Προς το περιεχόμενο

Η Apple προσφέρει δυνατότητα προσθήκης τροχών στο Mac Pro έναντι $699


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, tuning123 είπε

ΜE $399 ΑΛΛΆΖΩ ΖΑΝΤΕΣ ΣΤΟ ΑΜΑΞΙ 😁

Ναι μεγάλε αλλά δεν είναι Αpple. Πρέπει να ξεχωρίσουμε από τη πλεμπα τι να κάνουμε τώρα. 😅

Επεξ/σία από nekrik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 327
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στην Ελλαδα το κατα κεφαλην εισοδημα ειναι λιγο πανω απο τα 15-16 χιλιαρικα.

Το μηνα κατω απο 1500 ευρω.

Λογικα εδω στο ινσομνια πρεπει να σχολιαζουν ο Μαρινακης, ο Σαββιδης και ο Βαρδινογιαννης. Δεν εξηγειται αλλιως πως καποιοι ειναι προθυμοι να δικαιολογησουν μεχρι και τα ροδακια των 700 δολαριων.

Παιδια, κακως μαλωνετε στα σχολια με την πλεμπα. Τωρα θα επρεπε να ησασταν στα γιοτ σας. Ισως σας χαλασε τα σχεδια ο κορονοιος κ την περνατε εδω με τους πτωχους.

 

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, AtiX είπε

Και για πες μου λίγο πως λέγεται το αδιάφορο θέμα για ένα niche προϊόν και μπήκε μόνο και μόνο για να γίνει ο χαμός από κάτω???? Εδώ σε θέλω...

Άρθρο χαμηλού επιπέδου; Πάντως clickbait τίτλο δεν έχει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, billdanos είπε

Διαφέρει σε κάτι η τιμολόγηση σε σχέση με αντίστοιχα αλλα προϊόντα πολυτελείας κλπ? Είναι κάποιο προϊόν που απευθύνεται σε τεράστιο κοινο και η ζήτηση αναμένεται εξίσου τεράστια? 

Αν μου χαλάσει το χερούλι σε μια τσάντα των 10000 ευρώ, θα μου χρεώσουν το νέο οσο ένα απλο κομμάτι δέρμα ή κάτι σε αναλογία με την τιμή του προϊόντος?

Στραβά αρμενίζουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οσοι δεν θέλετε να δώσετε τα ΑΠΟΛΥΤΩΣ φυσιολογικα κοστολογημενα και Ντιζαϊνατα ροδάκια της Apple που εσκεμμένα δεν έχουν φρένο για να μην κάνει throttle τις επιδόσεις , σας βρηκα οικονομική λύση 😂

 

(στα πρώτα δύο λέπτα δείχνει τα ροδάκια) 

Επεξ/σία από vaggelis dogas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, billdanos είπε

Μα πως κάνετε έτσι λες και είχατε mac pro και τώρα σας φρεναραν τα ροδάκια... 

Αλλά τέτοιοι είστε, που κράζετε και τα ζαντολαστιχα μιας Lamborghini... 😁

 

1 ώρα πριν, nikosgalis είπε

Σας βλέπω όλους να έχετε πέσει από τα σύννεφα. Σαν να είναι η πρώτη εταιρία η Apple που πουλάει και προϊόντα σε αστείες τιμές. 
 

Κανεις σας δεν έχει δει τσάντες Louis Vuitton που κάνουν 1000€ και δεν είναι καν δερμάτινες, παπούτσια ΝΙΚΕ των 200€ που κατασκευάζονται με 20€ (Και μη μου πείτε ότι δεν φοράτε τέτοια) ή γυαλιά ηλίου  300€ που είναι ένα απλό πλαστικό.
 

Προφανώς και υπάρχουν και τέτοια, και υπάρχουν και αυτοί που δεν κοιτούν την τιμή του προϊόντος αυτού πριν το αγοράσουν.  Δεν απευθύνονται όλα σε όλους. 

 

1 ώρα πριν, billdanos είπε

Διαφέρει σε κάτι η τιμολόγηση σε σχέση με αντίστοιχα αλλα προϊόντα πολυτελείας κλπ? Είναι κάποιο προϊόν που απευθύνεται σε τεράστιο κοινο και η ζήτηση αναμένεται εξίσου τεράστια? 

Αν μου χαλάσει το χερούλι σε μια τσάντα των 10000 ευρώ, θα μου χρεώσουν το νέο οσο ένα απλο κομμάτι δέρμα ή κάτι σε αναλογία με την τιμή του προϊόντος?

