Προς το περιεχόμενο

Apple: Σταμάτησε την πώληση του iPhone 8


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 122
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

32 minutes ago, AtiX said:

Έχεις συνειδητοποίησει ότι από τις πολλές τις τάπες που τρως από διάφορους, ξεσπας στον πρώτο που αποδεικνύει ότι πάλι έγραψες πατάτα...

ΥΓ: το ύφος μου μόνο εσύ και ένας κατ εξακολούθηση μπαναρισμενος το παρεξηγούν... για κοίτα το λίγο...

Όταν δεν έχεις επιχείρημα επιτίθεσαι στον συνομιλητή. Παλιό το κόλπο.

Πόνεσε το χτεσινό σε καταλαβαίνω και περιμένω να κανεις και edit κάποια στιγμή-όπως ακριβώς έκανες χτες, αλλά το quote μου παραμένει- για να γλυτώσεις...

Υ.Γ  "Μιλάω με το ίδιο ύφος όπως μου μιλάνε, αν δεν σου αρέσει μην ασχολείσαι μαζί μου". Αν παρεξηγήθηκες να το προσέξεις ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, AtiX είπε

Για πες πότε ασχολήθηκα με εσένα...???

Για πες τώρα το καινοτόμο ποτέ το είπαν???

ΥΓ: "τσαούσα", "την βρίσκεις" αλήθεια γράφεις έτσι σε κάποιον που ζήτημα να έχεις ανταλλάξει 1-2 μυνήματα και λες ότι εγώ ασχολούμαι με σένα???

Χαλάρωσε μαν θα πάθεις τίποτα και σε πάω γιατί τα λες ωραία.

Εγώ πιστεύω ότι η apple έβγαλε τη συσκευή με καλό hardware και φτηνή για να αγοράσουν και οι φτωχοί του android και να κολλήσουν μόλις δουλέψουν λίγο με το iOS και μετά δεν υπάρχει επιστροφή.

Μην ζοριζεσαι του χρόνου θα είναι όλοι αυτοί με iPhone se 2020 γιατί δεν έχουν λεφτά για iPhone 11 

Και αυτο μεταχειρισμένο θα το ψάχνουν σε καμία Χρυσή ευκαιρία η black Friday

Επεξ/σία από Kostasft
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, VonLoutsos είπε

Όταν δεν έχεις επιχείρημα επιτίθεσαι στον συνομιλητή. Παλιό το κόλπο.

Πόνεσε το χτεσινό σε καταλαβαίνω και περιμένω να κανεις και edit κάποια στιγμή-όπως ακριβώς έκανες χτες, αλλά το quote μου παραμένει- για να γλυτώσεις...

Υ.Γ  "Μιλάω με το ίδιο ύφος όπως μου μιλάνε, αν δεν σου αρέσει μην ασχολείσαι μαζί μου". Αν παρεξηγήθηκες να το προσέξεις ;)

Ελπίζω να καταλαβαίνεις τους λόγους που σβήνονται τα μυνήματα σου...

ΥΓ: Το ποιος επιτίθεται σε ποιον όντως είναι μια ωραία ερώτηση που θα πρέπει να κάνουμε όλοι μας...

10 λεπτά πριν, Kostasft είπε

Χαλάρωσε μαν θα πάθεις τίποτα και σε πάω γιατί τα λες ωραία.

Εγώ πιστεύω ότι η apple έβγαλε τη συσκευή με καλό hardware και φτηνή για να αγοράσουν και οι φτωχοί του android και να κολλήσουν μόλις δουλέψουν λίγο με το iOS και μετά δεν υπάρχει επιστροφή.

Μην ζοριζεσαι του χρόνου θα είναι όλοι αυτοί με iPhone se 2020 γιατί δεν έχουν λεφτά για iPhone 11 

Και αυτο μεταχειρισμένο θα το ψάχνουν σε καμία Χρυσή ευκαιρία η black Friday

Χαλαρός είμαι, τουλάχιστον προσπαθώ, απλά μην μου κάνεις προσωπική επίθεση... γράψε τα χειρότερα για αυτά που γράφω, μην το πας στο προσωπικό μόνο...

