον το σουπερ επεξεργαστη σε μια τοσο μικρη οθονιτσα!! "...

Το ξερετε οτι εχει ανακαλυφτει η τεχνολογια, που κανεις project το κινητο σου στην τηλεοραση σου αμα θες ε?

Απλα το αναφερω γιατι μερικοι φαινεται να μην το γνωριζουν, τους ενημερωνω.

Αδερφέ κάνουν τα apple mirror στην οθόνη μέσω WiFi όπως τα Android? Νομίζω ότι θέλουν επιπλέον gadget  για τούτο το έργο. Κάτι που στα android είναι standard

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, infamousjohn είπε

Αδερφέ κάνουν τα apple mirror στην οθόνη μέσω WiFi όπως τα Android? Νομίζω ότι θέλουν επιπλέον gadget  για τούτο το έργο. Κάτι που στα android είναι standard

Αυτη ειναι αλλη συζητηση, το θεμα ειναι οτι γινεται mirroring ευκολα.

Αρα αν εχεις πολυ δυνατο επεξεργαστη στο κινητο σου μπορεις να το συνδεσεις στην τηλεοραση σου και να παιζεις παιχνιδια π.χ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Phoenix4 είπε

Και μην συγκρίνουμε κινητά των +500 ευρώ με των 180, λολ.

Android των ~150/200++ ευρώ πλέον πάνε κατά 99% με την ίδια ταχύτητα που πάει ο Α13 των +500 ευρώ.

Όπως αναφέρα και πιο πάνω το Α1 μου ακόμα ζει god bless. Ίσως το αλλάξω με κανένα Α4 όταν βγει που θα είναι 3 φορές πιο δυνατό από αυτό που έχω, λογικα αξίζει.

Τρεις προτάσεις από το ίδιο άτομο. 

1. Ο μόνος που έκανε τη σύγκριση αυτή είσαι εσυ και αυτοαναιρείται κιόλας στην 2η πρόταση, να το κοιτάξεις. 
 

2. Το πιο άθλιο project τα τελευταία χρόνια είναι η υλοποίηση του Android one από την xiaomi. 
Μην εκτίθεσαι τώρα με τη μπαχαντέλα το a1. 
Κάθε μοντέλο και χειρότερο με αποκορύφωμα το a3, η ξεφτίλα του Android one με τα ρεζιλίκια «βγάζω αναβάθμιση, sorry παιδιά, λάθος» X 3. 
Κοντεύει το 11 εντωμεταξύ.
Σιγά μη βγάλει A4 μετά από τα ξεφτιλίκια.

3. Και γιατί να μας ενδιαφέρει για το A1 που έχεις και γιατί συγκρίνεις... τα ασύγκριτα. 
 

Πες απλά ότι δε σου αρέσει το se και είμαστε οκ. 

Επεξ/σία από stafaf
  • Like 2
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...