Προς το περιεχόμενο

AMD Zen 3 ( Milan / Vermeer ) - Epyc 3 & Ryzen 5000


ultraex2003

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 10,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 2/11/2020 στις 12:14 ΠΜ, GeorgeMan είπε

Αν δεν το βάλουν δεν το έβαλαν. Το πολύ πολύ να γίνει skip η 6800ΧΤ 😛

Έτσι , από εδώ το πήγαν από εδώ το έφεραν , μανία να αλλάξουμε την 450. Υποτίθεται ότι πηγα σε AMD πριν λίγους μήνες  για να φύγει από μανίκι ένα zen3 να κουμπώσει στην 450 όμορφα και ωραία και ούτε γάτα ούτε ζημιά . Δεν μπορώ τα ξηλωματα και ξανά μανα από την αρχή. Όλα παίζουν  τέλεια και όπως τα θέλω με χαμηλές τάσεις και silent 

Αν δεν παιξει το smart Access στις 450 skip στις  AMD GPU να τελειώνουμε και όταν χρειαστεί πάμε στον απατεώνα τον πετσινο. 

Και θα το κάνω για να μην ξανπρηζω αν αλλάξω mb τον @akoinonitos .  Xexexe

Προς το παρόν πάμε μπάλα στα 2560x1080.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 minutes ago, dem said:

Έτσι , από εδώ το πήγαν από εδώ το έφεραν , μανία να αλλάξουμε την 450. Υποτίθεται ότι πηγα σε AMD πριν λίγους μήνες  για να φύγει από μανίκι ένα zen3 να κουμπώσει στην 450 όμορφα και ωραία και ούτε γάτα ούτε ζημιά . Δεν μπορώ τα ξηλωματα και ξανά μανα από την αρχή. Όλα παίζουν  τέλεια και όπως τα θέλω με χαμηλές τάσεις και silent 

Αν δεν παιξει το smart Access στις 450 skip στις  AMD GPU να τελειώνουμε και όταν χρειαστεί πάμε στον απατεώνα τον πετσινο. 

Και θα το κάνω για να μην ξανπρηζω αν αλλάξω mb τον @akoinonitos .  Xexexe

Προς το παρόν πάμε μπάλα στα 2560x1080.

Έχεις εύκολη ανάλυση εσύ, εγώ πήρα 4Κ tv 70" και δεν παλεύεται πολύ η χαμηλότερη ανάλυση, βγάζει μάτι. Απλα πλέον δεν παίζω και τόσο πολύ αρα δεν θα πετάω 500ρικα και 1000ρικα από δω κι από κει...

Σε 3440x1440 (monitor) την παλεύει πάντως.

Επεξ/σία από GeorgeMan
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, akoinonitos είπε

Και εγω  3700x και gt710 έχω αυτή την στιγμή, δες υπογραφή :lol:

Δεν είναι το μόνο benchmark ,υπάρχουν και του νούμερα από αλλά benchmarks που το επιβεβαιώνουν, geekbench ,sisoft Sandra, pass Mark,  userbenchmark που είναι και online validated και δεν μπορείς να "κλεψεις"στα σκορ

Το πλαίσιο έχει παρει κομμάτια ήδη  ,απλά δεν μπορεί να τα δώσει πριν τις 5 του μήνα, αλλά δυστυχώς οι τιμές του είναι πολύ πάνω 

Εγώ μόλις παρέλαβα από ΠΛΑΙΣΙΟ! 

r.JPG

  • Like 28
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, akoinonitos είπε

δεν βρισκω λογο να μην ειναι αληθινα τα score με βαση τα οσα εχουμε δει μεχρι τωρα

Πραγματικά είναι τα scores, το παλικάρι είναι γνωστός στο hwbot. Απλά ήταν τυχερός στο ότι πέτυχε ebay listing για τον 5600Χ πολύ νωρίς και δεν ήταν και μούφα listing 😛 

https://hwbot.org/submission/4591800_jumper118_cinebench___r15_ryzen_5_5600x_2040_cb

https://hwbot.org/submission/4591810_jumper118_geekbench3___multi_core_ryzen_5_5600x_37283_points

https://hwbot.org/submission/4591798_jumper118_hwbot_x265_benchmark___4k_ryzen_5_5600x_16.167_fps

Προς το παρόν έχει ποστάρει scores μόνο με μικρό FCLK και μνήμες στα 3200 με 14άρια timings, έχει ακόμα ψωμί ;)

Επεξ/σία από george_o/c
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, GeorgeMan είπε

Έχεις εύκολη ανάλυση εσύ, εγώ πήρα 4Κ tv 70" και δεν παλεύεται πολύ η χαμηλότερη ανάλυση, βγάζει μάτι. Απλα πλέον δεν παίζω και τόσο πολύ αρα δεν θα πετάω 500ρικα και 1000ρικα από δω κι από κει...

Σε 3440x1440 (monitor) την παλεύει πάντως.

Εννοείται, 

Μόνο GTAO αραιά και που εγώ , και θα τσιτωσω με GTA6 ξανά , δοκίμασα και 2-3 ακόμη αλλά δεν... 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, akoinonitos είπε

Τι είναι το bar?

Base Address Registers. Είναι αυτό που αλλάζει το SAM όταν το ενεργοποιείς. Ο λόγος που δεν μπορεις να το αλλάξεις είναι γιατί χαλάει την υποστήριξη των legacy συστημάτων. 

Η AMD προσπαθεί να γίνει nvidia στην θέση της nvidia. Το ίδιο έκανε η NVIDIA με το raytracing και τώρα νομίζουν οτι είναι δικό της

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Sakiz105 είπε

Base Address Registers. Είναι αυτό που αλλάζει το SAM όταν το ενεργοποιείς. Ο λόγος που δεν μπορεις να το αλλάξεις είναι γιατί χαλάει την υποστήριξη των legacy συστημάτων. 

Η AMD προσπαθεί να γίνει nvidia στην θέση της nvidia. Το ίδιο έκανε η NVIDIA με το raytracing και τώρα νομίζουν οτι είναι δικό της

Είναι σίγουρα όλα αυτά η είναι θεωρίες κάποιου? 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, akoinonitos είπε

Είναι σίγουρα όλα αυτά η είναι θεωρίες κάποιου? 

Σίγουρο είναι. Απλά όπως σου είπα, δεν ξέρω αν χρειάζεται την cache για να λειτουργήσει. Αν δεν την χρειάζεται είναι απλά θέμα bios update για όλες της μητρικές. Δεν έχει καν σημασία τι επεξεργαστή και κάρτα έχεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, apostolosapok είπε

Στα 600 ευρώ από 449 ευρώ ? Ωραίοι στο πλαίσιο.

599. Να βλέπεις καλύτερα. Μην δημιουργούμε εντυπώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...