Προς το περιεχόμενο

AMD Zen 3 ( Milan / Vermeer ) - Epyc 3 & Ryzen 5000


ultraex2003

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, DIM1000 είπε

Ρε παιδια γιατί οι περισσότεροι 30 μέρες παράδοση για την Aorus Master? Ο πέτσινος τις φτιάχνει κι αυτές? Κοίτα που ουτε μητρική δεν θα βρω.... Ρε τι τραβάμε πια..

Αν βιάζεσαι μπορείς για εναλλακτική να κοιτάξεις MSI x570 Ace που είναι αντίστοιχης δυναμικότητας με την Master
Επίσης ρίξε μια ματιά σε Asus x570-E Gaming, Msi x570 Unify και μετά Asrock x570 Taichi. Αυτές οι 3 είναι οι πιο vfm στην κατηγορία των πολύ καλών μητρικών

Επεξ/σία από godslayerxp
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
7 minutes ago, DIM1000 said:

@GeorgeMan θα αναρτήσω βίντεο με χαρακίρι αν συμβεί αυτο....... Μα ουτε μητρική πανάθεμα?????????? Οτιδήποτε φεύγει πάνω απο 300 30 μέρες παράδοση, η κανα δυο που υπάρχουν, με καπέλα 200 ευρω. Η Meg Ace που τη βρίσκω τι λέει ρε παιδια? Δεν εχω ιδέα απο AMD υλοποιήσεις μητρικών.

Εμ αυτό λέω. Λύσεις υπάρχουν, αναμονή ή δέξου το καπελάκι (ή μαλλον την καπελάρα). Εγώ διάλεξα το πρώτο. Καλά να 'μαστε, το 2020 υπάρχουν 500 τρόποι να μείνεις σε επικοινωνία και να ψυχαγωγηθείς προσωρινά, ανεξάρτητα από το βασικό σου PC. :-) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, DIM1000 είπε

@GeorgeMan θα αναρτήσω βίντεο με χαρακίρι αν συμβεί αυτο....... Μα ουτε μητρική πανάθεμα?????????? Οτιδήποτε φεύγει πάνω απο 300 30 μέρες παράδοση, η κανα δυο που υπάρχουν, με καπέλα 200 ευρω. Η Meg Ace που τη βρίσκω τι λέει ρε παιδια? Δεν εχω ιδέα απο AMD υλοποιήσεις μητρικών.

Εξωτερικό? 

7 μέρες έκανε εμένα να έρθει με απλή παράδοση από amazon.de 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, Herald είπε

Ε εκτός αν υπάρχει καμία αρχιτεκτονική διαφορά τύπου cache η τα παιχνίδια να ζητάνε πάνω από 16 threads ελάχιστες διάφορες θα υπάρχουν μεταξύ 5800 5900 και 5950. Τώρα αν θες να το κρατήσεις για καμιά 5ετια πάρε 5900 να έχεις το κεφαλι σου ήσυχο

Εσύ γιατί πηγές τότε σε 10900 αντί για 10700?

Τρομερό αλμα οι 5000.....Η ιντελ τσαλαπατηθηκε κύριοι....το μπουκάλι στα games έχει αλλάξει μεριά μετά από ούτε θυμάμαι πόσα χρόνια.

Και που να βγουν και οι threadripper....

Επεξ/σία από billeiros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, DIM1000 είπε

Ρε παιδια γιατί οι περισσότεροι 30 μέρες παράδοση για την Aorus Master? Ο πέτσινος τις φτιάχνει κι αυτές? Κοίτα που ουτε μητρική δεν θα βρω.... Ρε τι τραβάμε πια..

https://www.skroutz.gr/s/23959023/Gigabyte-B550-Aorus-Master-rev-1-0.html

Συνχωρεσαι με αν κάνω λάθος , αλλά έχω την εντύπωση ότι τρολαρεις απίστευτα εδώ μέσα.

Επεξ/σία από ICE-T
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DIM1000 είπε

@GeorgeMan θα αναρτήσω βίντεο με χαρακίρι αν συμβεί αυτο....... Μα ουτε μητρική πανάθεμα?????????? Οτιδήποτε φεύγει πάνω απο 300 30 μέρες παράδοση, η κανα δυο που υπάρχουν, με καπέλα 200 ευρω. Η Meg Ace που τη βρίσκω τι λέει ρε παιδια? Δεν εχω ιδέα απο AMD υλοποιήσεις μητρικών.