 

Αυτα καλο ειναι να τα κανουμε quote για να μην τα ξεχναμε!

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μου κάνει εντύπωση ότι συμπεριφέρεστε σαν να βλέπετε πρώτη φορά προϊόν που δείχνει να μην αξίζει τα λεφτά του. Νομίζω ότι πραγματικά σας πειράζει κάποιους μόνο ότι προέρχεται από την apple. Και για να μην παρεξηγηθώ σαφέστατα και διαφωνώ με τις τιμές της στο συγκεκριμενο προϊόν (και σε μερικά ακόμη). ΑΛΛΑ. Υπάρχουν πχ προϊόντα Louis Vuitton που ειναι παράλογα κοστολογημένα (μην ακούσω για δέρματα κτλ, υπάρχουν δερμάτινα στο 1/4 της τιμής των συγκεκριμένων), υπάρχουν πένες (ΠΕΝΕΣ, ναι αυτές που γράφουμε) με κόστος 10.000....!! Αλλά εσείς αντιδράτε λες και πρώτη φορά βγαίνει κάτι παράλογα ακριβό. Όποιος θέλει ας τα σκάσει και ας τις χαρεί, πρόβλημα του.

Εμένα με προβληματίζει εξίσου το δήθεν σοκ σας, τη στιγμή που αν είχατε ή εχετε την οικονομική δυνατότητα σίγουρα θα τα σκάσετε σε κάτι παράλογο για τους άλλους..! Όλοι έχουν ένα φετίχ στο οποίο θα ξόδευαν παράλογα (για τους άλλους) έτσι και είχαν τα λεφτά. Εγώ πχ θα έσκαγα άνετα ένα 1000€ αν είχα την άνεση για μία δερμάτινη συλλεκτική έκδοση του lotr :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, ektorme είπε

Παιδιά μου κάνει εντύπωση ότι συμπεριφέρεστε σαν να βλέπετε πρώτη φορά προϊόν που δείχνει να μην αξίζει τα λεφτά του. Νομίζω ότι πραγματικά σας πειράζει κάποιους μόνο ότι προέρχεται από την apple. Και για να μην παρεξηγηθώ σαφέστατα και διαφωνώ με τις τιμές της στο συγκεκριμενο προϊόν (και σε μερικά ακόμη). ΑΛΛΑ. Υπάρχουν πχ προϊόντα Louis Vuitton που ειναι παράλογα κοστολογημένα (μην ακούσω για δέρματα κτλ, υπάρχουν δερμάτινα στο 1/4 της τιμής των συγκεκριμένων), υπάρχουν πένες (ΠΕΝΕΣ, ναι αυτές που γράφουμε) με κόστος 10.000....!! Αλλά εσείς αντιδράτε λες και πρώτη φορά βγαίνει κάτι παράλογα ακριβό. Όποιος θέλει ας τα σκάσει και ας τις χαρεί, πρόβλημα του.

Εμένα με προβληματίζει εξίσου το δήθεν σοκ σας, τη στιγμή που αν είχατε ή εχετε την οικονομική δυνατότητα σίγουρα θα τα σκάσετε σε κάτι παράλογο για τους άλλους..! Όλοι έχουν ένα φετίχ στο οποίο θα ξόδευαν παράλογα (για τους άλλους) έτσι και είχαν τα λεφτά. Εγώ πχ θα έσκαγα άνετα ένα 1000€ αν είχα την άνεση για μία δερμάτινη συλλεκτική έκδοση του lotr :P 

1η φορά βλέπουμε κάτι τόσο άχρηστο να πουλιέται τόσο ακριβά. Ναι υπάρχουν nike με κόστος 20 ευρώ που κάνουν 150, αλλά είναι πολύ πιο χρήσιμα, όμορφα, τα βλέπεις και τα βλέπουν, και το κέρδος (αν βάλεις κόστη άλλα, που εδώ δεν υπάρχουν) είναι στα παπούτσια περίπου 200-300%, ενω εδώ μιλάμε για 4000% και μπορεί να λέω και λίγο, για κάτι παντελώς άχρηστο για το αν το πάρεις πιο ακριβό ή όχι.

Να σε ρωτήσω κάτι άλλο; Πως εξηγείς το γεγονός ότι όσοι προσπαθούν να "δικαιολογήσουν" την apple, ξέρουμε από το forum, ότι είναι iphonokides;

Επεξ/σία από Retromaniac
  • Like 6
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...