Προς το περιεχόμενο

AMD Zen 3 ( Milan / Vermeer ) - Epyc 3 & Ryzen 5000


ultraex2003

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 10,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

έκατσα έπαιξα εχθές λίγο με τα ρεύματα στο per core στον 5800Χ με +25mhz boost βγάζει 6160 cinebench r20 με max 4.660 mhz σε όλους τους πυρήνες ( στα 2 καλά core κιόλας το έχω negative 5 και 10 αλλά και οι 2 αυτοί είναι στα ίδια mhz και μου φαίνεται περίεργο) ενώ με auto, 4590 mhz και βγάζει 6198 cinebench r20... 

ppt 150

tdc 105

edc 155

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 ώρες πριν, LIGHT1NG είπε

έκατσα έπαιξα εχθές λίγο με τα ρεύματα στο per core στον 5800Χ με +25mhz boost βγάζει 6160 cinebench r20 με max 4.660 mhz σε όλους τους πυρήνες ( στα 2 καλά core κιόλας το έχω negative 5 και 10 αλλά και οι 2 αυτοί είναι στα ίδια mhz και μου φαίνεται περίεργο) ενώ με auto, 4590 mhz και βγάζει 6198 cinebench r20... 

ppt 150

tdc 105

edc 155

τα effective clocks απο κατω ειναι στην ιδια συχνοτητα? με 4660mhz θα επρεπε να εισαι πανω απο 6200score

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

τα effective clocks απο κατω ειναι στην ιδια συχνοτητα? με 4660mhz θα επρεπε να εισαι πανω απο 6200score

ναι για τα effective λέω αλλά κάτι μου λέει ότι περνάει τους 80 βαθμούς και να τρώει throttle? θα δοκιμάσω με normal priority για να βλέπω real time το hwinfo 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γύρω στα 320-340 πιστεύω είναι καλά. Σε σχέση με τα αίσχη που βλέπαμε πριν ενάμιση μήνα, θεωρώ ότι μια απόκλιση συν-πλην 10 ευρώ είναι αποδεκτή.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε συνεχεια των χαζων μου ερωτησεων μου....σε σχεση με ενα 3600 που ειναι αρκετα φθηνοτερος στα 195 με τον 5600χ να ειναι ακριβως εκει που ειπες στα 330...θεωρειτε πως εχει νοημα για μονο gaming καποιος να δωσει τα παραπανω την ωρα που δεν βλεπω απο τα βιντεακια στο νετ η αυξηση των επιδοσεων να ειναι τοσο μεγαλη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, panagiotis54 είπε

σε συνεχεια των χαζων μου ερωτησεων μου....σε σχεση με ενα 3600 που ειναι αρκετα φθηνοτερος στα 195 με τον 5600χ να ειναι ακριβως εκει που ειπες στα 330...θεωρειτε πως εχει νοημα για μονο gaming καποιος να δωσει τα παραπανω την ωρα που δεν βλεπω απο τα βιντεακια στο νετ η αυξηση των επιδοσεων να ειναι τοσο μεγαλη?

ναι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
56 λεπτά πριν, panagiotis54 είπε

σε συνεχεια των χαζων μου ερωτησεων μου....σε σχεση με ενα 3600 που ειναι αρκετα φθηνοτερος στα 195 με τον 5600χ να ειναι ακριβως εκει που ειπες στα 330...θεωρειτε πως εχει νοημα για μονο gaming καποιος να δωσει τα παραπανω την ωρα που δεν βλεπω απο τα βιντεακια στο νετ η αυξηση των επιδοσεων να ειναι τοσο μεγαλη?

Τι gaming ?  Tι οθόνη έχεις, τι κάρτα έχεις ? 

Επεξ/σία από leros2004
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οθονη: https://www.skroutz.gr/s/20176486/AOC-24G2U-Gaming-Monitor-23-8-FHD-144Hz.html

mass effect, witcher, cyper, overwatch, xcom..λιγο απο ολα

καρτα τωρα gtx 1070 αλλα σιγα σιγα θα αλλαχθεί κ αυτη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, panagiotis54 είπε

οθονη: https://www.skroutz.gr/s/20176486/AOC-24G2U-Gaming-Monitor-23-8-FHD-144Hz.html

mass effect, witcher, cyper, overwatch, xcom..λιγο απο ολα

καρτα τωρα gtx 1070 αλλα σιγα σιγα θα αλλαχθεί κ αυτη

αμα στοχεύεις  σε 3080 κάρτα και πάνω, έχει νόημα ο 5600x

Τώρα τι cpu έχεις? 

Επεξ/σία από leros2004
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, leros2004 είπε

αμα στοχεύεις  σε 3080 κάρτα και πάνω, έχει νόημα ο 5600x

Τώρα τι cpu έχεις? 

ασε ρε φιλε γιατι αν σου πω μπορει να δεις πως ειναι πιο κοντα στην αλωση της Πολης απο οτι στο 2021....
 

Spoiler

αρχαιο ιντελ sandy bridge i5-2400

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...