Προς το περιεχόμενο

Η Apple προσφέρει δυνατότητα προσθήκης τροχών στο Mac Pro έναντι $699


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Lezantas26 είπε

κλικμπειτ ειναι οταν ο τιτλος παιζει με τις λεξεις με τετοιο τροπο ωστε να σε κανει να μπεις να δεις/διαβασεις. δε ξερω να σου πω για τα αλλα θεματα, το συγκεκριμενο ομως παιζει να χει τον πιο "βαρετο" τιτλο εβερ. ο κοσμος μπηκε και κραζει διοτι ειλικρινα μια τετοια κινηση μονο κραξιμο αξιζει..

Ο κόσμος είδε apple και θα έκραζε είτε έκαναν 10 είτε 699... αν εσύ πιστεύεις ότι από εδώ μέσα υπάρχει έστω ένας που να τον αφορά το συγκεκριμένο προϊόν τότε καλά έκανε και το δημοσίευσε...

12 λεπτά πριν, Retromaniac είπε

"Οι επικεφαλίδες των clickbait άρθρων στοχεύουν στο να εκμεταλλευτούν το «χάσμα περιέργειας» (curiosity gap), παρέχοντας στον τίτλο πληροφορίες αρκετές για να κινήσουν την περιέργεια του αναγνώστη, αλλά όχι αρκετές για να ικανοποιήσουν την περιέργειά του αν δεν κάνει κλικ στον σύνδεσμο που οδηγεί στο περιεχόμενο."

Δεν ξέρω γιατί το άλλο ήταν αναξιόπιστο, τα ίδια λένε. Για πες τι σχέση έχει αυτό με τον τιτλο. Το να είναι εντυπωσιακός ένας τίτλος δεν είναι clickbait, το να είναι παραπλανητικός προκειμένου να φαίνεται εντυπωσιακός είναι clickbait. Μήπως εκεί μπερδεύεσαι;

Μάλλον εσύ δεν θέλεις να παραδεχτείς ότι ο συγκεκριμένος τίτλος και λόγω της apple είναι bait... αλλά απάντησε μου γιατί δεν διαβάζουμε ειδήσεις και για άλλες ακριβές εταιρίες τεχνολογίας με εξίσου ακριβά part ροδάκια, βάσεις, καλώδια, κλπ???? 

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 4
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 327
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

20 λεπτά πριν, momentum είπε

Aν εισαι στην κατηγορια ανθρωπων που απευθυνεται αυτο το μηχανημα, το αυτοκινητο σου εχει ηδη πανακριβες ζαντες που μονο ενας ηλιθιος (ή ενας καγκουρας) ή συνδιασμος των παραπανω, θα αλλαζε.

και ΝΑ ήμουν σε αυτή την κατηγορία δεν νομίζω να έδινα 5 κατοστάρικα για ροδάκια υπολογιστή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 minutes ago, tuning123 said:

και ΝΑ ήμουν σε αυτή την κατηγορία δεν νομίζω να έδινα 5 κατοστάρικα για ροδάκια υπολογιστή.

Οπως φαινεται δεν θα μαθουμε ποτε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα ηθελα να δω σε ενα χρονο απο τωρα τον τυπο που τα σκεφτηκε και τα σχεδιασε αυτα...

να δω αν ανεβηκε ή τον πεταξανε να μοιραζει αλληλογραφια...

...

ε, λιγο υπερβολικο ...τι λιγο..ματι βγαζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Antilogos1975 είπε

θα ηθελα να δω σε ενα χρονο απο τωρα τον τυπο που τα σκεφτηκε και τα σχεδιασε αυτα...

να δω αν ανεβηκε ή τον πεταξανε να μοιραζει αλληλογραφια...

...

ε, λιγο υπερβολικο ...τι λιγο..ματι βγαζει.

