Προς το περιεχόμενο

Επίδομα covid-καθηγητες σε ιδιωτικές δομές και φροντιστηρια


alex19871987

Προτεινόμενες αναρτήσεις

16 ώρες πριν, perelevas είπε

Ακόμα τίποτα .Μήπως φταίει ότι έβαλα το ΙΒΑΝ με κενά ανάμεσα.Το έκανα αντιγραφή επικόλληση από το e-banking.

Μήπως ξέρει κανείς που μπορ να απευθυνθώ για να μάθω γιατί δεν έχω πληρωθεί ακόμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, perelevas είπε

Ακόμα τίποτα .Μήπως φταίει ότι έβαλα το ΙΒΑΝ με κενά ανάμεσα.Το έκανα αντιγραφή επικόλληση από το e-banking. Μήπως ξέρει κανείς που μπορ να απευθυνθώ για να μάθω γιατί δεν έχω πληρωθεί ακόμα;

Σημερα ειδα οτι μου ξανάνοιξε η δυνατοτητα για τροποποιηση της δήλωσης .Τι λετε να κανω την τροποποιηση βαζοντας ξανα τον ΙΒΑΝ χωρις κενα αναμεσα; 'Η να περιμενω ;Μεχρι ποτε θα ισχύουν οι τροποποιησεις,ξερει κανεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε εμένα έτσι έμπαινα να βλέπω το support employees.εχω πληρωθεί στις 28.το περίεργο μέχρι χτες έβγαζε μήνυμα ότι δεν ισχύει κάποιο πρόγραμμα δήλωσης.απο σήμερα μου βγάζει πάλι εκτύπωση και τροποιηση της παλιάς.λετε να ξεκλειδώσει για να κάνουμε αίτηση για Μάιο??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μενα πλεον μου βγαζει τροποποιηση της αιτησης ειχα πληρωθει στο πρωτο κυμα εγω ... (Ειμαι στην εστιαστη ) 

Λες να μας το κανει ετσι γιατι ετοιμαζονται σιγα σιγα να ξανακανουμε αιτησεις ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/5/2020 στις 11:24 ΠΜ, perelevas είπε

Μήπως ξέρει κανείς που μπορ να απευθυνθώ για να μάθω γιατί δεν έχω πληρωθεί ακόμα;

Πληρώθηκα επιτέλους .

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα, υπάρχει κάποιος να εργαζεται σε παιδικό σταθμό ( υπηρεσίες εκπαιδευσης πδκα) να δωσει μια βοήθεια?

Βαση της φωτο θα πρέπει μέχρι σήμερα 31/5 να επανυποβληθεί υπευθυνη δηλωση του εργοδοτη για τη αναστολη μηνος Μαιου.

Μιλώντας με τον λογιστη της επιχειρησης μου λεει οτι δεν μπορει να υποβαλει γιατι δεν ειναι επιλεξιμος ο καδ και οτι θα το δει μηπως ανοιξει αυριο.

Υπάρχει κανεις με παρόμοια περιπτωση που να υπεβαλλε νεα υπευθυνη δηλωση η επιχειρηση και να ενημερωθηκε με νεο αριθμο πρωτοκολλου επ'αυτου?

 

Screenshot_2020-05-27-12-58-33-676_com.android.chrome.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 μήνες μετά...

Γεια σας καο συγγνωμη που ξεθαβω το θεμα. Απο οσους δουλευετε σε φροντιστηρια, μπηκε κανεις στο επιδομα ανεργιας του ΟΑΕΔ κατα τη διαρκεια του καλοκαιριου; Αν ναι, εχετε παρει καμια δοση; Ρωτω γιατι η γυναικα μου εχει κανει αιτηση απο 4 ιουλιου αλλα ακομα δεν εχει πληρωθει ουτε μια δοση, ενω φαινεται κανονικα το διαστημα της ανεργιας της. Φοβαμαι πως αν επαναπροσληφθει θα χασει αυτο το διαστημα πληρωμων εντελως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, giorgos2187 said:

Γεια σας καο συγγνωμη που ξεθαβω το θεμα. Απο οσους δουλευετε σε φροντιστηρια, μπηκε κανεις στο επιδομα ανεργιας του ΟΑΕΔ κατα τη διαρκεια του καλοκαιριου; Αν ναι, εχετε παρει καμια δοση; Ρωτω γιατι η γυναικα μου εχει κανει αιτηση απο 4 ιουλιου αλλα ακομα δεν εχει πληρωθει ουτε μια δοση, ενω φαινεται κανονικα το διαστημα της ανεργιας της. Φοβαμαι πως αν επαναπροσληφθει θα χασει αυτο το διαστημα πληρωμων εντελως...

Στο φροντιστήριο που εργάζεται η μητερα μου δεν το εχει παρει καμια απ'τις καθηγήτριες ακομα... Το ιδιο και καθηγήτριες αλλων φροντιστηριων που ρωτησε. Σε μια ομαδα καθηγητων που παρακολουθω, απ'τα 100 ατομα ζητημα τα 5 να εγραψαν οτι το εχουν ηδη παρει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

3 ώρες πριν, giorgos2187 είπε

Γεια σας καο συγγνωμη που ξεθαβω το θεμα. Απο οσους δουλευετε σε φροντιστηρια, μπηκε κανεις στο επιδομα ανεργιας του ΟΑΕΔ κατα τη διαρκεια του καλοκαιριου; Αν ναι, εχετε παρει καμια δοση; Ρωτω γιατι η γυναικα μου εχει κανει αιτηση απο 4 ιουλιου αλλα ακομα δεν εχει πληρωθει ουτε μια δοση, ενω φαινεται κανονικα το διαστημα της ανεργιας της. Φοβαμαι πως αν επαναπροσληφθει θα χασει αυτο το διαστημα πληρωμων εντελως...

Καλησπέρα. Εργάζομαι σε φροντιστήριο σε επαρχιακή πόλη. Η σύμβαση μας έληξε τέλος Μαίου και οι περισσότεροι πήραν κανονικά την πρώτη δόση του επιδόματος περίπου 10 Ιουλίου. Με εμένα και μια άλλη συνάδελφο δημιουργήθηκε πρόβλημα γιατί τα χαρτιά μας τα έλεγξε διαφορετικός υπάλληλος από αυτόν που έλεγξε τα χαρτιά των υπολοίπων. Ο συγκεκριμένος μας απέρριψε αρχικά και με χίλια δυο βάσανα (μας ζήτησαν επιπλέον βεβαίωση από το φροντιστήριο ότι η σύμβαση εργασίας και η αναστολή δεν επεκτάθηκαν μετά τις 30 Μαίου, λες και δεν φαινόταν στο ΕΡΓΑΝΗ), πήραμε την πρώτη δόση τέλος Ιουλίου. 

Όσον αφορά την γυναίκα σου, έχετε ελέγξει στο site του ΟΑΕΔ σε τι φάση είναι η επεξεργασία της αίτησης για το επίδομα ανεργίας; Είναι  υπό επεξεργασία,έχει γίνει προέγκριση υπαγωγής, έχει απορριφθεί;   Γιατί η ένταξη στο μητρώο των ανέργων μπορεί να έχει γίνει (από τη στιγμή που έχει η λήξη η σύμβαση της), αλλά η ένταξη στην επιδότηση ανεργίας είναι άλλη διαδικασία.

Επεξ/σία από tasossl
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...