Εγώ πήρα την x570-e strix 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα εδώ είμαι υπερ του Πλαισίου. Να τα λέμε και αυτά. δεν γίνεται να ανακοινώνεις τους νέους επεξεργαστές με διάφορα tests και να λες ότι θα  είναι διαθέσιμοι ένα μήνα μετά. Είναι μεγάλο χρονικό διάστημα. Καλά έκανε λοιπόν το Πλαίσιο στην συγκεκριμένη περίπτωση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, godslayerxp είπε

Αν βιάζεσαι μπορείς για εναλλακτική να κοιτάξεις MSI x570 Ace που είναι αντίστοιχης δυναμικότητας με την Master
Επίσης ρίξε μια ματιά σε Asus x570-E Gaming, Msi x570 Unify και μετά Asrock x570 Taichi. Αυτές οι 3 είναι οι πιο vfm στην κατηγορία των πολύ καλών μητρικών

Ε,νομίζω ότι δε φτουράνε μία μπροστά στη tomahawk.Ειδικά αν βάλεις τη τιμή,μια π λες για vfm.Δίνεις 200 ευρώ πάνω για 2 βαθμούς κάτω στα vrm.Το 5950 σαυτή θα το κουμπώσω.Θα μου πεις τι vfm με cpu στα 950,αλλά δεν βρήκα κάτι παραπάνω να Μ προσφέρουν οι ακριβότερες

Επεξ/σία από Matrix7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, ICE-T είπε

https://www.skroutz.gr/s/23959023/Gigabyte-B550-Aorus-Master-rev-1-0.html

Συνχωρεσαι με αν κάνω λάθος , αλλά έχω την εντύπωση ότι τρολαρεις απίστευτα εδώ μέσα.

Αναφερθηκε στην x570 aorus master σε κατι σχολια πιο πισω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ICE-T είπε

Λάθος μου τότε, αλλά η Β550 master είναι καλύτερη και φτηνότερη

Οχι αν θελεις να βαλεις πανω παραπανω απο 1 m2 δισκους,αλλα τα περι μητρικων καλυτερα στο διπλα θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Οχι αν θελεις να βαλεις πανω παραπανω απο 1 m2 δισκους,αλλα τα περι μητρικων καλυτερα στο διπλα θεμα.

παίρνει φίλε μου παραπάνω,δεν την έβαλα τυχαία, αλλά ας μην ανοίγουμε άλλο θέμα όπως είπες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Matrix7 είπε

Ε,νομίζω ότι δε φτουράνε μία μπροστά στη tomahawk.Ειδικά αν βάλεις τη τιμή,μια π λες για vfm.Δίνεις 200 ευρώ πάνω για 2 βαθμούς κάτω στα vrm.Το 5950 σαυτή θα το κουμπώσω.Θα μου πεις τι vfm με cpu στα 950,αλλά δεν βρήκα κάτι παραπάνω να Μ προσφέρουν οι ακριβότερες

Σε περιμένω για κόντρες με x570 e με 5950

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, ICE-T είπε

παίρνει φίλε μου παραπάνω,δεν την έβαλα τυχαία, αλλά ας μην ανοίγουμε άλλο θέμα όπως είπες

Spoiler

 

Βρε παιρνει παραπανω,αλλα σου δημιουργει θεμα 

The bottom two M.2 locations share bandwidth with the primary PCIe slot, so when a device is installed, the PCIe slot drops back to x8.

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, billeiros είπε

Εσύ γιατί πηγές τότε σε 10900 αντί για 10700?

Τρομερό αλμα οι 5000.....Η ιντελ τσαλαπατηθηκε κύριοι....το μπουκάλι στα games έχει αλλάξει μεριά μετά από ούτε θυμάμαι πόσα χρόνια.

Και που να βγουν και οι threadripper....

Γιατί είδα ήδη 8700k,δεν αξίζει η αλλαγή από 6 σε 8. Ούτε βέβαια ήμουνα σε σκέψεις, πάντα παίρνω το top κάθε γενιάς, δεν με ενδιαφέρει το οικονομικό. 

Είδες benchmarks σε games? Που? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...