Αυτά παθαίνεις όταν το βασικό προϊόν ξεπερνάει το τετραψήφιο πόσο... χάνεις την αίσθηση της λογικής και απλά σου φαίνεται ένα μικρότερο νούμερο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
17 minutes ago, Lezantas26 said:

προιον πολυτελειας τα ροδακια του πισι?

best gif wtf GIF

Προϊόν πολυτελείας το χερούλι μιας Λουί Βιτόν? 😊

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, billdanos είπε

Διαφέρει σε κάτι η τιμολόγηση σε σχέση με αντίστοιχα αλλα προϊόντα πολυτελείας κλπ? Είναι κάποιο προϊόν που απευθύνεται σε τεράστιο κοινο και η ζήτηση αναμένεται εξίσου τεράστια? 

Αν μου χαλάσει το χερούλι σε μια τσάντα των 10000 ευρώ, θα μου χρεώσουν το νέο οσο ένα απλο κομμάτι δέρμα ή κάτι σε αναλογία με την τιμή του προϊόντος?

Τελικά αποφασίστε είναι προϊόντα πολυτελείας η εργαλεία για επαγγελματίες..μας έχετε μπερδέψει 🤣🤣

  • Like 4
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, ConstantineP said:

Τελικά αποφασίστε είναι προϊόντα πολυτελείας η εργαλεία για επαγγελματίες..μας έχετε μπερδέψει 🤣🤣

Απο πιτα που δεν τρώμε...

  • Confused 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, ConstantineP είπε

Τελικά αποφασίστε είναι προϊόντα πολυτελείας η εργαλεία για επαγγελματίες..μας έχετε μπερδέψει 🤣🤣

Το μεροκάματο να βγαίνει... 😂

Επεξ/σία από AtiX
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, AtiX είπε

Ο κόσμος είδε apple και θα έκραζε είτε έκαναν 10 είτε 699... αν εσύ πιστεύεις ότι από εδώ μέσα υπάρχει έστω ένας που να τον αφορά το συγκεκριμένο προϊόν τότε καλά έκανε και το δημοσίευσε...

Μάλλον εσύ δεν θέλεις να παραδεχτείς ότι ο συγκεκριμένος τίτλος και λόγω της apple είναι bait... αλλά απάντησε μου γιατί δεν διαβάζουμε ειδήσεις και για άλλες ακριβές εταιρίες τεχνολογίας με εξίσου ακριβά part ροδάκια, βάσεις, καλώδια, κλπ???? 

 

Ο τίτλος δεν είναι clickbait όσο και να προσπαθείς να μας πείσεις. Περιγράφει ακριβώς το θέμα του άρθρου. Πιο matter of fact δεν γίνεται.
Κλικμπέιτ θα ήταν "ΔΕΙΤΕ ΤΙ ΑΛΛΟ ΕΚΑΝΕ Η ΑΠΠΛ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙ ΛΕΦΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΑΚΗ!!11!!1!!"

Αν θέλεις να μας πεις ότι είναι ένα αδιάφορο θέμα για ένα niche προϊόν και μπήκε μόνο και μόνο για να γίνει ο χαμός από κάτω έχεις δίκιο. Προφανώς επειδή είναι για την Apple και για το συγκεκριμένο προϊόν για το οποίο έχει γίνει τόσος ντόρος, έχει και τόσο ενδιαφέρον.

Ανάλογα θέματα μπαίνουν π.χ. και για τα κωμικά κινητά Vetru και πάλι κράζει ο κόσμος. Ούτε και τότε είναι clickbait. Απλά εκεί θα έχει 5-10 απαντήσεις. Τώρα επειδή είναι Apple έχει πολλαπλάσιες.

Επεξ/σία από Q-Taxys
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βλέπετε το τυρί και γελάτε , δεν βλέπετε όμως την φάκα. 

300 ευρώ έχουν τα πόδια?

και πόσο έχει δηλαδή όλο το κουτί χωρίς το hardware?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...