Προς το περιεχόμενο

Ενδοεπικοινωνία με δύο σταθερά τηλέφωνα


GeorgeR1_700

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σας, θέλω να πάρω 2 σταθερά ασύρματα τηλέφωνα που να έχουν την δυνατότητα να επικοινωνούν μεταξύ τους (ενδοεπικοινωνία). Συγκεκριμένα με ενδιαφέρει να χτυπάει το τηλέφωνο Α και στην συνέχεια είτε να δίνω την κλήση στο τηλέφωνο Β είτε να το απαντώ μέσω του Α τηλεφώνου χωρίς να έχει πρόσβαση το τηλέφωνο Β σε αυτήν την κλήση. Υπάρχει αυτή η δυνατότητα? Κοιτούσα αυτό το μοντέλο που λέει πως έχει ενδοεπικοινωνία αλλά δεν ξέρω αν λειτουργεί με βάση τα παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα! Οποιοδήποτε ασύρματο τηλεφωνο κ να πάρεις που έχει δυνατότητα   ενδοεπικοινωνίας με δεύτερο του ίδιου τύπου κάνει για την δουλειά που ζητάς . Εγώ προσωπικά χρησιμοποιούσα παλιά Panasonic για τον ίδιο λόγο κ τώρα έχω Siemens-gigaset. Προσωπικά για την δεύτερη μάρκα πιστεύω ότι είναι η καλύτερη στα ασύρματα κ ποιοτική .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα που το είπες Panasonic που έχω , έχουν τη δυνατότητα ενδοεπικοινωνίας . Δέ τα έχω δοκιμάσει ποτέ.

Συγκεκριμένα έχω αυτά εδώ panasonic kx-tg1611

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, geokontol είπε

Καλησπέρα! Οποιοδήποτε ασύρματο τηλεφωνο κ να πάρεις που έχει δυνατότητα   ενδοεπικοινωνίας με δεύτερο του ίδιου τύπου κάνει για την δουλειά που ζητάς . Εγώ προσωπικά χρησιμοποιούσα παλιά Panasonic για τον ίδιο λόγο κ τώρα έχω Siemens-gigaset. Προσωπικά για την δεύτερη μάρκα πιστεύω ότι είναι η καλύτερη στα ασύρματα κ ποιοτική 

Δηλαδή σε δύο συσκευές με δυνατότητα ενδοεπικοινωνιας υπάρχει η δυνατότητα που θέλει ο φίλος;

Να χτυπάει μόνο το Α, αν θέλει να μεταφέρει την κλήση στο Β, αλλά αν δεν την μεταφέρει , το Β να μην έχει καμία δυνατότητα παρέμβασης στην κλήση;

Ρωτάω γιατί εγώ νομίζω ότι αυτό γίνεται μόνο με έστω και υποτυπώδες κέντρο. Κι εγώ έχω σταθερό με ενδοεπικοινωνια στις δύο συσκευές, αλλά αν μιλάω στο ένα και σηκώσω το άλλο ακούγεται κανονικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, meletis_m είπε

Τώρα που το είπες Panasonic που έχω , έχουν τη δυνατότητα ενδοεπικοινωνίας . Δέ τα έχω δοκιμάσει ποτέ.

Συγκεκριμένα έχω αυτά εδώ panasonic kx-tg1611

Καλησπέρα, αν είναι όπως τα λες μια χαρά :) Αλλά ισχύει αυτό που είπα στην αρχή που όπως πολύ σωστά είπε και ο @ulalume ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το μόνο πρόβλημα είναι ότι αν τα έχεις κ τα δυο σε μπριζα τηλεφωνική θα χτυπούν κ τα δυο . Οποίο σηκώσεις από τα δυο κατευθείαν απομονώνει το άλλο. Αν θες στέλνεις την γραμμή στο δεύτερο κ εννοείτε ότι απομονώνεται το πρώτο ... αν από το δεύτερο στείλεις πάλι την γραμμή στο πρώτο απομονώνεται το δεύτερο . Δεν ξέρω αν ψάχνεις κάρι τέτοιο . Εμένα μου είχε λύσει τα χέρια γιατί χρησιμοποιούσαμε ένα τηλεφωνικό αριθμό σε 2 ορόφους .  Για το Panasonic που έστειλες δεν γνωρίζω αν έχει τέτοια δυνατότητα . Από την σελίδα που έστειλες δεν δείχνει ότι τέτοιο .

Μα σου διευκρινίσω την λειτουργία για να μην υπάρχουν παρεξηγήσεις :

δυο τηλέφωνα με λειτουργία ενδοεπικοινωνίας συνδεδεμένα σε μπριζα τηλεφώνου . Δέχεσαι κλήση , χτυπούν κ τα δυο κ απαντάς με το Α. Αφού απαντήσεις  το Β δεν έχει δυνατότητα συνακρόασις . Στη συνέχεια στέλνεις την κλήση στο Β όπου την δέχεται σαν ενδοεπικοινωνία , σηκώνεις το Β κ μετά κλείνεις το Α κ η κλήση έχει περάσει στο Β χώρο να μπορεί το Α να έχει συνακρόαση .

Ελπιζω να ψάχνεις κάτι τέτοιο . 

Επεξ/σία από geokontol
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι είναι αυτό ακριβός που θέλω. Αν και δεν το αναφέρει μέσα στο site, σε review που είδα όμως το είχε μέσα το μενού κανονικά. Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, GeorgeR1_700 είπε

Ναι είναι αυτό ακριβός που θέλω. Αν και δεν το αναφέρει μέσα στο site, σε review που είδα όμως το είχε μέσα το μενού κανονικά. Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες :) 

Να είσαι καλά !!! Πάντως αν πας για αγορά κοιτα τα Siemens gigaset!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, geokontol είπε

Να είσαι καλά !!! Πάντως αν πας για αγορά κοιτα τα Siemens gigaset!!!

Τι παραπάνω έχουν και τα προτείνεις? Μου άρεσαν τα panasonic που έβαλα πιο πάνω για αυτό ρωτάω 😅

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...