Επεξ/σία από AtiX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, One+ είπε

Στα specs πάντως ίδια φαίνεται

MAIN CAMERA
  12 MP, f/1.8, 28mm (wide), PDAF, OIS 12 MP, f/1.8 (wide), PDAF, OIS
  Quad-LED dual-tone flash, HDR Dual-LED dual-tone flash, HDR
  2160p@24/30/60fps, 1080p@30/60/120/240fps 2160p@24/30/60fps, 1080p@30/60/120/240fps, 

Αυτά είναι και τα specs της κυρίας κάμερας του 11 . 12 MP ,f1/8 . Δεν λέει κάτι .

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Chris_BMW είπε

Χαχαχ δεν έχει σχέση με το άρθρο αλλά αφού ρωτάς BMW 140 f21 του 18 m performance στα 450 άλογα 

Και μένα δουλεύει ο αδελφός μου στο Cupertino και μου δώσε το iPhone 12 pro max super αλλά έτρεχε iOS 14 beta και κολλαγε το δώσα και πήρα ένα Alcatel 1E με android go και πάει σφαίρα

Επεξ/σία από Over_dose
  • Confused 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Jeiko_22 said:

Αντικειμενικά οι διαφορές μεταξύ 8 και SE είναι αστείες, δυστυχώς υπάρχουν άτομα μεταξύ μας που έχουν το 8 και τα πάρουν το SE.

Η +45% (single), +48% (multi) και +98% (metal) διαφορα του Α13 εναντι του Α11 σου φαινεται αστεια?

To κερδος της ταξης του ~30% υπερ του Α13, στη διαχειριση ενεργειας? Και αυτο αστειο σου φαινεται?

Το οτι 2 γενιες νεοτερο SoC θα παιρνει αναβαθμισεις και νεα features για 1-2 χρονια παραπανω και αυτο αστειο??

Μαλλον ενας απο τους δυο μας εχει καταλαβει κατι λαθος.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, AtiX said:

Ελπίζω να καταλαβαίνεις τους λόγους που σβήνονται τα μυνήματα σου...

ΥΓ: Το ποιος επιτίθεται σε ποιον όντως είναι μια ωραία ερώτηση που θα πρέπει να κάνουμε όλοι μας...

Χαλαρός είμαι, τουλάχιστον προσπαθώ, απλά μην μου κάνεις προσωπική επίθεση... γράψε τα χειρότερα για αυτά που γράφω, μην το πας στο προσωπικό μόνο...

Για τους ίδιους ακριβώς λόγους που σβήνονται και τα δικά σου.  Την τάπα όμως  την έχεις φάει και το ξέρουμε και οι δύο. Συνέχισε δεν έχω πρόβλημα. Θα σε ταπώνω συνέχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, VonLoutsos είπε

Για τους ίδιους ακριβώς λόγους που σβήνονται και τα δικά σου.  Την τάπα όμως  την έχεις φάει και το ξέρουμε και οι δύο. Συνέχισε δεν έχω πρόβλημα. Θα σε ταπώνω συνέχεια.

Μια ερώτηση μόνο για να ήμαστε on topic... την καινοτομία, γιατι από εκεί ξεκίνησε η κουβέντα, που και από ποιόν την είδες γραμμένη???

ΥΓ: δυο σε ένα... αν απαντήσεις στην ερώτηση τότε με ταπωνεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 minutes ago, AtiX said:

Μια ερώτηση μόνο για να ήμαστε on topic... την καινοτομία, γιατι από εκεί ξεκίνησε η κουβέντα, που και από ποιόν την είδες γραμμένη???

ΥΓ: δυο σε ένα... αν απαντήσεις στην ερώτηση τότε με ταπωνεις...

Δεν έχει σήμερα τάπωμα είναι Μ. Παρασκευή. Από Δευτέρα αν ακόμα δεν έχεις καταλάβει, κάνε με quote όπως εσύ ξέρεις και λυσσάς.

Επεξ/σία από VonLoutsos
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Chris_BMW είπε

Αυτά είναι και τα specs της κυρίας κάμερας του 11 . 12 MP ,f1/8 . Δεν λέει κάτι .

Διάβασε αυτό καλύτερα είναι πιο κατατοπιστικό

From a hardware perspective, the iPhone SE 2 has a relatively simple setup. On its rear is a single 12-megapixel f/1.8 camera, which, from a numbers perspective, is exactly the same as what could be found on the back of the iPhone XR. It’s also similar to the 2017 iPhone 8 that the SE 2’s appearance so closely imitates. That means there’s no extra 12-megapixel ultrawide camera like the iPhone 11, and there’s no 12-megapixel telephoto camera like the 11 Pro. Around the front, there’s a 7-megapixel selfie camera, which is, again, the same resolution as the cameras in the 8 and the XR.

