Προς το περιεχόμενο

AMD Zen 3 ( Milan / Vermeer ) - Epyc 3 & Ryzen 5000


ultraex2003

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 10,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

25 λεπτά πριν, icenex είπε

Ας παρει ο καθενας οτι τον καλυπτει ειτε αυτο ειναι η τιμη ειτε οι επιδοσεις..

Πως θα παρουμε πασα μου αφου δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα(οπως και στις καρτες γραφικων)? :( 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Fulgore είπε

Πως θα παρουμε πασα μου αφου δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα(οπως και στις καρτες γραφικων)? :( 

Ε για αυτο μενεις με το παλιο συστημα μεχρι να παρεις στα χερια σου το καινουργιο και μετα σπρωχνεις το παλιο ωστε μην μεινεις στεγνος απο συστημα..Δεν θα χαλασει η εμπειρια στο παλιο συστημα ρε παιδια αν κατεβαστε μερικα φιλτρα η τουλαχιστον αυτη ειναι η αποψη μου.Ναι οκ πικρα λιγο το θεμα με διαθεσιμοτητες αλλα μια χαρα μπορουν να παιξουν ολα τα παιχνιδια με τα συστηματα που εχουν τα μελη ειδικα οσοι παρακολουθουν το νημα αφου οι περισσοτεροι απο εσας αναβαθμιζουν καθε χρονο αρα δεν τιθεται θεμα οτι θα υστερει το συστημα τοσο πολυ..Οποτε υπομονη σιγα δεν ηρθε και το τελος του κοσμου μιας και δεν μιλαμε για τραγικες διαφορες σε επιδοσεις.Βεβαια υπαρχουν και εξαιρεσεις που ειναι 4κ και πολλα herz οποτε αυτοι κυνηγουν τα fps με το τουφεκι και αυτους τους καταλαβαινω αλλα σιγα και εκει κατεβαζεις λιγα φιλτρα για να εισαι οκ και οταν βρεις κατι το τσιμπας δεν χαλασε και ο κοσμος αν παιξεις πχ το cyberpunk 1-2 μηνες η και μισο χρονο με μια 2080ti ή 2080.

Νομιζω οι περισσοτεροι εδω μεσα παρασυρεστε για λαθους λογους και κανετε αναβαθμιση και οχι επειδη πραγματικα το εχετε αναγκη...Και περα απο την πλακα νομιζω ειναι εθισμος.

Επεξ/σία από icenex
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Επωλήθη ο Ripper, πάμε για άλλα.

Προς το παρόν είμαι με Phenom 820 ... γατάκια. Ελπίζω όχι για πολύ.

Ισχύουν τα δημοσιεύματα με τα 4 dimm μνημών ή είναι μούφα ;

Σκέφτομαι να φτιάξω κάτι σε ITX.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, icenex είπε

Νομιζω οι περισσοτεροι εδω μεσα παρασυρεστε για λαθους λογους και κανετε αναβαθμιση και οχι επειδη πραγματικα το εχετε αναγκη...Και περα απο την πλακα νομιζω ειναι εθισμος.

Hobby λεγεται βασικα.

Οπως ολοι αυτοι που τρεχουν dayt one να παρουν τις νεες κονσολες χωρις νεα παιχνιδια ή οι αλλοι που αγοραζουν κινητα επισης πολυ συχνα και παει λεγοντας.

Η ακομα πιο απλα να στο θεσω,για να αναβαθμιζε καποιος που εχει πραγματικα αναγκη cpu και Gpu,επρεπε να κραταει αυτα που εχει για πααααααρα πολλα χρονια.

Αν το παμε με την κυριολεκτικη εννοια το παραπανω,τοτε θα επρεπε να ειχαμε μεινει στους παλιους 4πυρηνους i7 ή ακομα και τους FX,αφου μια χαρα κανουν την δουλεια τους για τον περισσοτερο κοσμο που δεν εχει τρελες απαιτησεις,ουτε υπερ καρταρες γραφικων ή πανακριβα monitor.

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, adtakhs είπε

Επωλήθη ο Ripper, πάμε για άλλα.

Προς το παρόν είμαι με Phenom 820 ... γατάκια. Ελπίζω όχι για πολύ.

Ισχύουν τα δημοσιεύματα με τα 4 dimm μνημών ή είναι μούφα ;

Σκέφτομαι να φτιάξω κάτι σε ITX.

Μην χαλάσεις το σερί, λιγότερο από 5950 δεν πάμε 😎

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Delijohn είπε

Πήρα κατευθείαν με το που άνοιξαν οι παραγγελίες 5900x από δύο μαγαζιά. Το ένα με ενημέρωσε Σάββατο πρωί ότι θα παραλάβω μεταξύ xmas και πρωτοχρονιάς (που δεν θα'μαι καν εδώ) και οι άλλοι σήμερα το πρωί μου είπαν "κάπου στο Γενάρη". Τσίμπησα λοιπόν τον πιτσιρικά στα 275€ και δεν το λέω ούτε του παπά.. (μεταξύ μας εεε)

IMG_20201109_120156.jpg

ποιον ειχες πριν

ειδες διαφορα στα παιχνιδια 

σε τι αναλυση εισε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, nikpoth είπε

3200mhz χωρίς tuning. 600311084_Screenshot2020-11-09184732.png.95ac303ce1711da21130d498e2128989.png

Άρα η χειροπιαστή βελτίωση που έχουμε είναι ότι το latency που πιάνει κάποιος με τέρμα PBO + 3800c16 fast / 1900 IF με έναν 3800x (εγώ τόσο ήμουν), τώρα με έναν 5800x το πιάνει σε stock + 3200c14 xmp
δλδ εκεί που ο 3800x έβαζε 5η, ο 5800x είναι στο ρελαντί ......Νοτ μπαντ...

Επεξ/σία από godslayerxp
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...