Προς το περιεχόμενο

AMD Zen 3 ( Milan / Vermeer ) - Epyc 3 & Ryzen 5000


ultraex2003

Προτεινόμενες αναρτήσεις

9 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Και εγω καταλαβες γιατι δεν με εχεις δει με 5800x ή 5900x οπως ειχα πει παλιοτερα,παρολο που υπαρχουν ''διαθεσιμοι''απο το Πλαισιο.

Υπάρχουν τρόποι να βρεις κ από έξω .αλλιώς θα περιμένεις κάνα χρόνο να τους βρεις στο mrsp.μεχρι τότε θα μιλάς για τις τιμές δλδ? Δικαίωμα σου βέβαια.απλα εσύ είσαι της θεωρίας να μη μιζεριαζουμε με τις τιμές κ να θάβονται ειδήσεις που μας ενδιαφέρουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

Άσε τις μλκιες εσύ! Μάζεψε φράγκα, όπως κάνω εγώ και θα πάρουμε μόλις νιώσουν οι τιμές!

Εγω εχω zen2 και x470 μητρικη ηδη,γιαυτο δεν βιαζομαι(+του οτι εχουμε και lockdown που δεν βοηθαει και πολυ).

Και ειναι και το θεμα οτι χωρις καρτα γραφικων λογω διαθεσιμοτητας,τσαμπα θα ειναι η αλλαγη σε zen3.

 

 

 

3 λεπτά πριν, billeiros είπε

Υπάρχουν τρόποι να βρεις κ από έξω .αλλιώς θα περιμένεις κάνα χρόνο να τους βρεις στο mrsp.μεχρι τότε θα μιλάς για τις τιμές δλδ? Δικαίωμα σου βέβαια.απλα εσύ είσαι της θεωρίας να μη μιζεριαζουμε με τις τιμές κ να θάβονται ειδήσεις που μας ενδιαφέρουν.

Απο την στιγμη που ακομα δεν εχω παρει rtx ή 6800 καρτα,δεν βιαζομαι για αλλαγη.

Εαν αξιωθω και παρω πχ 6800/xt τον μηνα αυτο(ή 3080),τοτε να το κοιταξω πιο ζεστα το θεμα επεξεργαστη.

Να τρεξω απο τωρα να πληρωσω καπελο 100ευρω στο Πλαισιο για επεξεργαστη που δεν θα τον αξιοποιησω αμεσα ειναι ανουσιο,ειδικα μιας και θα χρειαστω και αλλη μητρικη.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Εγω εχω zen2 και x470 μητρικη ηδη,γιαυτο δεν βιαζομαι(+του οτι εχουμε και lockdown που δεν βοηθαει και πολυ).

Και ειναι και το θεμα οτι χωρις καρτα γραφικων λογω διαθεσιμοτητας,τσαμπα θα ειναι η αλλαγη σε zen3.

Απο την στιγμη που ακομα δεν εχω παρει rtx ή 6800 καρτα,δεν βιαζομαι για αλλαγη.

Εαν αξιωθω και παρω πχ 6800/xt τον μηνα αυτο(ή 3080),τοτε να το κοιταξω πιο ζεστα το θεμα επεξεργαστη.

Να τρεξω απο τωρα να πληρωσω καπελο 100ευρω στο Πλαισιο για επεξεργαστη που δεν θα τον αξιοποιησω αμεσα ειναι ανουσιο,ειδικα μιας και θα χρειαστω και αλλη μητρικη.

πολυ σωστος φιλε αυτο ακριβως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Εγω εχω zen2 και x470 μητρικη ηδη,γιαυτο δεν βιαζομαι(+του οτι εχουμε και lockdown που δεν βοηθαει και πολυ).

Και ειναι και το θεμα οτι χωρις καρτα γραφικων λογω διαθεσιμοτητας,τσαμπα θα ειναι η αλλαγη σε zen3.

Απο την στιγμη που ακομα δεν εχω παρει rtx ή 6800 καρτα,δεν βιαζομαι για αλλαγη.

Εαν αξιωθω και παρω πχ 6800/xt τον μηνα αυτο(ή 3080),τοτε να το κοιταξω πιο ζεστα το θεμα επεξεργαστη.

Να τρεξω απο τωρα να πληρωσω καπελο 100ευρω στο Πλαισιο για επεξεργαστη που δεν θα τον αξιοποιησω αμεσα ειναι ανουσιο,ειδικα μιας και θα χρειαστω και αλλη μητρικη.

