Προς το περιεχόμενο

Επίδομα covid-καθηγητες σε ιδιωτικές δομές και φροντιστηρια


alex19871987

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οσοι εχουν κανει σωστα τις δηλωσεις και εχει εξαφανιστει το κουμπι της ανακλησης θα πληρωθουν την Τριτη 28 Απριλιου

31 λεπτά πριν, perelevas είπε

Σε μένα ρε παιδιά δεν έχει αφαιρεθεί η ανάκληση.Την αίτηση την υπέβαλα για δεύτερη φορά στις 17/4, αφού υπέβαλε ο εργοδότης μου την ίδια μέρα την ΟΡΘΗ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ της αρχικής δήλωσής.
Απλά εχθές 24/4 ξαναπάτησα την ΤΡΟΠΟΠΟΙΗΣΗ ΔΗΛΩΣΗΣ και μου έβγαλε καινούργιο αριθμό πρωτοκόλλου με την καινούργια ημερομηνία φυσικά.Τι γίνετε τώρα,πάω για την επόμενη δόση πληρωμών τον Μάιο;

Kαλημερα. Δυστυχως πας για 5 Μαΐου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 122
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, panagiotis.8000 είπε

Οσοι εχουν κανει σωστα τις δηλωσεις και εχει εξαφανιστει το κουμπι της ανακλησης θα πληρωθουν την Τριτη 28 Απριλιου

Kαλημερα. Δυστυχως πας για 5 Μαΐου

Ναι αλλά αν ο εργοδότης δεν ξανά έκανε την ορθή επανάληψη;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις παρει νεο αειθμο πρωτοκολου.? 

Αν ναι τοτε εισαι οκ. Επικοινωνησε με τον εργοδοτη οπωσδηποτε.

Παιδια μπορειτε.να διασταυρωσετε λιγο ποτε θα γινει η πληρωμη? Μισα σαιτ λενε για 27 και αλλα μισα για 28 τι ισχυει τελικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρίτη λένε θα πληρώθουμε.

Για τον φίλο που έκανε τροποποίηση χτες ίσως πάει για Μάιο.Χτες μεσημέρι κλείδωσε στο σύστημα η ανάκληση και δεν μπορούσες να κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, panagiotis.8000 είπε

Εχεις παρει νεο αειθμο πρωτοκολου.? 

Αν ναι τοτε εισαι οκ. Επικοινωνησε με τον εργοδοτη οπωσδηποτε.

Παιδια μπορειτε.να διασταυρωσετε λιγο ποτε θα γινει η πληρωμη? Μισα σαιτ λενε για 27 και αλλα μισα για 28 τι ισχυει τελικα?

Αυτό λέω. Ότι δεν έχει κάνει ο εργοδότης νεα δήλωση. Έκανε μια φορά στις 27.3.20 κι εγώ στις 1.4.20. Άρα δεν έχω νέο αριθμό πρωτοκόλλου. Και τροποποίηση να κάνω θα είναι ο αριθμός ίδιος. Την πάτησα δηλαδή λόγω απερισκεψίας του λογιστή της εταιρίας που δεν είδε έγκαιρα αυτήν την νέα οδηγία για τον κλάδο αυτό. Μα που ήταν κριμενη ρε παιδιά; Κάθε μέρα ψάχνω στο internet γιατί δεν μπήκαν τα λεφτά και χτες πέτυχα τη συζήτηση στο φόρουμ αυτό αλλά είναι αργά τώρα.

Επεξ/σία από TUPAC
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο εργοδότης μου υπέβαλε ξανά την αίτηση του για τους εργαζόμενους οπότε άλλαξε ο αριθμός πρωτοκόλλου, σύμφωνα με τον οποίο είχα υποβάλει εγώ ως εργαζόμενος την αίτηση μου.

Λέτε να έχω προβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις είδα αυτό το άρθρο:

https://www.google.com/amp/s/www.alfavita.gr/ekpaideysi/319935_oiele-gia-epidoma-ergani-mono-oi-ergodotes-kanoyn-epanypoboli-dilosis-ohi-oi%3famp

 

Μόνο οι εργοδότες έπρεπε να κάνουν τροποποίηση στη δήλωση, και όχι οι εργαζόμενοι.

Διέψευσαν και το δημοσιογράφο που είπε ότι έπρεπε να γίνει και από τους εργαζόμενους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πάντως και να ξανακάναμε τροποποίηση δεν υπάρχει πρόβλημα.στην ίδια ΚΥΑ έλεγε πως οι εργοδότες έπρεπε να κάνουν ξανά και για αυτό πιστεύω όλο αυτό το πρόβλημα.παμτως από προχτές μεσημέρι αφαίρεσαν την ανάκληση της αίτησης.λογικα όπως είπαν σε εκπομπές την τρίτη θα πληρωθούμε.

Επεξ/σία από alex19871987
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...