Προς το περιεχόμενο

Φορολογική δήλωση - Δαπάνες > Εισόδημα


stratos_21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

Πάντα είχα απορία, εάν εχω πχ εισόδημα 14000 και δηλώσω δαπάνες με ηλεκτρονικά μέσα 20000 τα οποία φαίνονται και στην ΑΑΔΕ υπάρχει κάποιο πρόβλημα;

Για μα προλάβω αυτό συμβαίνει επειδή υπάρχει κοινό ταμείο με την κοπέλα και η πλειοψηφία τον εξόδων πληρώνονται με δίκη μου καρτα πχ, η μπορεί να περιλαμβάνει μεγάλη αγορά με πιστωτική.

Ευχαριστω εκ των προτέρων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και γω εχω απορια, μολις εκανα τη φορολογικη δηλωση και εχω επιστροφη 900 ευρω απο τη πολυ χαρα ξεχασα να δηλωσω ΙΒΑΝ. πρεπει να περιμενω να ανοιξουν οι τροποποιητικες η μπορω να δωσω το ΙΒΑΝ καπου αλλου μεσα στο taxisnet?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Napier είπε

και γω εχω απορια, μολις εκανα τη φορολογικη δηλωση και εχω επιστροφη 900 ευρω απο τη πολυ χαρα ξεχασα να δηλωσω ΙΒΑΝ. πρεπει να περιμενω να ανοιξουν οι τροποποιητικες η μπορω να δωσω το ΙΒΑΝ καπου αλλου μεσα στο taxisnet?

Το ΙΒΑΝ πλέον δηλώνεται https://www1.gsis.gr/taxisnet/mytaxisnet/protected/ibanInfo.htm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, stratos_21 είπε

Το ΙΒΑΝ πλέον δηλώνεται https://www1.gsis.gr/taxisnet/mytaxisnet/protected/ibanInfo.htm

μια χαρα ειναι δηλωμενο ηδη εκει απο περσι!

αρα δε χρειαζεται να το βαλω επιπροσθετα στη δηλωση σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Napier είπε

μια χαρα ειναι δηλωμενο ηδη εκει απο περσι!

αρα δε χρειαζεται να το βαλω επιπροσθετα στη δηλωση σωστα?

Ναι κομπλε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, valkon είπε

Ο λογαριασμός αυτός της μισθοδοσίας παιδιά;

ένας δικός σου λογαριασμός, τι μισθοδοσίας; αν έχεις μόνο ταμιευτήριο για παράδειγμα δεν θα πάρεις την επιστροφή σου; 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, logistoulis είπε

ένας δικός σου λογαριασμός, τι μισθοδοσίας; αν έχεις μόνο ταμιευτήριο για παράδειγμα δεν θα πάρεις την επιστροφή σου; 

Σωστα, αν έχεις την καλοσύνη φίλε μου και λόγω nickname δες και το αρχικό μου ποστ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.aade.gr/sites/default/files/2020-04/ΦΕΦΠ_2020_15_04_20.pdf

δες οδηγίες στη σελίδα 74 

λέει να γράψεις το ελάχιστο απαιτούμενο

τώρα το τι μπορεί να ελέγξει κανείς τι να σου πω.. θα σου πω δεν ξέρω βασικά 

αν η κοπέλα σου βάζει λεφτά στο λογαριασμό σου, αυτό πχ μπορεί να είναι θέμα και όχι ότι μετά τα χάλασες. μπορεί άλλωστε εσύ να δικαιολογείς έτσι κι αλλιώς να ξοδέψεις παραπάνω από όσα έβγαλες από προηγούμενα εισοδήματά σου και να μη έχεις από κει κανένα θέμα 

στην τελική παντρέψου την, να είναι το ταμείο επίσημα κοινό :P

Επεξ/σία από logistoulis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψιλό ασχετη η ερώτηση αλλά ας τολμήσω. 

Ποιον μηνα συμφέρει να κάνεις δηλώσει για να φανουν λιγότερα τα εισοδήματα σου στον επόμενο χρόνο; αν υπάρχει κάτι τέτοιο κιόλας. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Lalakis1975 είπε

Ψιλό ασχετη η ερώτηση αλλά ας τολμήσω. 

Ποιον μηνα συμφέρει να κάνεις δηλώσει για να φανουν λιγότερα τα εισοδήματα σου στον επόμενο χρόνο; αν υπάρχει κάτι τέτοιο κιόλας. 

Τον μήνα που είναι παχιές οι μύγες :P

Σοβαρά τώρα, όποτε και να την κάνεις δεν έχει διαφορά, αυτή που θα κάνεις τώρα αφορά τα εισοδήματα του 2019. Τι τώρα την κάνεις τι τον επόμενο μήνα, δεν αλλάζει κάτι.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Joshua21 είπε

Τον μήνα που είναι παχιές οι μύγες :P

Σοβαρά τώρα, όποτε και να την κάνεις δεν έχει διαφορά, αυτή που θα κάνεις τώρα αφορά τα εισοδήματα του 2019. Τι τώρα την κάνεις τι τον επόμενο μήνα, δεν αλλάζει κάτι.

Δεν έχω ιδέα γιαυτό ρώτησα....δηλαδή για να καταλάβω από ποιον μήνα μέχρι ποιον μετράνε αυτοί; εννοώ 1/1/2019 έως 31/12/2019; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, Lalakis1975 είπε

Δεν έχω ιδέα γιαυτό ρώτησα....δηλαδή για να καταλάβω από ποιον μήνα μέχρι ποιον μετράνε αυτοί; εννοώ 1/1/2019 έως 31/12/2019; 

η δηλωση ειναι για τα εισοδηματα 2019, απο 1/1-31/12/2019. Η την κανεις την πρωτη μερα η την τελευταια δεν αλλαζει τιποτα.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, fredd0 είπε

η δηλωση ειναι για τα εισοδηματα 2019, απο 1/1-31/12/2019. Η την κανεις την πρωτη μερα η την τελευταια δεν αλλαζει τιποτα.

Σε ευχαριστώ πολύ να σαι καλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια

μόλις έκανα την φορολογική δήλωση και χωρίς να δώσω πολύ σημασία (γιατί δεν το κατάλαβα καλά) το έστειλα οριστικά. αλλά στο τέλος εμφανίστηκε ότι στην γυναίκα μου της βγήκε 18 χιλιάδες κι θα πρέπει να πληρώσουμε  2 χιλιάδες +

Το είδα αναλυτικά κι πρόσεξα ότι είχε 9.500+ εργόσημα. πέρσι είχε δουλέψει σαν καθαρίστρια που της είχαν βάλει 4 εργόσημα. μίλησα με αυτόν, κι μου είπε ότι έχουν κάνει λάθος στο ΙΚΑ αντί 95.25 έχουν βάλει 9.525.00

τώρα πώς μπορώ να το διορθώσω αυτό; που πρέπει να πάω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...