Προς το περιεχόμενο

AMD Zen 3 ( Milan / Vermeer ) - Epyc 3 & Ryzen 5000


ultraex2003

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, Matrix7 είπε

Πήρες τηλ;Ρωτάω επειδή ήμουν ο δεύτερος από τους 16,κ ακόμα περιμένω ειδοποίηση.Για 5950 μιλάω

Edit.Πήρα τηλ κ επιμένουν ότι δεν έχει φύγει κανένας 5000 από αυτούς.Anyway ο δικός μου ήρθε,θα τον στείλουν αύριο λένε

Nαι είχα πάρει, μου είπαν πως ήταν όλοι κλεισμένοι. Well, στον τύπο που στήνω το PC το είπαν, γιατί αυτός πήρε, αλλά με πιάνεις :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, jmirko15 είπε

Ποια ζούλα; Μαμήθηκε να στέλνει το πλαίσιο..

Σε ποιον έχει στείλει? Μόνο το παιδί εδώ μέσα ξέρω με τον 5800x. 

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτες τις μαλακιες που κανει το plaisio δεν βλεπω να του ξαναδινουν promotion με παιχνιδια. 

Μόλις τώρα, akoinonitos είπε

Σε ποιον έχει στείλει? Μόνο έναν ξερω

3 ατομα μονο σε αυτο το thread εχουν πει οτι πηραν απο Plaisio

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Με αυτες τις μαλακιες που κανει το plaisio δεν βλεπω να του ξαναδινουν promotion με παιχνιδια. 

3 ατομα μονο σε αυτο το thread εχουν πει οτι πηραν απο Plaisio

Ποιοι είναι οι τρεις αυτοί?

Εdit: τώρα το είδα άλλο παιδί.

Το πλαίσιο απαγορεύει να πουλήσεις πριν τις 5 τώρα αν το κάθε κατάστημα κάνει τα δικά του είναι άλλο θέμα.

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Ποιοι είναι οι τρεις αυτοί?

O sideris στην προηγουμενη σελιδα με 5800x, το παιδι με τον 5950x και ο ilif88 με τον 5800x που ανεβασε και benchmark 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρυσές δουλειές κάνει το Plaisio με τα 100€+ καπελάκι που έχει βάλει πάντως.

Τελικά πρέπει να είναι αρκετοί αυτοί που είναι διατεθειμένοι να τα σκάσουν για day 1.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, noFEARgr είπε

O sideris στην προηγουμενη σελιδα με 5800x, το παιδι με τον 5950x και ο ilif88 με τον 5800x που ανεβασε και benchmark 

Ο  5950x ποιος σου είπε ότι είναι από Πλαίσιο? 😛

Έκανα edit στο προηγούμενο μνμ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Sprou είπε

Με ξαδερφη εντος ολα γίνονται..😂 και φιλικη τιμή

@noFEARgr

Αυτο εννοώ ζούλα ;)

 

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, SiderisMav είπε

Καλησπέρα ομάδα! Το πρωί έλαβα απο πλαίσιο έναν 5800x τον κούμπωσα πάνω σε μία x570 f asus rog στην οποία είχα τον 3700x πάνω. Το πρόβλημα μου είναι ότι ενώ όλα δουλεύουν ρολόι το έχω μία kraken z63 πάνω και τώρα δε μου δείχνει την θερμοκρασία του επεξεργαστή. Ενώ αυτός δουλεύει ρολόι σε άλλα monitoring software. Έχω βάλει και τα κατάλληλα bios και όλα.

Δεν υποστηρίζονται επίσημα γιαυτό. Π.χ. ούτε το Ryzen Master μπορείς να τρέξεις αυτή τη στιγμη... Παθών και εγώ με τον 5800x :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Ποιοι είναι οι τρεις αυτοί?

Εdit: τώρα το είδα άλλο παιδί.

Το πλαίσιο απαγορεύει να πουλήσεις πριν τις 5 τώρα αν το κάθε κατάστημα κάνει τα δικά του είναι άλλο θέμα.

Από τα κεντρικά μου τον έστειλαν σε Τηλεφωνική επικοινωνία που είχα μαζί τους όταν τους ρώτησα "τον βλέπω στο site αλλά δεν μπορώ να κάνω παραγγελία, τι παίζει?" και μου απάντησαν θα σας στείλω εγω λινκ να τον πληρώσετε στο email σας και θα κάνω εγώ την παραγγελία εσωτερικά. Όπως και έγινε και τον παρέλαβα χθες.

8 λεπτά πριν, LaMereda είπε

Χρυσές δουλειές κάνει το Plaisio με τα 100€+ καπελάκι που έχει βάλει πάντως.