While the hardware is a little old-fashioned, the software side of the photography equation is more interesting. As previously mentioned, the iPhone SE 2 is powered by Apple’s A13 Bionic chip, which made its debut on last year’s iPhone 11 lineup. Apple says it’s using this chip’s image signal processor and the Neural Engine to offer a host of software-based improvements to the SE 2’s photographs.

The most significant of these is the fact that the phone is now using a more advanced version of its Smart HDR algorithm that debuted with last year’s iPhone 11 lineup. “Semantic rendering,” as the company calls it, is designed to recognize individual elements within an image in order to light them properly.

Essentially, Smart HDR works by taking a series of underexposed frames and an overexposed frame and uses them to grab additional detail where it thinks the image needs it. Then Semantic rendering alters the photo based on what’s in it. It might sharpen hair, for example, de-noise the sky, or light a face more evenly. You can read more about the technology in our iPhone 11 Pro review from last year, and it should mean photographs are much more evenly lit.

Compared to the iPhone 8, the SE 2 is also unique in being able to create portrait mode photographs with just a single lens. (The iPhone 8 Plus had the feature because it had dual cameras.) The iPhone XR had this same feature, and in our review, we actually preferred it to how that year’s XS generated its portrait mode shots since the XR’s main camera had a wider field of view and aperture. Since the SE 2’s camera has that same wide f/1.8 aperture as the XR, we’ve got high hopes. The same technology is also available on the front-facing camera to create portrait mode shots from its single lens.

In other areas, however, the camera technology found in the iPhone SE 2 has been around for much longer. Optical image stabilization, a 6-element lens, a flicker sensor, 4K 60fps video recording, slo-mo, and cinematic stabilization could all be found in the iPhone 8. Then again, this is Apple’s budget device, so it’s not surprising that it’s not breaking much new ground.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, alx16v είπε

Εντυπωσιακό πάντως. Είναι ακριβώς σαν να έβαζε η Samsung γρηγορότερο επεγεργαστή και 1 gb ram ακόμα στο S8 και να ήθελε να το πουλήσει 500 ευρώ. Θα έτρωγε το κράξιμο της αρκούδας ενώ εδώ έχουμε κάτι νέο, κάτι διαφορετικό...

Μάλλον δεν είδες τα 300+ σχόλια στο αντίστοιχο θέμα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Jeiko_22 είπε

Αντικειμενικά οι διαφορές μεταξύ 8 και SE είναι αστείες, δυστυχώς υπάρχουν άτομα μεταξύ μας που έχουν το 8 και τα πάρουν το SE.

Ευτυχώς βασικά γιατι θέλω να αγοράσω το 8 τους. Αγγελίες λογικές τιμες παιδιά μην μας παρετε τα android σώβρακα. 

Με τις ονομασίες τα έχει κάνει λίγο κώλο τα πράγματα ομολογουμένως: Πουλάω μεταχειρισμένο iPhone SE 64GB για να αγοράσω iPhone SE 64GB! What?? Yes fam. Ask Apple.

4 ώρες πριν, Chris_BMW είπε

Και για πες μας εσυ που είσαι και κομματάκι έξυπνος .

 Τι ακριβώς έκανε η Samsung με το s10 e και το s10 lite ? 
 
Τουλάχιστον η Apple έβαλε τον Α13 μέσα ...

Εχμ...ελπίζω να αστειεύεσαι με τη σύγκριση s10e/iPhone SE. Το design του s10e δεν το εχεί δει η Apple ούτε στον ύπνο της. Και τυφλός να είναι κάποιος δηλαδή θα το καταλάβει με την αφή. Και το λέω αυτό με δεδομένο ότι δεν πάω καθόλου τη Samsung  και το UI της.

Επεξ/σία από whoever81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά μην ξεχνάμε και την eSIM. Σημαντικό αρκετά για να δωσει κάποιος ακόμα και το 8 για να πάρει αυτό (αν έχεις κοσμοτε, αλλά περιμενουμε και τις υπόλοιπες). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...