Προς το περιεχόμενο

AMD Zen 3 ( Milan / Vermeer ) - Epyc 3 & Ryzen 5000


ultraex2003

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, godslayerxp είπε

ώπα.. μπερδευτήκαμε νομίζω...
εγώ μιλάω για τα νούμερα στο πάνω πινακάκι μόνο ότι είναι όλα στοκ

Ναι και λέω κάτι παίζει με τα νούμερα γιατί έχουν μεγαλύτερη διαφορά ο 10900 με τον 3800. Τσιτα και οι 2 προφανώς, αλλά φαντάζομαι και σε στοκ ίδιες θα είναι. μακάρι να ισχύουν τα νουμερα, είναι μεγάλο άλμα  αλλά χλωμό το βλέπω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 10,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
8 minutes ago, DeareN said:

Δε θα βγει και x670 ? Γιατί να πάει κάποιος στο παλιό μοντέλο? Μεγάλη διαφορά στα χρήματα?

Νομίζω ότι δεν έχουν ακούστει καν φήμες. Την άλλη Πέμπτη (8/10) θα ξέρουμε, αλλά αμφιβάλω ότι θα σκάσουν καινούρια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, Herald είπε

Τα νουμερα δεν στέκουν πάντως. Έχουν μεγαλύτερη διαφορά 3800 με 10900k. Έχει ανεβάσει ο babis με 10900k 

Ο μπαμπης δεν τρέχει στοκ ,βασικά ο @BabisTs δεν έχει καμία σχέση με στοκ :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Ο μπαμπης δεν τρέχει στοκ ,βασικά ο @BabisTs δεν έχει καμία σχέση με στοκ :lol:

Ναι ρε συ αλλά δεν συγκρίνω με στοκ. Συγκρίνω με αντίστοιχα κλοκαρισμενα ζεν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Herald είπε

Ναι ρε συ αλλά δεν συγκρίνω με στοκ. Συγκρίνω με αντίστοιχα κλοκαρισμενα ζεν. 

Τι ακριβώς συγκρίνεις δλδ δεν κατάλαβα?  Πόσο έχει ένας κλοκαρισμένος 3800x και πόσο ένας 10900k ,τι σημασία έχει δεν παίρνουν όλοι το ίδιο από overclock

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Τι ακριβώς συγκρίνεις δλδ δεν κατάλαβα?  Πόσο έχει ένας μπλοκαρισμένος 3800x και πόσο ένας 10900k ,τι σημασία έχει δεν παίρνουν όλοι το ίδιο από overclock

Όχι μπλοκαρισμενος, κλοκαρισμενος 😋

Νταξει τα Intel δεν παιρνουν από πυρήνα, μόνο από μνήμες. Αυτό θέλω να πω ρε συ, άμα σε oc είναι τα ίδια κλαιν μαιν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Herald είπε

Όχι μπλοκαρισμενος, κλοκαρισμενος 😋

Νταξει τα Intel δεν παιρνουν από πυρήνα, μόνο από μνήμες. Αυτό θέλω να πω ρε συ, άμα σε oc είναι τα ίδια κλαιν μαιν. 

Ναι ενώ παίρνουν οι ryzen από πυρήνα :lol: Εγω τα ιδια βγαζω απο στοκ μεχρι και στα 4.4ghz , μόνο ότι κάνουν οι μνήμες.

Κλάιν μαιν θα είναι για εσένα γτ έχεις 10900k όχι για κάποιον με zen η zen2

Δες του Spartan ξέρω γω που τον τρέχει στα 4200mhz από ότι θυμάμαι

 

https://www.insomnia.gr/forums/topic/215678-

 

Για κάποιον με 10900k δεν νομίζω ότι θα είναι καλυτερα σε gaming να πάει σε 5800x

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, ShooterX είπε

Στο νετ παίζει πολύ αυτό το vs :Screenshot_9.jpg.89151b687fbb5f2b601d7b052e20c608.jpg

vs [email protected] 

Screenshot_12.jpg.e4b661e8052d48f8aff8efd9c9e7f5a9.jpg

Ρε παιδες δεν βγαζεις συμπερασμα απο νουμερα overclocked με stock,άσε που δεν ξέρουμε τπτ για το υποτιθέμενο setup με το ρύζι.

@Herald τρέξε ρε ένα εσύ στοκ με 3200 τις μνημες xmp  να έχουμε μια βάση, τι το έχεις το cpu

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, noFEARgr είπε

Πως χάνεις ένα 20 και  το x από το chipset name δεν αξιζει αυτό την διαφορά;  😛

Mωρέ την αξίζει, αλλά χρειάζομαι επειγόντως μητρική (τώρα είμαι με δανεικό 8700K φίλου φαντάσου) και δυστυχώς δεν μπορώ να διαθέσω το έξτρα 70άρικο που ζητάει η Unify, αλλιώς σε αυτήν θα πήγαινα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Ρε παιδες δεν βγαζεις συμπερασμα απο νουμερα overclocked με stock,άσε που δεν ξέρουμε τπτ για το υποτιθέμενο setup με το ρύζι.

@Herald τρέξε ρε ένα εσύ στοκ με 3200 τις μνημες xmp  να έχουμε μια βάση, τι το έχεις το cpu

Δεν το εχω το game πλέον, θα το βάλω να κατέβει παλι. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστή σύγκριση θα γίνει με αντίστοιχο τιμολογιακα μοντέλο του 10900k ήτοι τον 5900x η ακόμη καλύτερα τον δεκαπυρηνο αν βγαλουν (λόγω πυρήνων και μόνο) καθώς και ίδιες ραμ με xmp. Τώρα το τι κερδίζει ο καθένας από oc και σφίξιμο ραμ τέρμα είναι άλλου παπά ευαγγέλιο 

Θα τα δούμε κι αυτά εννοειται

Μετά από αυτό το χτύπημα η ιντελ θα κάνει καιρό να συνέλθει.ααααν συνέλθει.κάρμα λέγεται.....

Όλα εδώ πληρώνονται.μαζι και οι απαίσιες  μονοπωλιακές τακτικές της καθώς κ το ξεζουμισμα που υπέστησαν οι καταναλωτές.θα τιμωρηθεί όπως της αρμόζει.πλεον δεν της έμεινε τπτ.ουτε κατανάλωση,ούτε πυρηνες,ουτε ευελικτικοτητα στο σοκετ,ούτε ipc.τπτ...Ακομη και οι πιστοί intelmaniacs θα της γυρίσουν την πλάτη.πουληστε όσο προλαβαίνετε.εγω τα ειπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, kostas_anes είπε

Mωρέ την αξίζει, αλλά χρειάζομαι επειγόντως μητρική (τώρα είμαι με δανεικό 8700K φίλου φαντάσου) και δυστυχώς δεν μπορώ να διαθέσω το έξτρα 70άρικο που ζητάει η Unify, αλλιώς σε αυτήν θα πήγαινα. 

Τον δικό μου έχεις? 😋

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...