Δεν έγραψα πουθενά να τρέξεις να αγοράσεις από Ελλάδα με καπέλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις παρέλαβα τον 5800Χ!! Τον έβαλα στην Gigabyte X570 Gaming και δεν δείχνει τίποτα η οθόνη . . . !! Κατέβασα και το BIOS update, το έβαλα στο στικάκι αλλά δεν κάνει κάτι . . . !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Madlef86 είπε

Μόλις παρέλαβα τον 5800Χ!! Τον έβαλα στην Gigabyte X570 Gaming και δεν δείχνει τίποτα η οθόνη . . . !! Κατέβασα και το BIOS update, το έβαλα στο στικάκι αλλά δεν κάνει κάτι . . . !!

δες οτι δεν εχεις ξεχασει το 8Pin της cpu ,τσεκαρε ολα τα καλωδια γενικα μην εχεις ξεχασει να κουμπωσεις κατι . Πριν κανεις φλας ειχες Bios που τον υποστηριζε?

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, Madlef86 είπε

Μόλις παρέλαβα τον 5800Χ!! Τον έβαλα στην Gigabyte X570 Gaming και δεν δείχνει τίποτα η οθόνη . . . !! Κατέβασα και το BIOS update, το έβαλα στο στικάκι αλλά δεν κάνει κάτι . . . !!

Πρέπει να κάνεις rename το αρχείο του bios σε MSI.ROM

 

 

CAD47D4E-D758-4355-9796-E2643D9BAEC4.jpeg

Επεξ/σία από Chaos3X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι όλα καινούργια τα κομμάτια όπως και η μητρική. Πατάω να ανάψει, ανάβουν όλα αλλά η οθόνη δεν δείχνει τίποτα. Επίσης άμα πατήσω το κουμπί power πατημένο δεν σβήνει το pc και πρέπει να το κάνω από το τροφοδοτικό . . .!!

Είναι της Gigabyte, θέλει κι εκεί rename . . ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Madlef86 είπε

Είναι όλα καινούργια τα κομμάτια όπως και η μητρική. Πατάω να ανάψει, ανάβουν όλα αλλά η οθόνη δεν δείχνει τίποτα. Επίσης άμα πατήσω το κουμπί power πατημένο δεν σβήνει το pc και πρέπει να το κάνω από το τροφοδοτικό . . .!!

Είναι της Gigabyte, θέλει κι εκεί rename . . ??

Mε ποια διαδιακσια κανεις flash ? Βαζεις το στικακι με το bios Μεσα και τι κανεις για να το φλασαρει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι αυτό. Ότι δεν δείχνει κάτι η οθόνη. Οι οδηγίες λένε ότι βάζω το στικάκι στη θύρα από πίσω που κάνει και το φλασ και πατάω το κουμπί στην Μοbo έπανω.

Έτσι δεν κάνει τίποτα. Άμα το ανοίξω το pc και το πατήσω, πάλι δεν κάνει κάτι.

Άμα το πατήσω να ανοίξει και πατάω πατημένο ρο φλας ανάβει ένα λεντάκι 3 φορές σβήνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Madlef86 είπε

Το θέμα είναι αυτό. Ότι δεν δείχνει κάτι η οθόνη. Οι οδηγίες λένε ότι βάζω το στικάκι στη θύρα από πίσω που κάνει και το φλασ και πατάω το κουμπί στην Μοbo έπανω.

Έτσι δεν κάνει τίποτα. Άμα το ανοίξω το pc και το πατήσω, πάλι δεν κάνει κάτι.

Άμα το πατήσω να ανοίξει και πατάω πατημένο ρο φλας ανάβει ένα λεντάκι 3 φορές σβήνει.

δες to βιντεο ,πρεπει να το κανεις rename

 

1763772156_.png.83cc9d7fad673978cda674b174fb1931.png

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Madlef86 είπε

Το έκανα. Το θέμα είναι ότι εγώ όταν πατάω το κουμπί δεν ανάβει το PC μόνο του. 

C9D6C4C6-AC76-4C76-B6C5-7885B4BF8331.jpeg

το πατας μια φορα η το κρατας πατημενο μεχρι να αρχισει να αναβοσβηνει το κουμπι ?

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...