Προς το περιεχόμενο

Doctor Strange in the Multiverse of Madness (2021)


KilliK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 157
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετρια τα reviews ως τωρα (7/10 στο IGN),  μεγαλη χαμενη ευκαιρια της Marvel θα ελεγα και αν ισχυουν δεν εχει βγαλει πολυ καλη ταινια στο Phase Four (Black Widow, Shang Chi, Eternals, MoM).

Επεξ/σία από thermo-sifounas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν βγει και αυτο το καρπουζι μαπα, μαλλον παμε για "ξεφουσκωμα" της ολης φασης με τους υπερηρωες. Ήδη παρατηρείται νομίζω ενας κορεσμός στην όρεξη του κόσμου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, Helionar είπε

αν βγει και αυτο το καρπουζι μαπα, μαλλον παμε για "ξεφουσκωμα" της ολης φασης με τους υπερηρωες. Ήδη παρατηρείται νομίζω ενας κορεσμός στην όρεξη του κόσμου.

Είναι ήδη έξω σε Αυστραλία και ο Σαμ Ράμι (σκηνοθέτης) έχει πει δεν ξέρει πως τελειώνει αυτή γιατί δεν την έχει δει!!!!

Γιατί η ταινία δημιουργήθηκε από επιτροπή χωρίς τον σκηνοθέτη όπως οι περισσότερες ταινίες της Disney/Marvel/Star Wars. 

Μην ξεχνάμε έτσι ακριβώς έτσι έγινε και η τελευταία SW ταινία που βγήκε αχταρμάς με τον σκηνοθέτη να πλένει τα χέρια του γιατί δεν είχε λόγο στην τελική έκδοση της ταινίας. 

Ενώ ήδη από χτες υπάρχει campaign για να βγει η "Σαμ Ράμι" έκδοση της ταινίας!!!!!!

Spoiler 

Spoiler

Στην ταινία η Γουάντα απλά σκοτώνει λευκούς άνδρες ήρωες της Μάρβελ ακόμα και τον Ιλουμινάτη ή τον Μίστερ Φαντάστικ ή τον Χavier (Πάτρικ Στιούαρτ), έτσι απλά σαν να είναι ο Σταλόνε ή ο Arnie σε ταινία του 1980 και σκοτώνουν κόσμο με death counter. Απλά δείχνει μίσος της παραγωγής προς τους λευκούς άνδρες και παιδιά. 

 

 

Επεξ/σία από Apoll
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 hours ago, Apoll said:

Spoiler 

  Reveal hidden contents

Στην ταινία η Γουάντα απλά σκοτώνει λευκούς άνδρες ήρωες της Μάρβελ ακόμα και τον Ιλουμινάτη ή τον Μίστερ Φαντάστικ ή τον Χavier (Πάτρικ Στιούαρτ), έτσι απλά σαν να είναι ο Σταλόνε ή ο Arnie σε ταινία του 1980 και σκοτώνουν κόσμο με death counter. Απλά δείχνει μίσος της παραγωγής προς τους λευκούς άνδρες και παιδιά. 

 

 

Spoiler

E όχι και τον Ιλουμινάτη, μα τον Τουτατή!

Spoiler

Sorry δεν άντεξα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Apoll είπε

Γιατί η ταινία δημιουργήθηκε από επιτροπή χωρίς τον σκηνοθέτη όπως οι περισσότερες ταινίες της Disney/Marvel/Star Wars. 

 Εγω διαβαζω πως ειναι σα να βλεπεις 2 ταινιες. Το πρωτο 40λεπτο αρχιζει σαν κλασικη MCU action και μετα ειναι σα να πηρε τα ηνια ο Raimi και να ειναι το στυλ του εμφανες σε ολη την ταινια (Evil Dead, Drag me to hell) με πολλα horror και jump scares στοιχεια.

Τα προβληματα που διαβαζω δεν εχουν σχεση τοσο με τη σκηνοθεσια αλλα με το ανυπαρκτο σεναριο...

