Προς το περιεχόμενο

Η Apple προσφέρει δυνατότητα προσθήκης τροχών στο Mac Pro έναντι $699


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτοί που λένε ότι το MacOs είναι ντεμέκ optimized για το hardware, εγώ προσωπικά δεν είδα καμιά διαφορά σε ταχύτητα με τα Windows 10, και μάλιστα και σε χειρότερο hardware στα Windows. Όσον αφορά τη φωτογραφία που ειναι το κομμάτι μου, το photoshop και το lightroom τρέχουν πολύ καλύτερα σε Windows. Και το office επίσης πάει πολύ καλύτερα σε Windows, είναι. Microsoft βέβαια. Και σε θέματα ευχρηστίας, επίσης πιστεύω ότι το MacOs έχει μείνει πίσω πλέον.  Ο λόγος είναι ότι η Apple έχει μετακινήσει τους προγραμματιστες στην ανάπτυξη του ios που είναι και τα πολλά λεφτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, AtiX είπε

Το ότι θα ασχολούμασταν με τα πανάκριβα ροδάκια τόσες σελίδες δεν το περίμενα... άντε αύριο να ανακαλύψουμε και κάτι άλλο εξίσου πανάκριβο από την apple μπας και βγει και το καλοκαίρι, μετά Σεπτέμβριο έχουμε iphone, οπότε το φάγαμε και το 2020...

Όμως για ειμαστε δίκαιοι, ασχολούμαστε γιατί αντί να κάνουμε πλάκα ΟΛΟΙ με το θέμα, όπως θα άξιζε σε μια τέτοια είδηση, είναι αρκετοι αυτοί που την υπερασπίζονται με αποτέλεσμα να κεντρίζουν τους άλλους...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Όμως για ειμαστε δίκαιοι, ασχολούμαστε γιατί αντί να κάνουμε πλάκα ΟΛΟΙ με το θέμα, όπως θα άξιζε σε μια τέτοια είδηση, είναι αρκετοι αυτοί που την υπερασπίζονται με αποτέλεσμα να κεντρίζουν τους άλλους...

Δεν διαφωνώ... αν κατάλαβες καλά όμως οι περισσότεροι, μέσα και εγώ, ασχοληθήκαμε μόνο με όσους εκραζαν τους χρήστες, που από ένα αξεσουάρ μίλησαν για έλλειψη εγκεφαλικών κυττάρων και για κάποια συμπαθητικά ζωάκια... εκεί δεν είδα κάποια αντίδραση από τους υπόλοιπους που πλην της πλάκας δεν πρόσφεραν και κάτι ουσιαστικό στο thread...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, AtiX είπε

Δεν διαφωνώ... αν κατάλαβες καλά όμως οι περισσότεροι, μέσα και εγώ, ασχοληθήκαμε μόνο με όσους εκραζαν τους χρήστες, που από ένα αξεσουάρ μίλησαν για έλλειψη εγκεφαλικών κυττάρων και για κάποια συμπαθητικά ζωάκια... εκεί δεν είδα κάποια αντίδραση από τους υπόλοιπους που πλην της πλάκας δεν πρόσφεραν και κάτι ουσιαστικό στο thread...

Νομίζω η υπεράσπιση ήταν για την apple, ότι καλά κάνει και ότι κάποιοι θα το πάρουν και να κοιτάμε την δουλειά μας, παρά τα ανθρώπινα δικαιώματα 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

Νομίζω η υπεράσπιση ήταν για την apple, ότι καλά κάνει και ότι κάποιοι θα το πάρουν και να κοιτάμε την δουλειά μας, παρά τα ανθρώπινα δικαιώματα 😛

Γιατί υπάρχει κάτι κακό σε αυτή την άποψη??? Όποιος θέλει το αγοράζει, όποιος θέλει δεν το αγοράζει και όποιος θέλει μπορεί και να το κοροϊδέψει, επειδή του φάνηκε άχρηστο, ακριβό κλπ... 

Πάντως εγώ δεν είδα χαρακτηρισμούς από τους φίλους της apple εν αντιθέσει από τους άλλους που διαβάσαμε για ζώα και εγκεφάλους...

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, AtiX είπε

Γιατί υπάρχει κάτι κακό σε αυτή την άποψη??? Όποιος θέλει το αγοράζει, όποιος θέλει δεν το αγοράζει και όποιος θέλει μπορεί και να το κοροϊδέψει, επειδή του φάνηκε άχρηστο, ακριβό κλπ... 