Τελικά πρέπει να είναι αρκετοί αυτοί που είναι διατεθειμένοι να τα σκάσουν για day 1.

Συμφωνώ πως το καπελάκι 100 ευρω (σε σχέση με την τιμή στην Γερμανία) είναι κάπως αλλά σκέψου ότι από το Πλαίσιο έχεις δυνατότητα να τον έχεις day1 (τουλάχιστον όταν εγώ μίλησα μαζί τους την προηγούμενη εβδομάδα είχαν δυνατότητα, ασχέτως αν μου τον έστειλαν 3 μέρες νωρίτερα). Αντίστοιχα από το amazon.de δεν έχουν βγει ακόμα για να παραγγείλεις οπότε αν βάλεις και τα 35ευρώ μινιμουμ για express shipping με DHL βγαίνεις περίπου στα 550 με παράδοση αρχές της επόμενης εβδομάδας (με δεδομένο πάντα ότι θα έβρισκες να κομμάτι στο amazon.de στις 5/11 που αν βγουν τα reviews και φανούν τα αποτελέσματα που σας στείλαμε με τα παιδιά που τον έχουμε στα χέρια μας θα δούμε καταστάσεις 3080 σε διαθεσιμότητα).

Για όλα τα παραπάνω πήρα προσωπικά την απόφαση να δώσω τα 600ευρω στο ΠΛΑΙΣΙΟ και να εξασφαλήσω ένα κομμάτι.Προσωπική μου γνώμη και το έκανα προφανώς επειδή είχα την οικονομική ευχαίρεια να διαθέσω τα έξτρα 50-70 ευρώ δεν λέω ότι βρήκα το καλύτερο Value για 5000 φυσικά :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σας μιλάω ειλικρινά δεν έχω κανέναν γνωστό ΠΛΑΙΣΙΟ. Απλά πήρα τηλέφωνο καθώς ήταν ο μόνος στην Ελλάδα που είχε βγάλει τιμές επίσημα(μπορεί να υπάρχουν και άλλοι και να μην τους βρήκα εγώ) καθαρά διερευνητικά σε φάση γιατί δεν μπορώ να κάνω προπαραγγελία και αν κάνω πότε θα παραλάβω, προφανώς όταν μου είπε αν σου κάνω το order θα τον έχεις την Τρίτη 3/11 τα έσκασα απευθείας. Τώρα είτε έπεσα σε υπάλληλο που δεν γνώριζε ότι το release είναι 5/11 και αντιμετώπισε το item που ζητούσα σαν έναν οποιοδήποτε order είτε δούλευαν first come first served και ήμουν στους πρώτους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, ilif88 είπε

Από τα κεντρικά μου τον έστειλαν σε Τηλεφωνική επικοινωνία που είχα μαζί τους όταν τους ρώτησα "τον βλέπω στο site αλλά δεν μπορώ να κάνω παραγγελία, τι παίζει?" και μου απάντησαν θα σας στείλω εγω λινκ να τον πληρώσετε στο email σας και θα κάνω εγώ την παραγγελία εσωτερικά. Όπως και έγινε και τον παρέλαβα χθες.

Συμφωνώ πως το καπελάκι 100 ευρω (σε σχέση με την τιμή στην Γερμανία) είναι κάπως αλλά σκέψου ότι από το Πλαίσιο έχεις δυνατότητα να τον έχεις day1 (τουλάχιστον όταν εγώ μίλησα μαζί τους την προηγούμενη εβδομάδα είχαν δυνατότητα, ασχέτως αν μου τον έστειλαν 3 μέρες νωρίτερα). Αντίστοιχα από το amazon.de δεν έχουν βγει ακόμα για να παραγγείλεις οπότε αν βάλεις και τα 35ευρώ μινιμουμ για express shipping με DHL βγαίνεις περίπου στα 550 με παράδοση αρχές της επόμενης εβδομάδας (με δεδομένο πάντα ότι θα έβρισκες να κομμάτι στο amazon.de στις 5/11 που αν βγουν τα reviews και φανούν τα αποτελέσματα που σας στείλαμε με τα παιδιά που τον έχουμε στα χέρια μας θα δούμε καταστάσεις 3080 σε διαθεσιμότητα).

Για όλα τα παραπάνω πήρα προσωπικά την απόφαση να δώσω τα 600ευρω στο ΠΛΑΙΣΙΟ και να εξασφαλήσω ένα κομμάτι.Προσωπική μου γνώμη και το έκανα προφανώς επειδή είχα την οικονομική ευχαίρεια να διαθέσω τα έξτρα 50-70 ευρώ δεν λέω ότι βρήκα το καλύτερο Value για 5000 φυσικά :)

450 έχει ρε ο 5800x και 550 ο 5900x 150 είναι το καπελο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...