Προς το περιεχόμενο

AMD Zen 3 ( Milan / Vermeer ) - Epyc 3 & Ryzen 5000


ultraex2003

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, noFEARgr είπε

Ξεκινάει η πανωλεθρία .

AMD Ryzen 7 5800X 8-core Zen3 CPU spotted on AotS benchmark site

Ε ρε γλέντια.....

https://wccftech.com/amd-ryzen-7-5800x-vermeer-8-core-16-thread-zen-3-cpu-benchmark-leaks-out/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, billeiros είπε

Στα λεγα εγω

 Μα και εγώ τα έλεγα, απλά είμαι ανυπόμονος. Και τώρα πάλι καλά που δεν υπάρχουν κάρτες διαθέσιμες και θα καταλήξω να περιμένω την AMD, αλλιώς θα κατέληγα με καμιά σάπια zotac :P 


Βέβαια κρατάω μικρό καλάθι, να δούμε τιμές σε CPU και κυρίως, σε μητρικές. 500αρικό για μητρική δεν ξαναδίνω, νομίζω το έχουμε ξεφτυλίσει τελείως με τις τιμές και εμείς συνεχίζουμε και αγοράζουμε. 

Επεξ/σία από Herald
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Herald είπε

 Μα και εγώ τα έλεγα, απλά είμαι ανυπόμονος. Και τώρα πάλι καλά που δεν υπάρχουν κάρτες διαθέσιμες και θα καταλήξω να περιμένω την AMD, αλλιώς θα κατέληγα με καμιά σάπια zotac :P 

Δεν ειμαστε φαν εταιριών.οποιος δώσει το καλύτερο στην τιμή μου μας ικανοποιεί ψωνίζουμε.πες μου πότε έδωσε τέτοιο perfomance jump η intel.(αν ισχυσουν τελικα τα ανωτέρω).Από τη στάχτη της αναγεννήθηκε η amd.η ιντελ ξαναζεσταμμενο φαι συνεχώς....

Μακάρι να τα πάνε καλά και στις gpu.γιατι δε θέλω να ακουμπήσω ούτε σεντ στον πετσινο.με ξενέρωσε τρομερά

Επεξ/σία από billeiros
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε single thread έχει καιρό να δώσει η Intel(από το 2013?) αλλά αφού τόσο καιρό πρώτη είναι. Τώρα μπορεί να φάει παστέλι, θα δούμε. 

Το θέμα είναι πως είτε σε intel, είτε σε AMD, θα πρέπει να κατέβω στους 8 πυρήνες για να κάνω αναβάθμιση. Αν έχω καταλάβει καλά τα 8πυρηνα θα είναι με ένα ccx, όπως και τα rocket Lake θα ειναι μέχρι 8. Φόλα 

Επεξ/σία από Herald
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Herald είπε

Ωχ, με βλέπω για all AMD σύστημα. Έπρεπε να κάνω λίγη υπομονή τελικά 😜 

Εγώ έκανα, ελπίζω να βγω κερδισμένος όντως.

1 ώρα πριν, noFEARgr είπε

Ξεκινάει η πανωλεθρία .

AMD Ryzen 7 5800X 8-core Zen3 CPU spotted on AotS benchmark site

Ευχάριστα νέα για να δούμε...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
50 minutes ago, DeareN said:

Ας αλλάξει και κάποιος το όνομα του Topic σε ZEN 3 5000 series και οχι 4000...

 

25 minutes ago, billeiros said:

Τα λεγα εγώ ότι θα ονομαστούν 5000

Όχι τον Απρίλιο. 😛

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πείτε για x570 μέχρι 300 ευρώ ποια προτείνεται , θα μπει 8core zen 3 πάνω . Είμαι ανάμεσα στην msi x570 unify και asus rog strix  x570.

Κλείνω για την πρώτη γιατί μου την σπάει η asus με το "tax" που βάζει στα προϊόντα της και επίσης αργεί πολύ να βγαλει bios . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, noFEARgr είπε

Για πείτε για x570 μέχρι 300 ευρώ ποια προτείνεται , θα μπει 8core zen 3 πάνω . Είμαι ανάμεσα στην msi x570 unify και asus rog strix  x570.

Κλείνω για την πρώτη γιατί μου την σπάει η asus με το "tax" που βάζει στα προϊόντα της και επίσης αργεί πολύ να βγαλει bios . 

Σύγκρινε τι έχει η μια και τι η άλλη και αποφάσισε, πάνω κάτω όλες τα ίδια ειναι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...