Προς το περιεχόμενο

Doctor Strange in the Multiverse of Madness (2021)


KilliK

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μολις γυρισα. Καλυτερη απ'οτι δειχνουν οι βαθμολογιες! Αρκετα ωραιο το horror στοχειο, μακαρι να φτιαξουν και ταινια Pg-18 θα τα σπαει, αν και χλωμο το βλεπω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 157
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόλις γύρισα κι εγώ, ίσως η καλύτερη ταινία της Marvel απ τις solo των ηρώων. Αρκετά Raimiκη ταινία στο μεγαλύτερο μέρος της. 

Παράπονο μου το ότι

Spoiler

Περιμέναμε πως και πως τον Κρασινσκι να πάρει τον ρόλο και η άλλη τον έκανε κρόσσια σε 3 sec :P

Nice touch ΌΛΑ τα cameo και πολύ μου άρεσε

Spoiler

Που είδαμε λίγη από  την δύναμη του Black Bolt γιατί στο inhumans χαραμίστηκε. 

Ξεφεύγει πολύ απ το κλασικό family friendly στυλ και μακάρι αυτό να είναι το επόμενο chapter του MCU. Δεν χρειάζεται να είναι όλα για όλους. 

Spoiler

Συμφωνούμε όλοι νομίζω πως δεν χάθηκε η Maximoff

 

Επεξ/σία από Kostasspil
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενθαρρυντικα τα σχολια σας, μαλλον οι περισσοτερες κριτικες ειχαν πολυ υψηλες προσδοκιες 

5 λεπτά πριν, Kostasspil είπε

Nice touch ΌΛΑ τα cameo και πολύ μου άρεσε

Ερωτηση, υπηρξε κανα cameo που να μην περιμενες και να εδινε στοιχεια για μελλοντικες ταινιες, χωρις να δωσεις σποιλ φυσικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Moλις γυρισα και εγω.Δεν ειχα καθολου προσδοκιες απο την ταινια και παρολο αυτα παλι με απογοητευσε.Ειδικα το τελευταιο μισαωρο απλα βαρεθηκα την ζωη μου.Aδιαφοροι χαρακτηρες ,μετριοτατο σεναριο.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, panosno1com είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

captain marvel την ειπε την μαύρη ή κάπως αλλιώς ???

[Spoiler] [/spoiler]

Ναι, ειναι η φιλη της

Spoiler

Captain Marvel

που υπαρχει στο κυριο συμπαν.

 

45 λεπτά πριν, Kostasspil είπε

Υπήρξε ναι, δεν ξέρω αν θα δούμε τον συγκεκριμένο ηθοποιό, αλλά ο χαρακτήρας θα παίξει μελλοντικά

Εννοεις τον

Spoiler

Reed Richards

;

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που με χάλασε ήταν ότι κάποια πράγματα έδειχναν rushed,

Spoiler

ότι δεν αφιέρωσαν όσο χρόνο έπρεπε σε άλλα Universes και ότι ο χαρακτήρας της Chavez μπήκε μόνο και μόνο επειδή οι γονείς της ήταν gay. Από κει που τα 'χει χαμένα και δεν έχει κανέναν έλεγχο πάνω στις δυνάμεις της, ξαφνικά απ' το πουθενά  κάνει master και πάει toe to toe με το πιο δυνατό πλάσμα του κόσμου.

Επίσης θα είχε ενδιαφέρον να βλέπαμε κάποια στιγμή το Director's Cut γιατί είμαι σίγουρος ότι η Disney θα έβαλε το χέρι της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα πάω να τη δω σήμερα το βράδυ αλλά πάω με χαμηλές προσδοκίες.Δεν είμαι και ιδιαίτερα φαν της ιδέας του multiverse.

Θα έλεγα ότι οι απόψεις μου για το Multiverse συμπίπτουν σε ένα βαθμό με του owlman.

 

Επεξ/σία από PapaPalpatine
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 minutes ago, Riveboy said:

ερώτηση 

  Hide contents

Εμένα μου φάνηκε πολύ άκυρο το cast του Krasinski. Ποιά είναι η γνώμη σας?

 

Fanservice ήταν, υπάρχει απ' το '18 ένα hype για αυτό το θέμα

Προσωπικά μου άρεσε, τον πάω και σαν ηθοποιό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, PapaPalpatine είπε

Θα πάω να τη δω σήμερα το βράδυ αλλά πάω με χαμηλές προσδοκίες.Δεν είμαι και ιδιαίτερα φαν της ιδέας του multiverse.

Θα έλεγα ότι οι απόψεις μου για το Multiverse συμπίπτουν σε ένα βαθμό με του owlman.

 

it doesn't matter.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις ήρθα κι εγώ από το σινεμά.

Μου άρεσε η ταινία, μου άρεσαν τα cameos. Δεν κατάλαβα γιατί ο John Krasinski είναι fanservice και γιατί το ζητούσαν οι fans. Έχει παίξει/εμφανιστεί κάπου, ή απλα ζητούσαν έναν ηθοποιό να ενσαρκώσει τον χαρακτήρα? Εμένα, όπως και να έχει, μου άρεσε!!

Το σενάριο είναι αδύναμο και απλοικό, θα συμφωνήσω. Ναι μεν ωραία η ταινία, δεν βαρέθηκα, αλλά πολύ απλό.

Ωραίο και το Horror element, ξεφύγαμε λίγο από το family friendly.

Spoiler

Illuminati!! Καθηγητής Charles πόσο χάρηκα που τον είδα. Captain Carter από το What If, και τα υπόλοιπα μέλη των Illuminati, που αν θυμάμαι καλά δεν είναι τα ίδια με τα comics, σωστά? Βέβαια, στην Earth-838, όχι στην δική μας Earth-616.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...