Περιμενεις να δεις ενα over the top στορι που εξερευνα πολλα Multiverses και διαφορους χαρακτηρες αλλα ειναι μια πολυ απλοικη ιστορια που επικεντρωνεται σε Strange και Wanda, χαμενη ευκαιρια δηλαδη. Ακομα και τα cameos, που στη συγκεκριμενη θα δικαιολογουνταν απολυτα, ειναι μετρημενα. Ακομα οι 2 ωρες και 6 λεπτα runtime ειναι πολυ λιγα και η ταινια εχει πολυ βιαστικο ρυθμο (non stop action) και δε δινει στον θεατη την ευκαιρια να ανασανει.

Προσωπικη αποψη βεβαια θα εχω μετα την Παρασκευη που θα τη δω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχω κλεισει για σημερα 10 το βραδυ, αλλα σκεφτομαι να ακυρωσω.. Δεν ξερω.. Πιστευα οτι θα ειναι η ταινια της χρονιας, αλλα δεν φαινεται κατι τετοιο.

Επεξ/σία από Witcher1st
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Witcher1st είπε

Εχω κλεισει για σημερα 10 το βραδυ, αλλα σκεφτομαι να ακυρωσω.. Δεν ξερω.. Πιστευα οτι θα ειναι η ταινια της χρονιας, αλλα δεν φαινεται κατι τετοιο.

Θα λεγα να πας, οι κριτικες λενε οτι μεσα σ ολα ειναι διασκεδαστικη ταινια, αλλα με lower expectations.

Προσωπικα επειδη μας ειχαν hyparei τοσο (μεγαλο λαθος της Marvel που δεν γειωσε λιγο τις προσδοκιες) και περιμενα
ψυχεδελικα universes και cameos εχω ξενερωσει λιγο αλλα θα παω παρολα αυτα, εξαλλου ειμαι και φαν του Raimi, οποτε
περιμενω να δω τα horror στοιχεια αλλα και 1-2 cameos που αξιζουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, thermo-sifounas είπε

Θα λεγα να πας, οι κριτικες λενε οτι μεσα σ ολα ειναι διασκεδαστικη ταινια, αλλα με lower expectations.

Προσωπικα επειδη μας ειχαν hyparei τοσο (μεγαλο λαθος της Marvel που δεν γειωσε λιγο τις προσδοκιες) και περιμενα
ψυχεδελικα universes και cameos εχω ξενερωσει λιγο αλλα θα παω παρολα αυτα, εξαλλου ειμαι και φαν του Raimi, οποτε
περιμενω να δω τα horror στοιχεια αλλα και 1-2 cameos που αξιζουν

Βαρεθηκα τις διασκεδαστικες ταινιες.. Το Spiderman δεν μου αρεσε καθολου. Μετα το Infinity war το χαος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις το είδα guys. Πολύ καλό, ξεφεύγει λίγο από την κλασική Μάρβελ φόρμουλα , ψυχεδελικό, σουρεαλ και μέσα στην παράνοια! Οκ το σενάριο αρκετά αδύναμο αλλά μου έκαναν εντύπωση μεγάλη τα horror στοιχεία και ειδικά κάποιες σκηνές στα όρια του...gore (έστω και σαν υπόνοια κάποιες) που δεν περίμενα ποτέ ότι θα έβλεπα σε ταινία Μάρβελ. Μακάρι να συνέχιζε έτσι το MCU, σε πιο σκοτεινά μονοπάτια αν και δεν το βλέπω. Ευχάριστο διάλειμμα πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Witcher1st είπε

Βαρεθηκα τις διασκεδαστικες ταινιες.. Το Spiderman δεν μου αρεσε καθολου. Μετα το Infinity war το χαος.

To τελευταίο Spiderman ήταν ένας αχταρμάς που ήταν κομπάρσος στην ταινία του. Περισσότερη ώρα επικεντρώθηκε στην γκόμενα του και όλους τους άλλους περιφεριακούς. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...