Πάντως εγώ δεν είδα χαρακτηρισμούς από τους φίλους της apple εν αντιθέσει από τους άλλους που διαβάσαμε για ζώα και εγκεφάλους...

Σου λέω για ποιο λόγο ξεκίνησε. Τώρα τι έγινε παρακάτω είναι άλλο θέμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, studiokristo είπε

Αυτοί που λένε ότι το MacOs είναι ντεμέκ optimized για το hardware, εγώ προσωπικά δεν είδα καμιά διαφορά σε ταχύτητα με τα Windows 10, και μάλιστα και σε χειρότερο hardware στα Windows. Όσον αφορά τη φωτογραφία που ειναι το κομμάτι μου, το photoshop και το lightroom τρέχουν πολύ καλύτερα σε Windows. Και το office επίσης πάει πολύ καλύτερα σε Windows, είναι. Microsoft βέβαια. Και σε θέματα ευχρηστίας, επίσης πιστεύω ότι το MacOs έχει μείνει πίσω πλέον.  Ο λόγος είναι ότι η Apple έχει μετακινήσει τους προγραμματιστες στην ανάπτυξη του ios που είναι και τα πολλά λεφτά.

Ποιος μίλησε για Photoshop,Lightroom και Office? Αν και για τα δύο πρώτα τελευταία η Adobe έχει κάνει πολύ καλή δουλειά και αν πριν από λίγα χρόνια υστερούσε στα Mac πλέον με τις νέες εκδόσεις σε ορισμένα σημεία πάνε καλύτερα.(ας μην ξεχνάμε οτι για πολλά χρόνια τρέχανε καλύτερα σε Mac OS -μιας και ξεκινήσανε από εκεί).

Το θέμα είναι οι προγραμματιστές πως εκμεταλλέυονται το κάθε λειτουργικό σύστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 hours ago, AtiX said:

Το ότι θα ασχολούμασταν με τα πανάκριβα ροδάκια τόσες σελίδες δεν το περίμενα... άντε αύριο να ανακαλύψουμε και κάτι άλλο εξίσου πανάκριβο από την apple μπας και βγει και το καλοκαίρι, μετά Σεπτέμβριο έχουμε iphone, οπότε το φάγαμε και το 2020...

Με τι να ασχοληθούμε με την απλ;

Με την τεχνολογία ή την καινοτομία που παράγει;

Μόνο παμπλισιτι σταντ είναι αυτή η εταιρεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/4/2020 στις 3:51 ΠΜ, AtiX είπε

Φίλε μου δεν είναι η πρώτη ούτε η τελευταία που το κάνει και ούτε το πρώτο, ούτε το τελευταίο προϊόν της που το θεωρούμε ακριβό... αυτή είναι η apple αν θέλεις αγοράζεις...

αυτό που με ανησυχεί είναι που λέτε με περίσσια άνεση, περί ανυπαρξίας εγκεφαλικών κυττάρων... θα λέγατε το ίδιο για ανθρώπους που αγοράζουν barilla και όχι misko, κουστούμι από armani και όχι από τα zara, αυτοκίνητο από την opel και όχι από την hyundai...? τα παραδείγματα άπειρα και για ολα τα καταναλωτικά προϊόντα...

Αλήθεια πόσο φυσιολογικό θα μας φαινότανε αν εκεί που ψωνίζαμε ήταν κάποιος και έλεγε στον διπλανό του: κοίτα αυτόν... ψωνίζει το ακριβό ενώ ακριβώς δίπλα υπάρχει παρόμοιο προϊόν με χαμηλότερη τιμή, μιλάμε περί ανυπαρξίας εγκεφαλικών κυττάρων...

χρονια πολλα !!! το θέμα δεν είναι οτι αγοράζει κάποιος ακριβό κοστουμι αλλα να σου πουλάει ο αρμανι το κουμπί για το κοστούμι 700 ευρω !!! εσυ το θεωρεις λογικο να τα το αγορασεις ( το κουμπι ) το οποίο έχει κόστος 0,00001 ευρω !!! απο οτι και να ειναι φτιαγμενο το κουμπι... και οπως και να λενε αυτον που πουλαει το κουμπι !!!δεν μιλαμε για χρυσο και πολυτιμες πετρες ..παραμενει κουμπι , και προφανώς αυτος που στο πουλαει δεν σε θεωρει εξυπνο !!!ουτε καν σε σεβεται σαν πελατη του !!! εν ολίγοις το μονο που τον νοιαζει ειναι στα παρει τοσο απλα !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...